• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Ako to už býva zvykom, aj v 10. kole sme nezostali ochudobnení o kvalitné individuálne výkony. Komu sa teda tentoraz ušlo miesto?

Najlepší zahraničný hráč kola 

Ofenzíva Svitu mala opäť svoj deň, tentoraz si to odniesla obrana Handlovej. Tá nevedela nájsť hlavne recept na dvoch hráčov - Daquaisa Andrewsa a Sašu Avramoviča. Poďme najskôr k prvému menovanému, americký rozohrávač potvrdil svoj všestranný prínos pre hru Iskry. Po palubovke behal ako uragán, svedčí o tom jeho 23 bodov, 11 doskokov, 7 asistencií a 3 zisky. Ostrieľanému srbskému matadorovi sa naproti tomu už dlhodobo darí proti celku z hornej Nitry. Avramovič zakončil víťazný duel s 30 bodmi, 2 doskokmi, 3 asistenciami a 5 ziskmi na svojom konte. 

 

Najlepší slovenský hráč kola 

Vynikajúcu fazónu predvádza aktuálne na slovenských palubovkách Šimon Krajčovič. Rozohrávač Levíc potiahol svoje družstvo k mimoriadne cennému triumfu proti Spišským Rytierom. V jeho prospech hovorila všestrannosť výkonu - 14 bodov, 6 doskokov a 11 asistencií. Skvele sa dopĺňal so svojim spoluhráčom Davidom Abrhámom. Reprezentačný krídelník zaznamenal 25 bodov (premenil 7 z 9 pokusov za tri body) a k tomu pridal ešte 2 doskoky.  

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Po zranení sa postupne rozohráva jedna z letných posíl Rytierov - Marko Stevanovič. V zápase s Levicami mu štatistéri zapísali 13 bodov, 4 doskoky a 2 bloky. Rovnako po zranení bol na druhej strane Martin Bachan, aj on už naznačuje svoje potenciál pre svoje družstvo. K výhre dopomohol 12 bodmi a 2 doskokmi. 

 

Ideálna päťka kola 

Do ideálnej päťky 10. kola si to namierili dvaja zástupcovia Iskry Svit - Daquaise Andrews a Saša Avramovič. Zostávajúce miesta zaplnil Šimon Krajčovič z Levíc, Milan Nikolič zo Spišských Rytierov a Michael Fusek z Interu Bratislava. 

Foto: Lukáš Droppan