• 1.

  LUC Lučenec
  4-0 8
 • 2.

  LEV Levice
  3-1 7
 • 3.

  SNV Rytieri
  3-1 7
 • 4.

  INT Inter
  2-2 6
 • 5.

  HAN Handlová
  2-2 6
 • 6.

  KMR Komárno
  1-3 5
 • 7.

  SVT Svit
  1-3 5
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-4 4

Po 2. kole Niké SBL zostáva už len jeden tím bez víťazstva, Prievidza totiž neuspela v Lučenci. Premiérového triumfu sa dočkali Rytieri, ktorí si poradili s Komárnom. Levice v semifinálovej repríze zvíťazili nad Interom Bratislava a Handlová zdolala Svit.

Niké SBL - 2. kolo:

BKM Lučenec - BC Prievidza 88:71 (24:13, 22:21, 21:18, 21:19)

Lučenec: Buie 24, Cokley 14, Castlin 11, Bolek 10, Zorvan 4 (Bob 8, Maričevič 6, Siládi 5, Jackuliak 4, Grenda 2, Láštic 0)

Prievidza: Jašš 12, Creammer 11, Oshita 10, Majerčák 9, Kincel 7 (Daunys 11, Lukáč 9, Magdolen 2)

TH: 14/13 - 20/16, Fauly: 19 - 17, Trojky: 9 - 9, Rozhodovali: Fuska, Kúkelčík, Kiss

Povedali po zápase:

Daniel Sokolovsky, tréner Lučenca: "Veľmi ma teší, s akým nasadením bojoval môj tím počas takmer celých štyridsiatich minút zápasu. Boli sme sklamaní z domácej prehry so Spišskou Novou Vsou vo Federálnom pohári, pretože vtedy sme do duelu nešli s takou intenzitou, akú by som si predstavoval. To nás motivovalo k lepšiemu výkonu pred domácim publikom a zároveň aj viedlo k výhre nad Prievidzou, na to sme v príprave na tento zápas kládli najväčší dôraz. Ukázali sme zlepšený výkon v obrane i útoku, stále však máme na čom pracovať. Máme pred sebou ešte dlhú cestu k progresu."

Che Bob, hráč Lučenca: "V prvom rade chcem uznať kvality Prievidze. Ukázali sa ako kompaktný tím a silný súper, my sme však boli veľmi dobre pripravení, tvrdo sme trénovali a pripravovali sme sa na tento zápas, čo sa aj ukázalo."

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: "V prvom rade by som chcel pogratulovať Lučencu, ktorý hral skvele. Naša prehra ide na môj vrub, pretože chlapci neboli pripravení po mentálnej stránke na to, čo nás tu čaká. Mám pocit, že k tomuto zápasu po dueli vo Svite, pristúpili spôsobom, že však ono to príde. Nie, nič nepríde. Chalani nerešpektovali nič v útoku a ani v obrannom systéme. No toto si musím upratať ja. Začneme s tým hneď v pondelok ráno. Výsledok je taký aký je, Lučenec zaslúžene vyhral."

Matej Majerčák, hráč Prievidze: "Bol to ťažký zápas, hoci sme vedeli, do čoho ideme. V Lučenci sa vždy hralo ťažko a vedeli sme, že ani tento rok to nebude inak. Majú nového trénera, úplne zmenili celý štýl basketbalu, hrajú rýchlo a agresívne. Na to sme sa aj pripravovali, no bohužiaľ, v tomto zápase sme to neukázali. Hrali sme dosť slabo, mali sme veľa strát a Lučenec sme nedokázali zastaviť v rýchlych protiútokoch, aj keď sme sa na tom vopred dohodli. A to bol ten hlavný rozdiel. My sami si musíme vstúpiť do svedomia, pretože to nebola hra, akou sa chceme prezentovať. Ja verím, že úvodné dva zápasy tejto sezóny hodíme čím skôr za hlavu a v stredu si pripíšeme prvú výhru v derby s Handlovou."

