• 1.

  LEV Patrioti
  7-2 16
 • 2.

  KMR Komárno
  5-3 13
 • 3.

  LUC Lučenec
  5-4 14
 • 4.

  HAN Handlová
  5-4 14
 • 5.

  SNV Rytieri
  5-4 14
 • 6.

  INT Inter
  4-5 13
 • 7.

  SVT Svit
  3-6 12
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-6 6

Pod vplyvom okolností (odloženie zápasu Prievidze so Svitom) pokračuje Niké SBL nekompletným 8. kolom, ktorým zároveň štartuje druhá štvrtina základnej časti. Pozornosť vzbudzuje každý duel, či už o prvé miesto medzi Lučencom a Levicami, o tretie miesto medzi Handlovou a Komárnom a tiež o piatu priečku medzi Rytiermi a Interom.

Niké SBL - 8. kolo (sobota 13. novembra o 18.00 h):

BKM Lučenec - Patrioti Levice

/hrá sa v režime kompletne zaočkovaní/

K zápasu: Lučenec ideálne zareagoval na krátku mini šnúru prehier, vo Svite zvíťazil celkom jasným rozdielom (103:83) a pevne sa usadil v tabuľke na druhej pozícii. To všetko dokázal aj bez dvojice Chris Cokley a Simeon Jackuliak. Či budú k dispozícii pre sobotňajší zápas, to je v tejto chvíli otázne. "Novohradčania" majú aj bez toho veľkú motiváciu, keďže v hre je návrat na prvé miesto a pokračovanie domácej víťaznej série. "Vždy je vzrušujúce privítať v našej aréne tím číslo 1 v lige. Najmä po tom, čo sme odohrali posledné tri zápasy v rade vonku. Sme radi, že sme späť pred našimi fanúšikmi, aj keď to bude vzhľadom na súčasné obmedzenia menej, ako sme dúfali. Posledné zápasy nám pomohli presne objasniť to, čo je pre náš tím najdôležitejšie a chceme naďalej využívať každý zápas na rast v týchto kľúčových oblastiach. Minulú sobotu sme vo Svite spravili pozitívne kroky, tešíme sa na príležitosť urobiť ďalší krok vpred proti vysoko kvalitnému súperovi z Levíc," myslí si tréner BKM Daniel Sokolovsky. 

Patriotov čaká v krátkom čase ďalší duel o udržanie líderského postavenia v Niké SBL. Počas predchádzajúceho víkendu to zvládol, keď uspel v repríze finále proti Spišským Rytierom (76:73). Ďalšou previerkou bola konfrontácia v Alpsko-jadranskom pohári, kde prišla prvá prehra tímu. Bez Viktora Juríčka a Davida Abrháma nestačil v česko-slovenskej konfrontácii na Pardubice (75:83). Aj pri tomto tíme je na mieste otázka, či budú obaja hráči v sobotu večer k dispozícii, keďže o dôležité piliere zostavy. "Po prehre v Pardubiciach máme pred sebou náročný zápas na pôde Lučenca. Je to veľmi nepríjemný súper, ktorý sa prezentuje rýchlou hrou. Do zápasu však ideme s veľkou motiváciou oplatiť Lučencu prehry z domácej palubovky," prezradil levické krídlo Martin Bachan. 

Kto píska: Zdenko Zubák, Peter Ženiš, Michal Perečinský

Kde sledovať: 

DSC 6459 

Spišskí Rytieri - Inter Bratislava 

/hrá sa v režime kompletne zaočkovaní/

K zápasu: Zaujímavý náboj bude mať tiež duel na východe Slovenska. Rytieri sa totiž musia vysporiadať s absenciou na poste hlavného trénera, keďže Štefan Svitek si plní reprezentačné povinnosti pri ženách Česka. Súboj o 5. miesto tak bude koučovať jeho asistent Erich Korfanta. Spišiakom prišlo určite vhod po prehre s Levicami (73:76), že počas týždňa ich nečakal žiaden zápas. Družstvo sa stále pasuje s užšou rotáciu, v sobotu naskočila do hry len 7 basketbalistov. "Týždeň bez stredajšieho zápasu sme využili na kvalitný tréning i regeneráciu, pretože sme v úzkej rotácii mali dosť nabitý program. Všetko sme konzultovali s hlavným trénerom Svitekom, ktorý si plní reprezentačné povinnosti s ženským tímom Česka a chýbať na lavičke bude aj proti Interu. Čaká nás mimoriadne ťažký zápas, Inter ma doslova udivuje, že v takej úzkej rotácii dokáže hrať vyrovnané partie všade, kam príde. Tesne prehrali v Alpsko-jadranskom pohári v Dečíne, predtým však dokázali zdolať silné Levice a ozaj hrajú dobrý basket. Oprieť sa môžu o veľmi kvalitných legionárov, popri ktorých zbierajú skúsenosti domáci mladíci, ktorí však majú svoju kvalitu. Tak, či onak, hráme doma, chceme vyhrať, ja verím, že sme pripravení a že to zvládneme," vyjadril sa asistent trénera Erich Korfanta. 

