• 1.

  SNV Rytieri
  20-8 48
 • 2.

  SVT Svit
  18-10 46
 • 3.

  LEV Patrioti
  17-11 45
 • 4.

  KMR Komárno
  15-13 43
 • 5.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 6.

  INT Inter
  13-15 41
 • 7.

  PDA Prievidza
  9-19 37
 • 8.

  HAN Handlová
  5-23 33

Po dohrávke 10. kola majú po dlhom čase všetky tímy Niké SBL odohraných rovnaký počet zápasov. Kto sa najmä na konci novembra najlepšie prezentoval?

MBK Baník Handlová - BKM Lučenec: Tahj Eaddy

Lučenec veľmi rýchlo rozbehol cestu za víťazstvom v Handlovej. Už prvý polčas rozdal karty a v druhom mohli "pelikáni" bezpečne kontrolovať dianie na palubovke. Na víťaznej strane nás najviac zaujal Tahj Eaddy, ktorý mal podiel viac ako na tretine tímových bodov. Celkovo zakončil Američan duel s 22 bodmi, 2 doskokmi a 5 asistenciami.

 

BC Prievidza - Inter Bratislava: Tomas Zdanavičius

Inter sa na konci novembra ešte niesol na víťaznej vlne a bol na popredných priečkach tabuľky. Svoju formu potvrdil napríklad aj v Prievidzi, kde mal mimoriadne silný záver. Jednou z ústredných postáv tímu bol už tradične Tomas Zdanavičius. Na hornej Nitre si zapísal do štatistík 26 bodov, 2 doskoky a 9 plusových faulov. 

 

Spišskí Rytieri - Iskra Svit: Isaiah Washington

Derby na východe bolo aj súbojom popredných rozohrávačov na oboch stranách. Úspešnejšie z neho vzišli Rytieri a to najmä vďaka Isaiahovi Washingtonovi. V tom čase jasný líder Spišiakov sa pred domácimi fanúšikmi ukázal 32 bodmi, 6 doskokmi a 9 asistenciami.   

 

Patrioti Levice - BC Komárno: Demarkus Stuckey

Komárno sa v tomto ročníku môže so železnou pravidelnosťou spoliehať na Demarkusa Stuckeyho. Playmaker "diablov" robil najväčšie starosti obrane Levíc, napokon aj doviedol svoj tím k úspechu. Rečou štatistík, Stuckey zakončil zápas s 22 bodmi, 2 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

Ideálna päťka 10. kola: 

Opäť máme pestré zastúpenie v ideálnej päťke 10. kola. Naposledy v nej uvidíme meno Isaiah Washingoton zo Spišských Rytierov, k nemu by sme priradili Tavona Kinga zo Svitu. Na krídle by bol Kevin Anderson z Prievidze. Pod košom Tomas Zdanavičius z Interu a Elyjah Goss z Lučenca. 

Foto: Lukáš Droppan