 

MBK Baník Handlová - Iskra Svit 76:67 (22:17, 13:19, 21:14, 20:17)

Handlová: Talley 28, Mrviš 12, Čekovský 11, Vojtek 10, Milivojevič 7 (Ščekič 6, Skvašik 2, Krčmárik 0)

Svit: Walton 19, Mokráň 16, Avramovič 10, Holloman 8, Walker 2 (Kinard 9, Turza 3)

TH: 11/10 - 25/18, Fauly: 21 - 17, Trojky: 10 - 5, Rozhodovali: Šarišský, Doušek, Izák

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: "Som šťastný, že som po roku opäť videl toľko divákov v hľadisku a musím povedať, že som si to užil. Čo sa týka zápasu, myslím si, že sme splnili to, čo sa od nás očakávalo. Stále to ešte ale nie je to, čo chceme hrať. Verím, že keď budeme kompletní a absolvujeme v plnej sile viac tréningov, tak naše výkony pôjdu hore. V každom prípade sa ale počítajú víťazstvá a my sme si jedno pripísali. Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí v nás verili a prišli nám pomôcť na ceste za víťazstvom."

Peter Vojtek, hráč Handlovej: "Začali sme veľmi dobre a od úvodu sme dodržiavali všetko, na čom sme sa v šatni dohodli. V druhej štvrtine sme poľavili a dovolili Svitu vyrovnať. Po zmene strán sme sa našťastie vrátili k výkonu z prvej štvrtiny a znova sme súperovi odskočili. Záver sme takticky zvládli lepšie a priviedli sme zápas do víťazného konca. Na našom víťazstve sa podieľali aj naši fanúšikovia, ktorým by som sa chcel touto cestou poďakovať."

Róbert Ištvánik, tréner Svitu: "Napriek tomu, že sme začali zle, tak dokázali sme sa včas spamätať a v druhej štvrtine sme mali približne šesťminútovú pasáž, v ktorej sme hrali tak, ako si to predstavujem. Znova ale prišli výkyvy v koncentrácii. Musíme si zápas rozanalyzovať, pretože nepochopím veľa vecí. Zmažeme jedenásťbodový náskok súpera, otočíme stav vo svoj prospech a opäť pustíme domácich k otvoreným strelám, ktoré premenili a vďaka tomu zvíťazili. Handlová ale zvíťazila zaslúžene, k čomu jej gratulujem."

Jakub Mokráň, hráč Svitu: "Začali sme zle a domácich sme hneď v úvode pustili do vedenia 8:0. Po oddychovom čase sme sa rýchlo vrátili do stretnutia a dokázali sme vyrovnať. Následne sme ale opäť z nepochopiteľného dôvodu zvoľnili a to Handlovčania využili. K víťazstvu im blahoželám."

 

Spišskí Rytieri - BC Komárno 87:75 (29:15, 17:21, 25:12, 16:27)

Rytieri: Dressler 21, Stevanovič 20, Baťka 14, Dennis a Lužaič po 13 (Gavrilovič 6, Hlivák, Krajňák a Židzik 0)

Komárno: Gašič 16, Djordjevič 15, Danielič 4, Duffy 3, Dolník 2 (Johnson 23, Ross-Miller 8, Foltín 4, Major a Marchyn 0)

TH: 16/11 - 16/13, Fauly: 20 - 18, Trojky: 8 - 4, Rozhodovali: Zubák, Karniš, Karnay

Povedali po zápase:

Štefan Svitek, tréner Rytierov: „Veľmi dobre sme vstúpili do zápasu, nedovolili sme sa dostať Komárnu do rytmu. Strelecky sa chytili všetci hráči, ktorí boli na palubovke. Bohužiaľ, vždy, keď sme mali súpera už doraziť, poľavili sme v koncentrácii a hostia sa postupne doťahovali. Ľahko sme strácali lopty, urobili sme veľa strát, v poslednej štvrtine sme dostali 27 bodov, čo je strašne veľa. Nakoniec sme to však dotiahli do víťazného konca, myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať.“

Dalibor Hlivák, hráč Rytierov: „Chceli sme napraviť chuť po prvom zápase, čo sa nám síce podarilo, no hlavne v obrane sme urobili príliš veľa chýb, na tom ešte musíme popracovať. My sme na nich vybehli agresívne, vytvorili si náskok. V poslednej štvrtine sme si už mysleli, že máme vyhraté, Komárno sa nepríjemne vrátilo do stretnutia, no udržali sme to. Musíme hrať koncentrovane celých 40 minút.“

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: „V prvom rade blahoželám Spišiakom k víťazstvu, myslím si, že si výhru zaslúžili. My sme veľmi zle začali, dovolili sme Spišskej vytvoriť si pohodlný náskok. V stretnutí sme mali pár zranení, čo určite ovplyvnilo našu hru. Musím tím pochváliť za bojovnosť, nevzdali sme to ani za nepriaznivého stavu, no otočiť sa nám to už nepodarilo. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas.“