Inter naposledy v lige neuspel v Handlovej (79:84) a v oklieštenej zostave mal na dosah druhý úspech v Alpsko-jadranskom pohári. Bez Slavinskasa a Matúša Malovca prehral najtesnejším možným rozdielom v Děčíne (79:80). Či bude táto dvojica k dispozícii, to nie je v tejto chvíli známe. Jedno je však isté, prípadny úspech u majstra môže "žlto-čiernych" teoreticky vyšvihnúť na 3. miesto v tabuľke, keďže na 3. - 6. priečke je to dosť vyrovnané. "Čaká nás ťažký zapas proti Spišskej. Majú veľa kvalitných hráčov, na ktorých si budeme musieť dávať pozor. Musíme sa sústrediť na seba a nastúpiť od začiatku zápasu koncentrovaní. Ak dodržíme to, čo si povieme v šatni, tak aj napriek absenciám v našom tíme, môžeme pomýšľať nad víťazstvom," povedal rozohrávač Interu Martin Koller. 

Kto píska: Anton Šarišský, Peter Karniš, Mária Donovalová

Kde sledovať: 

IMG 5197 

MBK Baník Handlová - BC Komárno

/hrá sa v režime OTP/

K zápasu: Aktuálne tretie miesto Handlovej je skvelou vizitkou tímu po prvej štvrtine základnej časti. "Baníci" zostávajú doma bez prehry a takýto stav by radi udržali aj po tomto víkende. Naposledy si u nich vylámal zuby Inter Bratislava (84:79). Okrem dlhodobo zraneného Petra Vojteka, by mal mať tréner Danilo Rakočevič kompletné družstvo. "V sobotu chceme nadviazať na výkony v dobre rozbehnutej sezóne, v ktorej zatiaľ potvrdzujeme dominanciu na svojej palubovke. V súčasnosti figurujeme na treťom mieste tabuľky a bolo by veľkou škodou, keby sme toto umiestnenie v priamej konfrontácii o tretie miesto nepotvrdili. Komárno je čiernym koňom súťaže, čo potvrdilo svojimi výkonmi v predchádzajúcich zápasoch, keď nie jedného favorita zaskočilo. V prvom kole sme si na ňom vylámali zuby aj my a to je ďalší dôvod, aby sme ho doma pokorili. Nebude to ale jednoduché, pretože víťazstvo sa očakáva práve od nás, čím sa môžeme dostať pod mierny tlak. Verím ale, že s pomocou skvelého handlovského hľadiska to zvládneme a udržíme si domácu neporaziteľnosť," vyhlásil rozohrávač MBK Adam Krčmárik. 

Mimoriadne príjemným prekvapením sú aj výsledky nováčika z juhu Slovenska. Komárno sa navyše ideálne vysporiadalo s vynútenou prestávkou pre koronavírus, bez Jordana Duffyho bez problémov triumfovalo na palubovke Prievidze (100:79). Americký rozohrávač by už mal byť opäť súčasťou tímu, čo bude pre trénera Zlatka Jovanoviča mimoriadne dôležité. S jeho pomocou by si hráči Komárna chceli minimálne udržať momentálne postavenie v tabuľke. "Handlová je silný súper, na zápas s ňou sa pripravujeme ako na každý iný. Vieme, že to bude náročné, ale urobíme všetko pre to, aby sme zvíťazili," prezradil pivot Michal Dolník. 

Kto píska: Marek Kúkelčík, Ján Kurpaš, Róbert Cibulka

Kde sledovať: 

Foto: Karol Scholtz, Vladimír Dorňák, Lukáš Droppan