• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Druhé semifinálové zápasy opäť priniesli atraktívny basketbal, v ktorom sa podarilo vyniknúť niektorým jednotlivcom. Kto sa prebojoval do nášho tradičného výberu?

Zahraničný hráč kola

O podkošovej sile Interu sme už písali dávnejšie a práve tento priestor je v sérii so Svitom zatiaľ rozhodujúci. "Žlto-čierni" majú totiž v tomto smere enormnú silu, čo podtrhujú výkony Lee Skinnera. Americký pivot potvrdzuje povesť jedného z najlepších legionárov súťaže, pod Tatrami sa prezentoval 17 bodmi, 11 doskokmi a 3 asistenciami. V prvom polčase sa ho dalo zastaviť len ťažko, potom mu došla para, podobne ako aj jeho spoluhráčom. Playmaker Iskry Saša Avramovič mal v rovnakom stretnutí na svojom konte 19 bodov, 6 doskokov a 2 asistencie. Dobrú prácu odvádza na rozohrávke Prievidze Rodney Glasgow, doma proti Leviciam dal 13 bodov, mal tiež 3 doskoky a 2 zisky. 

 

Slovenský hráč kola

Aj druhá kategória patrí podkošovému hráčovi z bratislavského celku. Slovenský reprezentant Michael Fusek opäť úradoval, za necelých 15 minút mu stihli štatistéri zapísať 15 bodov a 10 doskokov. Prievidzským ťahúňom v play off je Richard Körner, potvrdil to 17 bodmi a 8 doskokmi v dueli s Levicami. Patriotov držal nad vodou Milan Žiak, napokon z toho bolo 19 bodov, 4 doskoky a 2 asistencie. 

 

Šiesty hráč kola 

Opäť kvalitná robota v podaní Gorana Bulatoviča. Skúsený čiernohorský rozohrávač dopomohol k výhre svojho tímu 8 bodmi, 5 doskokmi, 6 asistenciami a 2 ziskmi. Navyše mal spomedzi družstva najvyššiu hodnotu plus/mínus bodov - +22. Prievidzi pomohol k druhému bodu v sérii aj príspevok Miloša Pajoviča, autora 8 bodov a rovnakého počtu doskokov. Po zranení sa vrátil do levickej zostavy Nikola Gačeša, ale ani jeho 9 bodov a 6 doskokov nestačilo na víťazstvo v Niké aréne. 

 

Strelec kola

S 19 bodmi si rozdelili streleckú korunku v druhých zápasoch semifinále dvaja hráči - Saša Avramovič zo Svitu a Milan Žiak z Levíc. Obaja by to však radšej vymenili za víťazstvo svojho tímu. 

 

Ideálna päťka kola 

Priestor v ideálnej päťke druhých zápasov semifinále si rozdelili tri kluby. Po dvoch zástupcoch má Inter - Lee Skinner a Michael Fusek a Prievidza - Rodney Glasgow a Richard Körner. Zostavu uzatvára Milan Žiak z Levíc.

Foto: Lukáš Droppan