• 1.

  LEV Patrioti
  10-3 23
 • 2.

  KMR Komárno
  9-4 22
 • 3.

  HAN Handlová
  9-4 22
 • 4.

  SVT Svit
  8-5 21
 • 5.

  SNV Rytieri
  7-7 21
 • 6.

  INT Inter
  5-8 18
 • 7.

  PDA Prievidza
  5-8 18
 • 8.

  LUC Lučenec
  5-9 19
 • 9.

  NIT Nitra
  2-12 16

Okrem strelca mesiaca nebude počas sezóny 2023/2024 chýbať aj vyhodnocovanie najlepších hráčov za uplynulý mesiac. Predstavujeme prvého oceneného, Peak hráčom mesiaca október je Julius Brown z Iskry Svit.

Peak hráč mesiaca október – Julius Brown (Iskra Svit)

súboji o MVP základnej časti patrí Julius Brown od úvodu sezóny k popredným kandidátom a ukazoval to aj počas celého októbra. Na rozohrávačov majú všeobecne pod Tatrami už niekoľko rokov dobrú ruku a do bodky zatiaľ platí aj o 23-ročnom Američanovi. Iskra je aj s jeho výrazným prispením pred 9. kolom na prvom mieste v Niké SBL.

Sviťania zostali v októbri jediným tímom so stopercentnou bilanciou, ani v jednom z piatich duelov nenašli premožiteľa. Postupne si na nich vylámali zuby hráči Nitry, Lučenca, Spišských Rytierov, Levíc a Prievidze. Vo všetkom mal prsty aj zámorský rozohrávač, uplynulý mesiac zakončil s priemerom 18,2 bodu, 5,2 doskoku, 3,2 asistencie a 1 zisku. Priemerne mu to vynieslo užitočnosť s hodnotou 19 a výrazne pozitívny efekt bol aj v kolónke plus/mínus bodov, kde mal výrazne kladnú hodnotu – 11,2.

„V prvom rade by som chcel poďakovať Bohu, pretože bez neho by nič z tohto nebolo možné. Chcel by som sa tiež poďakovať realizačnému tímu a mojim spoluhráčom za to, že mi veria a dôverujú. V neposlednom rade patrí vďaka mojej rodine a mestu Svit za obrovskú podporu. Je to pre mňa veľké vec, som totiž nováčikom v profesionálnom basketbale. Tohto úspechu sa ale neplánujem dlho držať, pretože chcem so svojim tímom vyhrať majstrovský titul. To je však cieľ každého družstva. Verím, že budem pokračovať vo vedení môjho tímu za úspechmi a budeme aj naďalej vyhrávať. Žiaden výkon nie je pre mňa dôležitejší, ako chuť víťazstva. Ďakujem Iskre Svit,“ zhodnotil Brown svoje dojmy z ocenenia.

Hráč Svitu sa celkovo drží medzi najlepšími v Niké SBL vo viacerých kategóriách. Medzi strelcami je na 3. mieste (priemer 19,7 bodu), v ziskoch je na 9. pozícii (1,4), o priečku vyššie je v štatistike získaných faulov (4,4) a v užitočnosti je dokonca lídrom celej súťaže (20,1). K tomu všetkému nemá ďaleko od cenenej štatistiky 50-40-90, ktorá sleduje úspešnosť streľby za 2 body, 3 body a z trestných hodov. U Brown svietia aktuálne tieto hodnoty 52-46-88.

Foto: Lukáš Droppan