• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Záverečné kolo pred Slovenským pohárom a ligovou prestávkou nesklamalo. Kto sa prepracoval do nášho tradičného výberu?

Zahraničný hráč kola 

Ideálne zastúpil svojho zraneného spoluhráča, navyše sa postaral o víťaznú strelu. Zaslúžené ovácie si v Iskra aréne vypočul v stredu večer americký krídelník Phil Carr. S jeho výdatnou pomocou sa totiž podarilo zdolať úradujúceho majstra Inter Bratislava. Carr nezišiel ani na sekundu z palubovky, o to cennejšie je, že duel zakončil bez jedinej stratenej lopty. A čo ostatné štatistiky? 39 bodov, 7 doskokov, 3 zisky, 2 bloky, 7 plusových faulov a celkový index užitočnosti 40. V neďalekej Spišskej Novej Vsi bol v kľúčových okamihoch ťahúňom kanadský rozohrávač Justus Alleyn, pri výhre nad Žilinou mal na svojom konte 25 bodov, 3 doskoky, 5 asistencií a 3 zisky. Na juhu Slovenska zaznamenalo dôležité víťazstvo Komárno, proti Lučencu sa darilo Vladimirovi Djordjevičovi, autorovi 17 bodov, 4 doskokov, 9 asistencií a 2 ziskov. 

 

Slovenský hráč kola 

Pod Tatrami nekvitli ruže pre Inter Bratislava, v Iskra aréne nepomohol "žlto-čiernym" ani výkon Michala Baťku. Skúsenému pivotovi svietilo v štatistikách 12 bodov, 15 doskokov a 3 bloky. Na neďalekej Spiši sa v pozitívnom svetle ukázal rozohrávač Vladimír Nemčok, Žiline dal 17 bodov, ku ktorým pridal ešte 5 doskokov, 3 asistencií a rovnaký počet ziskov. Na druhej strane sa mu snažil odpoveď Róbert Rožánek, ale jeho 22 bodov, 2 doskoky, 3 asistencie a 5 ziskov nestačili v konečnom meraní na víťazstvo.  

 

Šiesty hráč kola

Z pozície lavičkového hráča opäť začal úradovať krídelník Prievidze Ibrahim Durmo. Presvedčiť sa o tom mohla obrana Levíc, ktorá mala s reprezentantom Bosny a Hercegoviny veľké problémy. Durmo sa podieľal na cennom triumfe 23 bodmi, 11 doskokmi, 2 ziskmi a 7 plusovými faulami. V drese Interu Bratislava sa oplatí vyzdvihnúť výkon Richarda Körnera, vo Svite mal na svojom konte 18 bodov, 4 doskoky a 3 asistencie. Tradičný a už stabilný prínos prináša krídelník Žiliny Jakub Merešš, v Spišskej Novej Vsi to bolo 18 bodov, 6 doskokov a 3 zisky. 

 

Strelec kola 

Jednoznačným streleckým lídrom 28. kola bol hráč Iskry Svit Phil Carr s 39 bodmi. 

 

Ideálna päťka kola 

Pestrý mix hráčov sa dostal do ideálnej zostavy 28. kola SBL. Na poste rozohrávačov by hrali Justus Alleyn zo Spišskej Novej Vsi a Vladimir Djordjevič z Komárna, krídla by obsadili Phil Carr z Iskry Svit a Ibrahim Durmo z Prievidze. Pod košom by bol Michal Baťka z Interu Bratislava. 

Foto: Lukáš Droppan