• 1.

  LEV Patrioti
  16-2 34
 • 2.

  KMR Komárno
  13-6 32
 • 3.

  SNV Rytieri
  10-9 29
 • 4.

  LUC Lučenec
  10-9 29
 • 5.

  INT Inter
  9-10 28
 • 6.

  HAN Handlová
  8-10 26
 • 7.

  SVT Svit
  7-11 25
 • 8.

  PDA Prievidza
  1-17 19

V play off Alpsko-jadranského pohára už sú dvaja zástupcovia Niké SBL, teraz sa k ním môže pridať tretí. Inter Bratislava si to v rámci B-skupiny rozdá so slovinským Šenčurom o postupovú miestenku. Víťaz má istotu druhého miesta, pre zdolaného sa účinkovanie v súťaži končí.

Alpsko-jadranský pohár - B-skupina (štvrtok 23. decembra o 15.00 h):

Inter Bratislava - KK Šenčur GGD (Slov.)

K zápasu: Karty sú rozdané jasným spôsobom, víťaz predvianočného a záverečného duelu v B-skupine sa dostane medzi najlepšiu osmičku. Tam už na neho netrpezlivo čakajú Spišskí Rytieri. A práve o toto miesto zabojuje Inter Bratislava. "Žlto-čierni" idú do tohto stretnutia v dobrej forme, v lige neprehrali tri stretnutia za sebou a v tabuľke sa vyšvihli už na štvrté miesto. Naposledy si práve poradili s "Novovešťanmi" (88:82), čo je aj ich možný súper vo štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára. Dobrou správou je, že výkony Interu majú gradujúcu formu, čo sa ukazuje najmä na prínose legionárov. Teraz je pred všetkými na súpiske veľká výzva, pokoriť aj v odvete Šenčur. „Senčur je tím, ktorý hrá veľmi rýchly basketbal. Majú dobrých hráčov a vyrovnané mužstvo, kde nik nestrieľa priemerne viac ako 16 bodov. Naozaj vybalansovaný tím. Bude to ozaj náročný súboj. Zrejme nie taký ako prvý, v ktorom sme ich rozbili. Ale vtedy hrali s hráčmi z lavičky, štyria hráči základnej päťky im zostavy. Istotne to teraz bude iný zápas. Ich hviezdy nastúpia a vieme, že kto vyhrá, postupuje do štvrťfinále. Bude to všetko alebo nič. Neviem, ako pozerateľné to bude stretnutie, no dúfam, že v ňom zvíťazíme a pôjdeme ďalej. Musíme sa však súperovi vyrovnať v agresivite. Senčur totiž hrá veľmi agresívnu obranu – agresívnejšiu než na čo sme zvyknutí na Slovensku od našich súperov," prezradil pred zápasom asistent trénera Edgars Jaunzems. 

Zástupca slovinskej najvyššej súťaže príde po neúspešnom súboji v rakúskej Viedni, v stredu večer podľa očakávania prehral s víťazom B-skupiny celkom jasne (71:104). V tomto stretnutí až tak o moc nešlo, o všetkom rozhodne práve konfrontácia s Interom Bratislava. Prvý vzájomný duel nedopadol na ich palubovke dobre (74:95), to však tím nebol v plnej sile. Šenčur sa drží v popredí ligy Nova BKM, je na treťom mieste v bilanciou 9 výhier a len 2 prehier. Naposledy si v domácej súťaži poradili s Ilirijou (96:87). Čaká nás teda atraktívna bitka o druhé postupové miesto v B-skupine. Na koho si domáca obrana musí dávať najväčší pozor? Určite je to Matej Rojč, Jan Rebec, Ramo Rizvič a aj Emir Ahmedovič. Nebezpeční sú však aj ďalší hráči na súpiske Šenčuru. 

Kde sledovať:

Foto: Vladimír Dorňák