• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

Sezóna 2020/2021 Niké Slovenskej basketbalovej ligy je minulosťou len niekoľko hodín, tradičnou bodkou za celým ročníkom sú individuálne ocenenia pre najlepších hráčov v play off. Kto predvádzal najlepšie výkony vo 'vyraďovačke'?

Peak MVP play off Niké SBL – Mário Ihring (Spišskí Rytieri)

Reprezentant Slovenska a líder na rozohrávke Spišských Rytierov ustál náročnosť play off Niké SBL, na ktorého konci bola vytúžená majstrovská trofej. Tá mu v jeho doterajšej kariére v našej najvyššej súťaži zatiaľ unikala, za pár mesiacov tak rozrástol svoju zbierku medailí aj o Slovenský pohár. Dvadsaťdvaročný playmaker dosiahol v Niké SBL už niekoľko individuálnych úspechov, teraz k tomu pridal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča play off. Ihring očividne priniesol potrebný impulz pre družstvo trénera Tea Hojča, naplno sa ukázali jeho skúsenosti a herný prehľad v kľúčových dueloch sezóny 2020/2021. V play off bol často povestným x-faktorom v rozhodujúcich okamihoch, čo sa prejavilo najmä vo finále. Rozohrávač „Novovešťanov“ zakončil play off s priemerom 15,9 bodu, 5,4 doskoku, 6,5 asistencie a 1,1 zisku na zápas. To všetko mu vynášalo priemernú užitočnosť 17,6. Sladkou čerešničkou na záver bolo už len poťažkanie trofeje pre víťaza. „Cena MVP znamená, že všetci za mnou stáli a verili. Tréner mi veril, celý tím mi veril. Nebola to len moja zásluha. Nemal som dobré zápasy, ale myslím si, že chalani mi podržali. Je to individuálne ocenenie, ale všetci k nemu prispeli,“ uviedol Ihring bezprostredne po ocenení.

trener roka hojc web

Tréner roka – Teo Hojč (Spišskí Rytieri)

Keď by sme v skratke mali zhodnotiť pôsobenie slovinského kouča na lavičke Spišskej Novej Vsi, tak by sme napísali nasledovné: „Prišiel, naštartoval a zobral všetko, čo sa zobrať dalo.“ Pre Hojča to bol mimoriadne úspešný rok, dokonca jeho najlepší v doterajšej trénerskej kariére. Všetko odštartovalo príchodom a naštartovaním značky Spišskí Rytieri. Najskôr sa vyhýbal postaveniu kandidáta na titul, ale postupom času musel túto rolu akceptovať. Prvým míľnikom bol zisk Slovenského pohára, po 15 rokoch sa podarilo jeho tímu opätovne dostať do finále a zdolať rovnakého súpera - Inter Bratislava. To najlepšie si nechal na koniec, keď vybojoval historicky prvý majstrovský titul v 72-ročnej histórii klubu. Zároveň po 11 rokoch sa niekto v Niké SBL radoval zo zisku double. Hojč sa stal druhýkrát najlepším trénerom roka (2018, 2021), majstrom Slovenska (2018, 2021), respektíve víťazom Slovenského pohára (2019, 2021). „Som vďačný za toto ocenenie, ale som si vedomý toho, že je to tímové ocenenie, ktoré patrí mnohým ľuďom, čo si zaslúžia vďaku. Chcel by som sa poďakovať svojmu realizačnému tímu za úžasnú robotu, ktorú odviedli. Vedeniu klubu za dôveru a našim fanúšikom za to, že nás podporovali v dobrých a tiež v zlých časoch. Toto všetko by však nebolo možné bez mojich hráčov. Sú hlavným dôvodom, prečo som toto ocenenie získal. Bez ich kvality a charakteru sa úspech nedostaví. Chcel by som vyjadriť veľký rešpekt všetkým trénerom v lige za robotu, ktorú odvádzajú. Je to veľká výzva koučovať proti ním. Myslím si, že sa navzájom posúvame. Nie som taký hlúpy, aby som si myslel, že som najlepší tréner, ale samozrejme, som vďačný za ocenenie,“ povedal Hojč k oceneniu.

all star tim play off web

All Star tím play off Niké SBL 2020/2021 (štatistické priemery na jeden zápas):

 • Mário Ihring (Spišskí Rytieri)15,9 bodu, 5,4 doskoku, 6,5 asistencie, 1,1 zisku
 • Šimon Krajčovič (Patrioti Levice)16,6 bodu, 5,7 doskoku, 6,3 asistencie
 • De'Sean Parsons (Iskra Svit)17,0 bodu, 10,3 doskoku, 4,3 asistencie, 1,6 zisku
 • Marko Stevanovič (Spišskí Rytieri)17,6 bodu, 11,5 doskoku, 1,4 asistencie
 • Boris Bojanovský (Patrioti Levice)12,1 bodu, 10,6 doskoku, 1,0 bloku

Foto: Lukáš Droppan