• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Slovenská reprezentácia do 20 rokov má premiérové víťazstvo na FIBA European Challengeri v maďarskom Šoprone, v záverečnom vystúpení E-skupiny zdolala Kosovo 81:64. Zverencov trénera Maroša Helmecyho teraz čakajú súboje o umiestnenie, v sobotu 24. júla o 18.00 h nastúpia proti Rumunsku.

FIBA European Challenger - E-skupina:

Slovensko - Kosovo 81:64 (15:8, 17:22, 23:22, 26:12)

Slovensko: O'Connell 15, Chaban 11, Hronský 8, Matuška 7, Borodovčák 4 (Lukáč 15, D. Novák 13, Špaňo 8, M. Novák 0)

Kosovo: Šošaj 13, Šala 10, Llapi 7, Rexčepi 4, Thaci 2 (Polloška 11, Zekaj 6, Syla 5, Zelenaj 4, Sheqiri 2, Zeqiri 0)

TH: 10/7 - 8/6, Fauly: 13 - 14, Trojky: 10 - 2, Rozhodovali: Nagy (Maď.), Čavar (Bos. a Herc.), Martins (Por.)

Maroš Helmecy, tréner Slovenska: "Žiaľ, môžeme byť spokojní len s víťazstvom, nie s predvedenou hrou. Nepodali sme podobný výkon, ako tomu bolo v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Po prvej štvrtine sme sa však prispôsobili súperovi, čo nás stálo lepší výsledok a možno aj potešenie z hry. Tri štvrtiny sme sa trápili so súperom, ale nakoniec sme to zvládli. Ako sa hovorí, utrpeli sme víťazstvo. Musíme si oddýchnuť, ideme ďalej. Sú pred nami ďalšie dva zápasy a chceme ich vyhrať."

Dávid Novák, hráč Slovenska: "V prvom rade som rád, že sme konečne vyhrali na tomto turnaji, aj keď to nebola výhra podľa predstáv. V prvej štvrtine sme hrali veľmi dobre, nedovolili sme im hrať ich hru. V druhej štvrtine sa to otočilo, začali hrať a my sme sa im prispôsobili. Dotiahli nás a polčas sme už vyhrávali iba o dva body. V tretej štvrtine sme sa tomu snažili zabrániť, ale Kosovo stále vyvíjalo tlak a stále sme hrali podľa nich. V štvrtej štvrtine sa nám to podarilo zlomiť a dotiahnuť zápas do víťazného konca. Nebol to náš najlepší zápas, ale sme radi, že sme konečne vyhrali. Dúfam, že ďalšie zápasy budú už len lepšie."