Martin Danielič, hráč Komárna: „V prvej štvrtine sa v podstate rozhodol celý zápas. Myslím si, že sme neboli horším tímom, no v úvodnej desaťminútovke sme urobili veľa chýb, špeciálne ja, na čom musíme pracovať. Stalo sa nám to druhý zápas po sebe, aj s Handlovou sme začali zle, tam sa nám to podarilo zvrátiť, no Spišská má už inú kvalitu. Musíme sa z toho poučiť a hrať od začiatku úplne odlišne ako tu.“

 

Patrioti Levice - Inter Bratislava 90:77 (26:20, 28:12, 12:29, 24:16)

Patrioti: Lacy 15, Abrhám 13, McCallum 11, Bojanovský a Krajčovič po 9 (Juríček 17, Freeman 14, Volárik 2, Bachan 0)

Inter: Gandia-Rosa a Slavinskas po 23, Zubac 12, T. Malovec 11, Blondin 1 (M. Malovec 4, Koller 3, Borodovčák, Boros, Fusek a Randuška 0)

TH: 25/16 - 20/16, Fauly: 19 - 23, Trojky: 4 - 7, Rozhodovali: Ženiš, Uhrin, Ribakovs

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Myslím, že celý zápas ovplyvnilo to, že sa Fusek zranil. Taký je šport. Na druhej strane, myslím si, že sme až príliš laxne pristúpili k tretej štvrtine, k danému stavu, ktorý sme si vypracovali v prvom polčase. Pozitívom je, že sme sa dokázali vyhrabať z diery a udržať si víťazstvo. Máme však na čom pracovať, pretože aj tento zápas ukázal veci, ktoré chceme zlepšovať.“

Šimon Krajčovič, hráč Patriotov: „Z našej strany to bol duel dvoch rôznych polčasov. Je to začiatok sezóny, musíme sa naučiť byť koncentrovaní celých 40 minút. Nemôže sa nám stať to, čo v druhom polčase, že sme možno trochu poľavili v koncentrácii, nechali sme Inter dotiahnuť sa a spraviť z toho opäť zápas. Myslím si, že sme mali dobrý začiatok, boli sme koncentrovaní a dodržiavali sme veci, ktoré sme chceli, čím sme si vytvorili náskok. Treba sa poučiť z druhého polčasu, víťazstvo sa však počíta.“

Oleg Meleščenko, tréner Interu: „Gratulujem Leviciam, zahrali výborný zápas. My sme zaspali začiatok, rozprávali sme o tom a vedeli sme, že pre Levice bude tento zápas veľmi dôležitý. Nemohli prehrať druhé domáce stretnutie po sebe. Nastúpili oveľa agresívnejšie ako my, tým pádom nám nedovolili hrať to, čo by sme my chceli. Museli sme sa s tým vysporiadať. V tretej štvrtine sme sa vrátili do zápasu, ale už sme to nezvládli, pretože nám nepomohli trochu mladí hráči. Malovcovia sa zobudili v druhej štvrtine, ale to bolo neskoro. Tým, že sme stratili Fuseka na začiatku zápasu, to je ako keby nejaký zlý rok. Keď prídeme do Levíc, tak vždy na začiatku sa zraní. Teraz nevieme, ako na tom je. No čo, budeme makať. Vidím potenciál, ale bolo to jasne vidieť, že nás zatlačili od našej hry, ktorú chceme hrať a my sme boli mäkkí. Len tretia a štvrtá štvrtina ukázala, že môžeme bojovať, ale 12 asistencií za zápas je veľmi málo, tým pádom je aj taký výsledok. Život pokračuje, my ideme ďalej.“

Ivan Gandia-Rosa, hráč Interu: „Levice začali stretnutie lepšie ako my, mali väčšiu intenzitu a lepšie sa rozhodovali. Bojovali sme, čo sme aj ukázali v druhom polčase. V koncovke nám došli sily, oni mali väčšiu rotáciu a disciplínu, čiže napokon zvíťazili.“

 

Aktuálna tabuľka Niké SBL:    
P.   Z V-P Skóre B
1. LUC Lučenec 2 2-0 173:153 4
2. LEV Patrioti 2 1-1 172:162 3
3. INT Inter 2 1-1 161:155 3
4. KMR Komárno 2 1-1 155:152 3
5. HAN Handlová 2 1-1 141:147 3
6. SNV Rytieri 2 1-1 152:159 3
7.  SVT Svit 2 1-1 158:165 3
8. PDA Prievidza 2 0-2 160:179 2

Foto: Lukáš Droppan