• 1.

  LEV Levice
  1-0 2
 • 2.

  LUC Lučenec
  1-0 2
 • 3.

  INT Inter
  1-0 2
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  0-1 1
 • 5.

  SVT Svit
  0-1 1
 • 6.

  PDA Prievidza
  0-1 1
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0

Nový mesiac, nová šanca na zisk ocenenia "Peak hráč mesiaca". Komu sa ušlo v 7. kole SBL miesto v našom tradičnom výbere?

 

Zahraničný hráč kola

V Handlovej rastie jednoznačný líder v družstve trénera Branka Maksimoviča. Jeho meno je Aleksandar Radukič. Bosniacky pivot totiž pridal do svojej zbierky ďalší parádny výkon a opäť mal aj víťaznú pečať. Na prvom domácom triumfe v sezóne mal podiel v podobe 22 bodov, 17 doskokov, 3 asistencií, 2 ziskov, 2 blokov a až 11 plusových faulov. Zároveň mal najvyššiu hodnotu plus/mínus bodov spomedzi tímu - +10, v konečnom meraní sa tak jeho užitočnosť zastavila na čísle 35. Veľmi zdatným súperom mu bol na strane Komárna Miles Bowman jr., zápas zakončil s 19 bodmi, 17 doskokmi a 2 asistenciami. Mimoriadnu efektivitu predviedol proti Spišskej Novej Vsi pivot Prievidze Nenad Delič. Za niečo vyše 24 minút mu v štatistikách svietilo 21 bodov, 13 doskokov, 2 asistencie a 3 bloky. 

 

Slovenský hráč kola 

Z pohľadu komplexnosti výkonu boli v tomto kole aj lepší Slováci, ale jeho dopad na družstvo bol obrovský. Reč je o krídelníkovi Handlovej Sašovi Jankovičovi, ktorý ukázal, že ešte rozhodne nepatrí do starého železa. Proti Komárnu bol práve on tým, ktorý v kľúčových okamihoch podržal domácich na ceste za výhrou. Stretnutie napokon zakončil s 25 bodmi na konte, keď premenil 5 z 7 trojkových pokusov. Výrazne mu pomáhal aj Tomáš Mrviš, autor 18 bodov, 7 doskokov, 8 asistencií a 2 ziskov. Do vynikajúcej fazóny sa dostáva rozohrávač Interu Bratislava Mário Ihring, v Žiline sa prezentoval 16 bodmi, 4 doskokmi a 5 asistenciami.

 

Šiesty hráč kola 

Formu a svoju dôležitosť naberá aj pivot "žlto-čiernych" Dominik Bubalo. V meste pod Dubňom prispel k výhre 12 bodmi, 6 doskokmi a suverénne najvyššou hodnotou plus/mínus bodov v zápase - +30. Na strane Žiliny mal vydarený zápas Jakub Merešš, v štatistikách mu svietilo 17 bodov, 4 doskoky a 2 asistencie. Levická šnúra víťazstiev sa skončila vo Svite, nič na tom nezmenilo ani 10 bodov, 9 doskokov a 3 asistencie Martyho Hilla. 

 

Strelec kola

Tentoraz stačilo na honor najlepšieho strelca 7. kola SBL 25 bodov, o ktoré sa postaral hráč MBK Baník Handlová Saša Jankovič

 

Ideálna päťka kola

Svoje miesto v ideálnej päťke 7. kola si vybojovali až dvaja hráči BC Prievidza - Nenad Delič a Andrew Guillory. Hornú Nitru ešte zastupuje Aleksandar Radukič z Handlovej. Za Inter Bratislava sa dostal do výberu Mário Ihring a päticu uzatvára Jalen Nesbitt zo Svitu. 

Foto: Lukáš Droppan