• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Na juhu Slovenska to bola mimoriadne koncentrovaná individuálna kvalita, k tomu sa aj viaceré nové tváre, ktoré dali o sebe vedieť najmä na hornej Nitre. Prinášame vám to najzaujímavejšie z 8. kola Niké SBL. 

V Handlovej si môžu vyberať 

Handlová pokračuje v pozitívnom prekvapovaní všetkých, čoho výsledkom je stále aktuálne tretie miesto v tabuľke. Doma proti Spišským Rytierom to nebolo o "obvyklých podozrivých", ale tentoraz si svoj moment zobral Mihailo Todorovič. Srbský pivot bol v podstate neomylný z poľa, výsledkom bolo 18 bodov, 9 doskokov a 2 asistencií, no najmä najvyššia užitočnosť v rámci celého zápasu - 27. 

Juh Slovenska basketbalovo zabával

Jednoznačne najväčšia koncentrácia kvalitných výkonov bola v dohrávke medzi Komárnom a Interom Bratislava. Začneme najskôr na strane porazeného tímu, kde dal o sebe vedieť Ozren Pavlovič. Skúsený chorvátsky center postupne graduje svoje výkony, proti vicemajstrovi predviedol doteraz to najlepšie, čo mohli fanúšikovia "žlto-čiernych" vidieť. V štatistikách mu svietilo 30 bodov, 8 doskokov a 2 zisky. 

Spokojnosť zavládla ale na domácej strane, kde sa o ďalší úspešný večer postarali hlavne dvaja hráči. Aktuálne jeden z hlavných kandidátov na ocenenie MVP Amit Ebo pridal do svojej už bohatej zbierky ďalší pozoruhodný výkon. Izraelčan zaznamenal 28 bodov, 4 doskoky, 8 asistencií, 3 zisky a 10 plusových faulov. Kvalitne mu v tomto smere sekundoval Miljan Markovič, ktorý si podmanil podkošový priestor a k výhre prispel 26 bodmi, 10 doskokmi a 2 ziskmi. 

Ten najlepší - Kevin Osawe (Iskra Svit): 8. kolo bolo najmä o "dlháňoch", preto nie je prekvapujúce, že aj túto kategóriu ovládol hráč z podkošového priestoru. Kevin Osawe sa pripojil k Svitu o čosi neskôr, ale čoraz viac si získava dôveru trénera Lukáša Vargu. Zaradenie do základnej zostavy mu oplatil skvelým výkonom v Prievidzi, kde mal na svojom konte 24 bodov, 15 doskokov a 2 zisky. Okrem výrazne plusových čísel a najvyššieho indexu užitočnosti v rámci 8. kola, priniesol pre Iskru potvrdenie statusu aktuálne najlepšieho družstva Niké SBL. 

Foto: Lukáš Droppan