• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Aj v tomto ročníku SBL spolupracuje redakcia webu basketliga.sk spolu s riaditeľom súťaže Petrom Mičudom a spoločnosťou Peak na vyhlasovaní „Peak hráča mesiaca“. V poslednom mesiaci kalendárneho roka 2019 malo len jedno družstvo stopercentnú bilanciu – Inter Bratislava. Z tímu úradujúceho majstra napokon padla voľba na pivota Lee Skinnera.

Peak hráč mesiaca december – Lee Skinner (Inter Bratislava)

„Žlto-čierni“ sa po konci v Európskom pohári FIBA opäť skoncentrovali na ligové dianie, dôkazom toho je fakt, že sa zverencom trénera Aramisa Nagliča podarilo naštartovať novú víťaznú šnúru. Tá aktuálne číta šesť zápasov, v rámci tejto série zdolali postupne Handlovú, Žilinu, Spišskú Novú Ves, Levice, Prievidzu a Žilinu. Aj vďaka je Inter opäť na suverénnom prvom mieste tabuľky. „Vždy je to pocta, keď uznajú vašu snahu. Myslím si, že to, že hráte dobre individuálne, má vo veľkej miere dočinenia s tímom, preto si zaslúžia vďaku moji spoluhráči a tréneri. Prvá polovica sezóny bola pre nás veľmi ťažká, ale cítim, že to teraz všetko čoraz viac začína zapadať do seba. Je to veľmi dobrý pocit, s ktorým ideme do druhej polovice sezóny,“ vyjadril sa Skinner k oceneniu, ktorého sa dočkal aj v predchádzajúcom ročníku.

Hráč Interu Bratislava sa stal najlepším zahraničným basketbalistom 16. a 17. kola, v rovnakých kolách sa tiež dostal do ideálnej päťky koly. Skinner mal v decembri priemer double-double na zápas, číselne povedané – 15,8 bodu a 10,8 doskoku. Z hľadiska priemernej užitočnosti dosahoval hodnotu 20,7 a v kategórii plus/mínus bodov mal kladnú hodnotu + 8,2. Dvadsaťsedemročný Američan patrí aj vo svojej druhej sezóne na Slovensku k hviezdam súťaže.

„Inter Bratislava opätovne dokazuje ku koncu roka po náročnom začiatku sezóny v SBL a v pohári, svoju dominantnosť v lige. Aj keď disponuje kvalitným kádrom a vyrovnanosťou na všetkých postoch, tak predsa len je Peak hráč mesiaca december Lee Skinner lídrom družstva a dlhodobo dokazuje svoju kvalitu v lige. Na jeho výkony sa môže v každom stretnutí tréner Aramis Naglič spoliehať, čo potvrdila aj jeho účasť na A4ka All-Star Game v Leviciach, kde patril v tíme 'Svet' k najlepším hráčom exhibície,“ povedal riaditeľ súťaže Peter Mičuda.

Foto: Lukáš Droppan