• 1.

  INT Inter
  20-3 43
 • 2.

  LEV Levice
  14-8 36
 • 3.

  LUC Lučenec
  13-9 35
 • 4.

  PDA Prievidza
  13-10 35
 • 5.

  ZIL Žilina
  12-10 34
 • 6.

  SVT Svit
  10-12 32
 • 7.

  HAN Handlová
  8-14 30
 • 8.

  KOM Komárno
  5-17 27
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  5-17 27

V šiestom kole Slovenskej basketbalovej ligy sa premiešali pozície na čele tabuľky. Novým lídrom je Inter, vo Svite zvíťazil 88:79. Na druhú pozíciu sa dostala Prievidza, doma zdolala Levice 74:67. Polepšila si aj Žilina, nad nováčikom z Lučenca triumfovala jasne 79:56. Druhý triumf za sebou zaznamenala Spišská Nová Ves, výhra 91:85 nad Komárnom prišla až po predĺžení.

PP & TV Raj Žilina – BKM Lučenec 79:56 (16:8, 24:10, 21:17, 18:21)

Žilina: Merešš 17, Rožánek 15, Stanojevič 13, Jackson 11, Tot 6 (Dickson 10, Blagojevič 4, Mátych 3, Ďuriš a Podhorský 0)

Lučenec: Griffin 16, Shelton 11, Vranjes 9, Agusi a Dratva 0 (Menashe 11, Jacobs 6, Sarna 3, Jackuliak 0)

TH: 17/11 – 14/7, Fauly: 19 – 15, Trojky: 6 – 1, Rozhodovali: Kúkelčík, Doušek, Turček

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Úvod zápasu sme mali veľmi koncentrovaný, prevyšovali sme hráčov súpera v doskokoch. Myslím si, že sme mali veľmi dobrú obranu. Takéto zápasy sa nehrajú ľahko. Po polčase som sa snažil dávať príležitosť iným hráčom, lebo po stredajšom zápase je ťažké nastúpiť v plnej energii. Bol to pre nás ťažký zápas. Taktiež chcem poďakovať fanúšikom oboch celkov, pretože vytvárali skvelú atmosféru."

Branislav Mátych, hráč Žiliny: "Hrali sme veľmi energicky a podľa pokynov trénera. Som veľmi spokojný s našou obranou, aj keď sme v nej mali pár výpadkov. Cítili sme sa fajn, keďže sme hrali pred domácim publikom, užívali sme si celú tú atmosféru. Lučenec prišiel s veľkým fanklubom, čo sa odrážalo na celkovej atmosfére."

Rudolf Jugo, tréner Lučenca: "Je ťažké konštatovať tento zápas, pretože Žilina hrala veľmi dobre. Mali sme ťažké postupy v oboch smeroch. V obrane sa nám nedarilo a dopredu sme šli vždy priamočiaro. Žilina využila všetky chyby, ktoré sme im ponúkli. Naša realizácia hry bola veľmi zlá. Gratulujem Žiline k víťazstvu."

Filip Dratva, hráč Lučenca: "Nenastúpili sme vôbec koncentrovane, chýbal nám impulz. Žilina mala lepšie doskoky, hru dopredu a celkovú obranu. Musíme sa konečne odpichnúť, výhra by nás určite nakopla. Samozrejme, gratulujem Žiline k víťazstvu."

 

BC Prievidza – BK Levickí Patrioti 74:67 (7:15, 18:23, 22:17, 27:12)

Prievidza: Derksen 20, Jones 14, Johnson 10, Körner 7, Jašš 5 (Musil 7, Scott 6, Glasgow 5, Zorvan 0)

Levice: Žiak 17, Tomič 14, S. Davis 13, Bojanovský 12, Alexander 6 (Krajčovič 5, Štefek 0)

TH: 19/10 – 9/8, Fauly: 15 – 19, Trojky: 8 – 7, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Holländer

Povedali po zápase:

Michael Claxton, tréner Prievidze: "Som veľmi pyšný na tento tím. Som rád, ako sme zareagovali na prehru v Komárne. Títo chlapci ukázali, čo znamená tím. Skláňam pred nimi klobúk, ale aj pred Levicami, sú to ozajstní šampióni. Ďakujem naším skvelým fanúšikom, atmosféra bola elektrizujúca. Dúfam, že si zápas užili. My môžeme sľúbiť, že budeme takto bojovať v každom zápase. Som hrdý na tento tím, na toto mesto, na túto komunitu."

Delvon Johnson, hráč Prievidze: "Bol to dobrý zápas. Začali sme pomalšie, ale poslednú štvrtinu sme výborne zvládli. Naši fanúšikovia boli fantastickí, hnali nás dopredu, keď sme to najviac potrebovali."

Teo Hojč, tréner Levíc: "Chcem pogratulovať Prievidzi, že sa vrátili do zápasu v druhom polčase, ale aj svojim hráčom ako bojovali. Nezvládli sme pár vecí v druhom polčase, hlavne útočný doskok, na ktoré sme prehrali 7 - 23. Prievidza nás v druhom polčase pritlačila, boli agresívnejší, hrali tak, ako my v prvom polčase. Hrali rýchlo, dávali koše z protiútokov, získali sebavedomie. Potom premenili aj ťažké strely, aj keď sme dobre bránili, ale Prievidza bola v laufe. Hnali ju výborní fanúšikovia. Máme veľa zranených hráčov, trápi nás úzka rotácia. Pekný zápas aj pre fanúšikov, ďakujem aj našim fanúšikom, že nás prišli podporiť a spolu s Prievidžanmi vytvorili vynikajúcu kulisu."

