• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Spišskí Rytieri pokračujú v úspešnom účinkovaní v Alpsko-jadranskom pohári. Síce to proti rakúskemu Klosterneuburgu nemali jednoduché, ale napokon uhájili domácu pevnosť a zvíťazili.

Podobne ako v utorok, tak v stredajšom stretnutí Alpsko-jadranského pohára sa rozbehli tímy hlavne po útočnej stránke. Spišiaci boli o čosi lepším tímom, ale Klosterneuburg pod vplyvom toho, že mu o nič nešlo, dokázal hrať nebojácne a tiež vyrovnane. Domáci napokon vyhrali úvodnú 10-minútovku 26:23. V druhej časti to bol podobný basketbal, ako v tej prvej. Rytieri sa trápili so súperom, ktorý nemal čo stratiť. Pozitívom bol aspoň fakt, že na prvý zápas v sezóne nastúpil Adam Antoni. Ani on však nezabránil tomu, aby jeho tím prehral prvý polčas 41:42.

Druhý polčas odštartovali „Novovešťania“ veľmi zle, od súpera inkasovali 8 bodov za sebou. Z tlaku Klosterneuburgu sa však ideálne otriasli, zrovnali krok a manko dokázali kompletne zmazať. Do záverečnej štvrtiny sa išlo za vyrovnaného stavu 60:60. V rozhodujúcej časti to už bol strany Rytierov taký výkon, na aký si fanúšikovia v tejto sezóne zvyknutí. Zlepšená obrana a zvýšená produkcia v útoku priniesla menší bodový trhák. Potom však prišlo poľavenie, čo rakúsky celok využil na zdramatizovanie zápasu. O víťazstvo sa hralo až do samotného záveru, pevnejšie nervy mali napokon domáci basketbalisti.

Alpsko-jadranský pohár - C-skupina:

Spišskí Rytieri - BKIMMOunited Klosterneuburg (Rak.) 80:77 (26:23, 15:19, 19:18, 20:17)

Rytieri: Baťka a Stevanovič po 13, Dennis, Dressler a Hlivák po 7 (Gavrilovič 27, Židzik 5, Antoni 1, Krajňák 0)

Klosterneuburg: Murray-Boyles 17, Bavčič 11, Alper 10, Jakubowski 6, Leydolf 0 (Oikonomopoulos 20, Burgemeister a Moschik po 5, Koenig 3)

TH: 29/14 - 14/7, Fauly: 19 - 23, Trojky: 4 - 12

Erich Korfanta, asistent trénera Rytierov: "Je ťažké zhodnotiť tento zápas, pretože od začiatku sme hrali bez energie a nasadenia, to sa potom tiahlo celý duel. Obrana bola slabá, možno s výnimkou posledných štyroch minút v štvrtej štvrtine. Mali sme mimoriadne zlú úspešnosť trestných hodov. Streľba z perimetra bola tiež problémom, s tým sa trápime už dlhšiu dobu. Vyhrali sme, to je pozitívne, ale je pred nami ešte veľa roboty."

David Dennis, hráč Rytierov: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, no nepremenili sme v ňom veľa trestných hodov. Hrali sme tvrdo a som šťastný, že sme vyhrali."