• 1.

  INT Inter
  30-6 66
 • 2.

  LEV Levice
  26-10 62
 • 3.

  PDA Prievidza
  25-11 61
 • 4.

  KOS Košice
  25-11 61
 • 5.

  SVT Svit
  22-14 58
 • 6.

  KOM Komárno
  22-14 58
 • 7.

  KAR Karlovka
  12-24 48
 • 8.

  HAN Handlová
  9-27 45
 • 9.

  ZIL Žilina
  5-31 41
 • 10.

  SNV Spišská N.V.
  4-32 40

Po dvoch finálových zápasoch HUSTE.tv Eurovia SBL play off vedie Inter nad Komárnom v sérii už 2:0. Na programe je v sobotu tretí zápas, ktorý môže v mnohom napovedať o ďalšom vývoji série. Podarí sa "žlto-čiernym" natiahnuť víťazné ťaženie alebo sa "obuvníci" konečne dočkajú triumfu?

BK Inter Bratislava - MBK Rieker COM-therm Komárno

/stav série: 2:0/

Hant aréna, sobota 13. mája o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: 213 a Huste

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Marek Kúkelčík, Tomáš Doušek

Čo je potrebné vedieť: Stretnutia medzi Interom a Komárnom majú zatiaľ vo finále veľmi podobný priebeh. Potvrdilo sa to aj v druhom súboji série na palubovke "obuvníkov". Zverenci trénera Richarda Ďuriša opäť začali výborne, rýchlo si vytvorili dvojciferný náskok a dlho boli vo vedení. Inter sa však nevzdával, postupnými krokmi sa dostával späť do stretnutia. Obrat prišiel v záverečnej štvrtine, lepšia úspešnosť streľby zabezpečila "žlto-čiernym" druhý finálový bod. Komárno naproti tomu prišlo o domácu neporaziteľnosť v play off a druhýkrát za sebou im ušiel zápas v samotnej koncovke. Séria je zatiaľ vyrovnaná, o výsledkoch rozhodujú najmenšie detaily. 

Kto proti komu: Finálové súboje zatiaľ rozhodujú hráči z rotácie, Inter sa totiž v priemere môže opierať o približne dvadsať bodov. Komárňanská lavička musí vystúpiť zo svojho tieňa, ak chce pomýšľať na zisk majstrovského titulu.

Čísla, čísla, čísla: Rozdiel bol síce len dvojbodový, ale strelecké ukazovatele hovoria jasnou rečou. Komárno malo až o osemnásť streleckých pokusov viac, ale z tohto faktu nevyťažili viac bodov ako ich súper. Z čiary trestných hodov zahodili až päť pokusov (z toho jeden úmyselne), zatiaľ čo Inter minul len jednu strelu v tejto štatistike. Nič na konečnom výsledku nezmenil ani dominantný rozdiel v priestore pod košom, lavička Interu totiž zaznamenala o trinásť bodov viac ako tá komárňanská.

Povedali pred zápasom:

Oliver Vidin, tréner Interu: „Musíme nastúpiť s veľkým nasadením a zodpovedne od prvej minúty až do poslednej. Ak nebudeme schopní podať výkon, aký si predstavujeme, môžeme mať problémy. Musíme zavrieť útočné doskoky Komárna a dôsledne brániť jednotlivých hráčov.“

Farad Cobb, hráč Komárna: "Inter ukazuje každým zápasom a každou minútou, prečo sú vo finále. Majú skvelý tím. No treba povedať, že ani my sme sa do finále nedostali zadarmo a je za tým mnoho našich výborných zápasov. Bola by preto škoda v tom nepokračovať. Nemôžeme povedať, že sme v doterajšom priebehu finále hrali vyslovene zle, veď sme odohrali dva vyrovnané zápasy. Len nám chýbalo možno trochu viac šťastia, ktoré by sa mohlo prikloniť aj k nám. Musí však tomu predchádzať sústredená hra a na všetkých postoch a od každého hráča, potom bude všetko otvorené. Do Bratislavy ideme zabojovať o našu prvú výhru vo finále!"

Foto: Vladimír Dorňák