• 1.

  SNV Spišská N.V.
  15-9 39
 • 2.

  LEV Levice
  13-8 34
 • 3.

  LUC Lučenec
  12-10 34
 • 4.

  SVT Svit
  11-10 32
 • 5.

  INT Inter
  10-11 31
 • 6.

  PDA Prievidza
  8-12 28
 • 7.

  HAN Handlová
  7-16 30

Asistent seniorskej reprezentácie Alberto Blanco Vila pôsobil niekoľko rokov ako medzinárodný skaut v kluboch Unijaca Malaga či Lietuvos Rytas Vilnius. V litovskom veľkoklube pôsobil aj na pozícii asistenta trénera. V minulej sezóne pôsobil v španielskej LEB-Gold v klube Palencia. Teraz sa stal novým ústredným trénerom slovenských mužských mládežníckych reprezentácií.

„Som veľmi šťastný a vďačný za možnosť pracovať s SBA,“ začal rodák zo Španielska. „Našim cieľom bude zvýšiť pripravenosť slovenských trénerov, ako aj sledovať čo najviac hráčov, ktorí sú budúcnosťou slovenského basketbalu,“ doplnil.

Sledovanie a monitorovanie mladých basketbalistov začne už tento rok. „Počas tohto leta by sme chceli vytvoriť zoznam mladých perspektívnych basketbalistov a následne zorganizovať sústredenia, aby sme videli čo najviac z nich.“

„Sústredíme sa na vytvorenie jednotného systému vo všetkých mládežníckych tímoch, takisto ako pomôžeme trénerom zlepšiť ich vedomosti a basketbalové návyky, či schopnosti“ priblížil Alberto.

„Som rád, že môj nápad využiť Albertove kvality v prospech mládežníckeho basketbalu v mužskej zložke, našiel kladnú odozvu v komisii mužského basketbalu a mládeže, a následne aj vo výkonnom výbore SBA. Počas sezóny 2020/21 bude priamo zodpovedný za 3 kempy v každej z kategórii 'U13', 'U14' a 'U15', koncepčne pomôže pri reprezentáciách 'U16', 'U18' a 'U20' a dohodli sme sa aj na prednáškovej činnosti pre našich trénerov,“ povedal k angažovaniu španielskeho odborníka prezident SBA Miloš Drgoň.

Zdroj: slovakbasket.sk

Foto: Lukáš Droppan