• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Aj v play off Niké SBL budeme oceňovať najlepšie individuálne výkony, avšak s miernou zmenou. Z každého stretnutia vyberieme "muža zápasu". Kto sa v najlepšom svetle prezentoval v druhom dieli semifinálovej série Svitu s Rytiermi, respektíve Interu Bratislava s Patriotmi Levice?

Muž zápasu Iskra Svit - Spišskí Rytieri: Daquaise Andrews

Zo základnej zostavy Iskry Svit by sme vedeli vybrať hociktorého hráča a asi nik by pri danom výbere nenamietal. Prirodzene, voľba napokon padla na rozohrávača "medveďov". Daquaise Andrews opäť raz ukázal, že je naplno v play off móde. V tejto sezóne sa vo vyraďovacej časti postaral ako prvý o triple-double, ktoré malo napokon chuť víťazstva. Američan sa podieľal na hladkom triumfe svojho tímu 11 bodmi, 10 doskokmi a 11 asistenciami. Prsty mal približne v tretine bodov svojho tímu, čo je určite pozitívny jav pre trénera Róberta Ištvánika pred ďalším dielom východnierskeho derby.

 

Muž zápasu Inter Bratislava - Patrioti Levice: Šimon Krajčovič

Na Pasienkoch úradoval a prezentoval svoje líderske schopnosti reprezentačný rozohrávač Slovenska. Šimon Krajčovič bol v podstate od prvej minúty streleckým a herným lídrom Patriotov. Dlho strieľal neomylne, no napokon ani 73% úspešnosť streľby z poľa nie je na zahodenie. Kapitán Levíc zakončil víťazný duel svojho tímu s 28 bodmi, 4 doskokmi, 7 asistenciami na svojom konte. Okrem toho mal najvyšší index užitočnosti v zápase (31) a najlepšiu hodnotu plus/mínus bodov (+21). Najdôležitejšie však pre neho isto bol fakt, že si so spoluhráčmi vybojoval semifinálový mečbal. 

Foto: Lukáš Droppan