• 1.

  INT Inter
  30-6 66
 • 2.

  LEV Levice
  26-10 62
 • 3.

  PDA Prievidza
  25-11 61
 • 4.

  KOS Košice
  25-11 61
 • 5.

  SVT Svit
  22-14 58
 • 6.

  KOM Komárno
  22-14 58
 • 7.

  KAR Karlovka
  12-24 48
 • 8.

  HAN Handlová
  9-27 45
 • 9.

  ZIL Žilina
  5-31 41
 • 10.

  SNV Spišská N.V.
  4-32 40

V drese Spišskej Novej Vsi patril počas celej základnej časti Eurovia SBL ku kľúčovým hráčom tímu. Dobrý finiš mu napokon vyniesol aj ocenenie pre najlepšieho zahraničného hráča za mesiac marec. O sezóne sme sa zhovárali s americkým pivotom Philom Henrym.

Hráč Spišskej Novej Vsi bol dvakrát hráčom kola a v štyroch prípadoch sa ocitol v ideálnej päťke kola. Henry zakončil záverečný mesiac základnej časti s priemerom 20,1 bodu, 9,3 doskoku, 1,1 asistencie a 1,0 bloku. "Zakončil som sezónu tak, ako som plánoval. Z ocenenia som bol prekvapený. Myslím si, že som si ho za svoje výkony zaslúžil, ale nie vždy všetko je o štatistikách. Toto ocenenie má však pre mňa veľkú hodnotu, pretože počas sezóny sa mi nedostávalo toľko kreditu, ako som chcel. V tom však zohrávali úlohu aj výsledky tímu. V závere základnej časti, keď už nebola šanca na play off, bol každý zápas možnosťou dokázať sebe, lige, Spišskej Novej Vsi a top tímom, že si to zaslúžim," povedal k oceneniu Henry.  

Pred Američanom bola veľká výzva, pred sezónou prišiel na Spiš z majstrovského Tbilisi. Až do vianočných sviatkov čakal spolu so spoluhráčmi na vytúžené víťazstvo, potom prišli triumfy aj nad top tímami, ale nádej na účasť vo vyraďovacej časti bola len v rovine teórie. "Bolo náročné prísť do Spišskej Novej Vsi z majstrovského tímu. Prišli však zmeny v druhej polovici sezóny, čo umožnilo mne a mojim spoluhráčom hrať oveľa lepšie a zabezpečiť si aj niekoľko víťazstiev. Celkovo si myslím, že zmena mohla prísť skôr. Ak by k nej totiž prišlo, tak si myslím, že by nám neunikla účasť v play off," vyhlásil hráč Spišskej Novej Vsi. 

 

Henry naplnil predsezónne očakávania klubu, v základnej časti totiž patril k ligovej špičke. Medzi strelcami obsadil piatu pozíciu, v doskokoch obsadil druhé miesto a v najlepšej desiatke sa ocitol aj blokoch a užitočnosti. "Som šťastný zo svojich výkonov v sezóne. Mojim každoročným cieľom je byť čo najviac dominantný, konzistentný hráč na svojej pozícii v súťaži. To sa mi myslím podarilo. Mal som najvyššiu tohtosezónnu užitočnosť v jednom zápase. Celkovo som patril k ligovým lídrom v počte double double, z čoho som nesmierne šťastný. Dokázali sme z nuly v počte víťazstiev, zdolať 4 z 5 top tímov súťaže. Len s troma legionármi v kádri, sme nazbierali celkovo deväť víťazstiev, čo je skvelé. Som hrdý na svojich spoluhráčov a veľmi ma tešil ich progres počas sezóny," vyhlásil zverenec trénera Ericha Korfantu.

Pre Američana sa už sezóna na Slovensku skončila, aké budú jeho ďalšie kroky? "Zatiaľ neviem, čo ma čaká. Možno lepšia súťaž alebo tím. Rád by som hral v kvalitnejšej lige, kde by som mohol ako hráč napredovať a ukázať svoje kvality. Nevylučujem ani zotrvanie v Spišskej Novej Vsi, rád by som im pomohol v budúcej sezóne k účasti v play off. Mám však rodinu, preto sa rozhodnem na základe toho, čo bude pre ňu najlepšie," odpovedal na záver Henry. 

Foto: Oliver Búza, Lukáš Droppan