• 1.

  LEV Patrioti
  7-2 16
 • 2.

  KMR Komárno
  5-3 13
 • 3.

  LUC Lučenec
  5-4 14
 • 4.

  HAN Handlová
  5-4 14
 • 5.

  SNV Rytieri
  5-4 14
 • 6.

  INT Inter
  4-5 13
 • 7.

  SVT Svit
  3-6 12
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-6 6

Dohrávkou Iskry Svit so Spišskými Rytiermi sa uzatvorilo 3. kolo Niké SBL. Kto sa dostal do nášho tradičného výberu najlepších individuálnych výkonov kola?

Najlepší slovenský hráč kola 

Reprezentačný rozohrávač v službách Levíc Šimon Krajčovič patrí k ligovej špičke, čo dokázal aj v stretnutí s Komárnom. V južanskom derby si podmanil obranu nováčika, celkovo jej nahádzal 19 bodov, k tomu si pripísal na svoje konto 4 doskoky, 6 asistencií a až 10 plusových faulov. Stabilitu pod košom predvádza v drese Rytierov Michal Baťka. Potvrdil to aj v zápase so Svitom, ktorý zakončil s 20 bodmi, 3 doskokmi a 2 asistenciami. Prievidza neuspela v hornonitrianskom derby s Prievidzou, malou náplasťou mohol byť dobrý výkon Mateja Majerčáka - 12 bodov, 6 doskokov a 6 asistencií. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Na pozíciu jasného lídra Handlovej sa vypracoval americký rozohrávač Jordon Talley. Toto postavenie potvrdil aj v prestížnom baníckom súboji s Prievidzou. Playmaker "baníkov" zakončil tento duel s 20 bodmi, 8 doskokmi, 7 asistenciami a 4 ziskmi. Lučenec zatiaľ v tejto sezóne ešte neprehral, za čo môže ďakovať aj Kyleovi Castlinovi. Američan sa prezentoval proti Interu Bratislava 26 bodmi, 3 doskokmi a 7 asistenciami. V MVP fazóne je hráč Spišských Rytirerov Marko Stevanovič, proti Svitu zakončil víťazný zápas so 16 bodmi a 15 doskokmi. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Vrátil sa a rozhodol, tak by sa dal v skratke charakterizovať výkon DeAndreho Abrama. Hráč Handlovej sa vrátil po zranení a víťazným buzzer beaterom rozhodol o triumfe svojho tímu. Američan v službách MBK mal v štatistikách na svojom konte 20 bodov, 5 doskokov a 2 asistencie. Dobrý príspevok z lavičky predviedol aj lučenecký Che Bob, autor 10 bodov, 6 doskokov, 2 asistencií, 3 ziskov a 2 blokov. Po zranení podáva čoraz lepšie výkony rozohrávač Svitu Adam Monček, v zápase s Rytiermi dal 6 bodov, 5 doskokov a 3 asistencie. 

 

Ideálna päťka kola 

Tentoraz je ideálna päťka 3. kola Niké SBL kompletne zložená z legionárov. Za Lučenec je to Kyle Castlin, Inter Bratislava reprezentuje Jure Zubac, zo Spišských Rytierov je to Marko Stevanovič a Handlová má až dvoch zástupcov - Jordona Talleyho a DeAndreho Abrama

Foto: Lukáš Droppan