• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Inter Bratislava nechal zabudnúť na tesné prehry, v Alpsko-jadranskom pohári zaknihoval druhú výhru. A to mimoriadne cennú, keď bez akýchkoľvek problémov uspel triumfoval v slovinskom Šenčure.

Tímy od úvodu nezaháľali, pustili sa do toho celkom ofenzívne. Za Inter pod košom dominovala dvojica Slavinska a Zubac, herným úsekom 8:0 dostala svoj tím do vedenia. Keď sa k ním pridal Blondin, tak razom bolo 21:13 pre slovenského zástupcu a súper musel reagovať oddychovým časom. „Žlto-čierni“ mali príkladnú prvú štvrtinu, či už v ofenzíve alebo v defenzíve. Ukázalo sa to napokon aj na priaznivom skóre - 31:15. Druhá časť sa začala o čosi horšie, zverenci trénera Olega Meleščenka inkasovali 7 bodov za sebou. Pri nie celkom pohľadnom dianí na palubovke, však umne zareagoval a aj naďalej mal zápas vo svojich rukách. Do konca prvého polčasu dokonca ešte navýšil svoje vedenie, konkrétne na 45:26.

Druhá 20-minútovka priniesla opäť návrat k ofenzívnemu poňatiu basketbalu, defenzívy neboli príliš na programe dňa. Inter pokračoval v sebavedomom výkone, vedenie bez výraznejších problémov dostal cez 20-bodovú hranicu. „Žlto-čierni“ hrali s obrovskou chuťou a elánom, ktorým nechali hodiť za hlavu tesné prehry z predchádzajúcich týždňov. Do záverečnej časti išli za stavu 76:54. Šenčur v poslednej štvrtine trochu pritlačil, ale Inter opäť vedel odraziť jeho nápor. Záver sa už tak iba dohrával, o víťazovi už bolo rozhodnuté.

Alpsko-jadranský pohár - B-skupina:

KK Šenčur GGD (Slov.) - Inter Bratislava 74:95 (15:31, 11:14, 28:31, 20:19)

Šenčur: Ivkovič 21, Ahmedovič 16, Martinčič 11, Ozegovič 7, Daneu 2 (Tešič 9, Korman 6, Malovčič 2, Bajazet a Čorič 0)

Inter: Slavinskas 24, Blondin 18, Zubac 16, Gandia-Rosa a T. Malovec po 13 (M. Koller 4, Randuška 3, Boros a Orihel po 2, Borodovčák a Minarovjech 0)

TH: 8/8 - 11/9, Fauly: 20 - 16, Trojky: 6 - 10

Oleg Meleščenko, tréner Interu: "Dobré víťazstvo. Máme mladé družstvo s priemerným vekom okolo 20, čiže každá výhra je ako nový krok. Neviem, na čo vieme dosiahnuť, pretože všetko je ako v škole, musíme sa to naučiť. Každý zápas je dobrou skúsenosťou pre tento mladý tím. Posledné stretnutia sme prehrali o 1-2 body, čiže toto je pre nás dobrý výsledok."

Jure Zubac, hráč Interu: "Do zápasu sme vstúpili silno a domáci tím, bez niektorých dôležitých hráčov, na nás nedokázal reagovať. Naša obrana bola veľmi dobrá, v útoku sme si tiež dobre posúvali loptu. Celkovo sme šťastní."