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Zápas sme začali dobre, ale ku koncu zápasu nám došli sily. Máme veľa zranených hráčov, takže sme mali užšiu rotáciu. Dúfam, že nabudúce, keď sa s Prievidzou stretneme, tak zvíťazíme."

 

Iskra Svit – BK Inter Bratislava 79:88 (24:24, 19:28, 15:17, 21:19)

Svit: Avramovič 19, D. Davis 17, Guillory 14, Washburn 8, Baldovský 0 (Galata 12, Vučičevič 6, Gajan 3, Bizub 0)

Inter: Baťka 18, Skinner 16, Barač 13, Bulatovič 6, Abrhám 3 (Fusek 14, Smith 10, Kinney 5, Mrviš 3, Kozlík a Praženka 0)

TH: 15/12 – 9/6, Fauly: 16 – 20, Trojky: 7 – 8, Rozhodovali: Fuska, Lukáč, Karniš

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Svitu: "Bol to extrémne ťažký zápas. Inter hral s obrovskou rotáciou aj energiou, podal koncentrovaný výkon. Keď sme sa dotiahli na šesť bodov, mali sme iskričku nádeje, ale Inter ukázal obrovskú silu. Chcel by som však poďakovať chlapcom za všetku energiu, ktorú dali do zápasu."

Saša Avramovič, hráč Svitu: "Odohrali sme ťažký zápas. Myslím si, že sme hrali dobre, ale v prvom polčase sme neboli koncentrovaní. V druhom polčase nám už začali dochádzať sily a Inter premenil ťažké strely. Dali sme do zápasu sto percent, ale na výhru to nestačilo. Musíme pokračovať ďalej."

Oliver Vidin, tréner Interu: "Myslím si, že sme podali dobrý výkon. Od začiatku sme hrali s obrovským nasadením, bol to pre nás dôležitý zápas."

Michal Baťka, hráč Interu: "Vedeli sme, že musíme napraviť výkon z Levíc, ale taktiež sme vedeli, že Iskra porazila minulý týždeň doma Levice. Teraz sme však odohrali úplne iný zápas. Som veľmi rád, že sme si udržali náskok počas celého zápasu."

 

 

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker Com-Therm Komárno 91:85 pp (23:15, 11:24, 15:15, 23:18 – 19:13)

Spišská Nová Ves: Nottage 35, Rocca 12, Ebinum 7, Antoni a Marshall 0 (Juríček 11, Židzik 10, Krajňák 9, Presutti 7)

Komárno: Delič 22, Goodman 21, O'Reilly 16, Bolek 7, Hunter 3 (Jankovič 9, Stojanov 5, Hlivák 2, Kürthy 0)

TH: 30/21 – 25/21, Fauly: 22 – 29, Trojky: 10 – 10, Rozhodovali: Zubák, Šarišský, Perečinský

Povedali po zápase:

Georgios Bitzanis, tréner Spišskej Novej Vsi: "Musím poblahoželať tímu za túto výhru. Bol to veľmi ťažký zápas, v ktorom sme dosiahli dobrý výsledok. Bolo to o to ťažšie, že ráno sme prišli o Lošonského, ktorý mal črevnú virózu. Som rád, že hráči nechali na palubovke dušu a dodržali herný plán na tento zápas. Mohli sme vyhrať v normálnom hracom čase, ale urobili sme nešťastné rozhodnutie. Bolo to pre nás dôležité víťazstvo, posúvame sa v tabuľke nahor. Sľubujem za seba aj tím, že budeme bojovať o každú loptu, krok po kroku si musíme v lige získať rešpekt."

Lukáš Krajňák, hráč Spišskej Novej Vsi: "Spadol mi obrovský balvan zo srdca, pretože po mojej chybe sa Komárno dostalo do predĺženia. V ňom sme to napokon predsa len uhrali, myslím si, že zaslúžene, pretože každý vedel, čo má robiť. Skvelo v závere zahral Židzik, ktorý bol našim žolíkom. Škoda straty náskoku v prvom polčase, už sme si pri vedení o trinásť bodov mysleli, že sa nám nič nemôže stať a zrazu sme do kabíny šli s 5-bodovým mankom. Zabojovali sme však a pomaly sa zlepšujeme a získavame si rešpekt, čo nás teší."

András Vavra, tréner Komárna: "Blahoželám domácim k víťazstvu, odohrali výborný zápas. My sme sa borili s problémom na rozohrávke, chýbal nám Miloševič, počas zápasu sa zranil aj Hlivák, mali sme to na tomto poste veľmi ťažké. Verím, že sa rýchlo z tejto prehry dostaneme."

Dalibor Hlivák, hráč Komárna: "Nezačali sme vôbec koncentrovane, čo sa nám nestalo prvýkrát. Nevedeli sme ubrániť Nottageho, ktorý nám robil obrovské problémy na pick-n-rolle, ako aj v hre jedna na jedna. Na konci sme sa trojkou v posledných sekundách dostali do predĺženia, v ňom nám však zjavne chýbali sily."

Foto: Daniel Faix