• 1.

  LEV Patrioti
  7-2 16
 • 2.

  KMR Komárno
  5-3 13
 • 3.

  LUC Lučenec
  5-4 14
 • 4.

  HAN Handlová
  5-4 14
 • 5.

  SNV Rytieri
  5-4 14
 • 6.

  INT Inter
  4-5 13
 • 7.

  SVT Svit
  3-6 12
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-6 6

Dianie v Alpsko-jadranskom pohári podrobne monitorujeme, vo sviatočný deň pôjdu do akcie Spišskí Rytieri. Opäť v domácom prostredí, sa pokúsia predĺžiť svoju víťaznú sériu. V ceste im však bude stáť rakúsky Klosterneuburg.

Alpsko-jadranský pohár - C-skupina (streda 17. novembra o 18.00 h):

Spišskí Rytieri - BK IMMOunited Klosterneuburg (Rak.)

K zápasu: "Novovešťania" sa vo svojej premiére v tejto súťaži postupne rozbehli a ich postupové šance na prienik do play off sú celkom živé. Po dvoch prehrách zaznamenali dve víťazstvá, vrátane úspechu práve proti svojmu stredajšiemu súperovi. Na začiatku novembra pripravili prvú stratu bodov chorvátskej Velikej Gorici (74:72). V podobnom duchu sa nesie aj účinkovanie v Niké SBL, kde sa úradujúci majster a víťaz Slovenského pohára postupne prepracoval na druhé miesto tabuľky. Cez víkend ustál dramatickú koncovku s Interom Bratislava (77:75). Spišiaci sú momentálne na oboch frontoch úspešní, tak prečo v tom nepokračovať?  

Špeciálne, keď pre rakúsky Klosterneuburg to bude záverečný zápas v aktuálnom ročníku Alpsko-jadranského pohára. Družstvo trénera Christophera O'Sheu síce uspelo vo svojom prvom zápase sezóny v tejto súťaži, ale odvtedy ťahá štvorzápasovú sériu prehier. Práve tá ich vyradila z boja o účasť v play off. Naposledy neuspeli proti Velikej Gorici (78:96). Na domácej scéne to nie je o nič lepšie, Dukes sú totiž na poslednom mieste tabuľky s bilanciou 1 výhry a 4 prehier. Podobne ako v Alpsko-jadranskom pohári, tak aj v lige vyhrali úvodný zápas a odvtedy čakajú na dvojbodový zásah do tabuľky. Posledná prehra sa datuje k 6. novembru, konkrétne so Sankt Pöltenom (63:87). Obrana účastníka Niké SBL si musí dávať pozor hlavne na bývalého hráča Lučenca - Jamesa Murrayho-Boylesa, ktorému sekunduje pivot Benjamin Blazevic a rozohrávač Valentin Bauer. 

Kde sledovať:

Foto: Barbora Klorusová