10-22 42
  • 9.

NIT Nitra
    4-28 36

Slovenská reprezentácia do 20 rokov odštartovala účinkovanie na FIBA European Challengeri v maďarskom Šoprone tesnou prehrou 74:79 s domácim tímom. Ďalší duel zverencov trénera Maroša Helmecyho je na programe v stredu 21. júla o 15.00 h, ich súperom bude Bielorusko.

FIBA European Challenger - E-skupina:

Maďarsko - Slovensko 79:74 (18:18, 23:14, 17:28, 21:14)

Maďarsko: Krasovec 14, Pallai 12, Valerio-Bodon 8, Balogh 6, Scherer 0 (Filipovity 13, Takács 8, Kovács 7, Kármán 5, Kass 4, Radics 2, Neuwirth 0)

Slovensko: Hronský 22, O'Connell 18, Borodovčák a D. Novák po 5, Horváth 0 (M. Malovec 10, Chaban 6, Matuška 5, Lukáč 3, M. Novák a Špaňo 0)

TH: 30/20 - 19/11, Fauly: 21 - 23, Trojky: 5 - 9, Rozhodovali: Šarapa (Biel.), Nicolae (Rum.), Mehmeti (Kos.)

Povedali po zápase:

Maroš Helmecy, tréner Slovenska: "Hrali sme s veľmi silným súperom. Ako sme sa s Maďarmi rozprávali, tak trénovali celý rok a celé súťaže kompletne odohrali. To však nie je výhovorka. My sme si nepokazili zápas na konci, ale v druhej štvrtine, kde mali Maďari osem útočných doskokov, celkovo 23. To je nemysliteľné. V prvom polčase sme urobili 14 strát, 7 ich prišlo na polovici a boli z toho koše 1 na 0. Žiaľ, prehrali sme o 5 bodov. Musíme sa z toho poučiť, hlavy hore a bojujeme. Verím, že do stretnutia s Bieloruskom dáme všetko, aby sme šťastenu a výsledok preklopili na našu stranu. Chalanom patrí vďaka za bojovnosť, nie je nič stratené, ideme ďalej."

Samuel Horváth, rozohrávač Slovenska: "Prvý zápas bol od úplného začiatku dosť fyzický, súper vyvíjal neustály tlak na hráčov, či už s loptou alebo bez nej, z čoho sme zostali dosť zaskočení. Aj keď sme vyhrávali v prvých minútach, tak Maďari neprestali a stále nám vnucovali ich fyzickú hru. Ako tím sme sa neprestali povzbudzovať a držali sme s nimi krok. Mali sme výpadky v obrane a hlavne v obranných doskokoch. Bola to pre nás super skúsenosť, ktorá nám otvorila oči, že na takejto úrovni nie je nič zadarmo. Verím, že na Bielorusko budeme plne pripravení a dáme do zápasu srdce."