• 1.

  LEV Patrioti
  7-2 16
 • 2.

  KMR Komárno
  5-3 13
 • 3.

  LUC Lučenec
  5-4 14
 • 4.

  HAN Handlová
  5-4 14
 • 5.

  SNV Rytieri
  5-4 14
 • 6.

  INT Inter
  4-5 13
 • 7.

  SVT Svit
  3-6 12
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-6 6

Zaujímavé výsledky prinieslo 8. kolo Niké SBL. Patrioti zostali lídrom súťaže, keď uspeli v Lučenci. Na tretie miesto sa vyšvihlo Komárno, ktoré pripravilo Handlovej prvú domácu prehru v sezóne. Spišskí Rytieri uspeli aj bez svojho trénera Štefana Sviteka v konfrontácii s Interom Bratislava.

Niké SBL - 8. kolo:

MBK Baník Handlová - BC Komárno 88:95 (22:29, 12:29, 29:18, 25:19)

Handlová: Čekovský 21, Milivojevič 17, Talley 12, Abram a Mrviš po 10 (Kinney 14, Krčmárik a Ščekič po 2, Skvašik 0)

Komárno: Ross-Miller 27, Gašič 18, Pipíška 12, Johnson 2, Dolník 0 (Djordjevič 26, Danielič 10, Foltín a Kádaši 0)

TH: 26/16 - 30/26, Fauly: 24 - 25, Trojky: 6 - 9, Rozhodovali: Kúkelčík, Kurpaš, Cibulka

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: "Mali sme katastrofálny prístup k zápasu a zrejme sme si mysleli, že Komárno je pre nás slabý súper a stačí iba nastúpiť a zápas sa vyhrá sám. Z toho vyplynula mizerná streľba, ktorej zrkadlom bola 23%-tná úspešnosť spoza oblúka a 61% z čiary trestných hodov. Je pozitívne, že sme sa nevzdali a dokázali sme stiahnúť na päť bodov, no víťazstvo sme si nezaslúžili. Je veľká škoda, že sme zahodili možnosť zotrvať na treťom mieste tabuľky."

Adam Krčmárik, hráč Handlovej: "Nedarilo sa nám absolútne nič a Komárno rozhodlo prakticky už v prvom polčase. Súper hral len to, čo sme mu dovolili a využil naše nepochopiteľné zlyhanie v koncentrácii. Veľmi ma mrzí táto prehra, pretože na domácej palubovke takto pôsobiť nemôžeme. Verím ale, že to bude pre nás dobrá facka, aby sme sa vrátili k predošlým výkonom."

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: "Zápas sme začali výborne. Základom bolo spomaliť Handlovú a to sa nám podarilo. Dokázali sme zastaviť dobrú energiu súpera. V druhom polčase už náš výkon nebol tak suverénny, pretože sme minuli veľa energie v prvej polke. Navyše nám chýbal Jorden Duffy. Handlová sa vďaka tomu dotiahla a dokázala takmer vyrovnať. Tým sú ale Handlovčania typickí a nebezpeční. Tréner Rakočevič odvádza vynikajúcu prácu a ja ho ho ako trénerského náprotivka rešpektujem."

Michal Dolník, hráč Komárna: "Zápas sme otvorili dobre. Vychádzalo nám prakticky všetko, vďaka čomu sme si rýchlo vytvorili pohodlný náskok. V druhom polčase Handlovčania zlepšili hru a my sme mali problém dostať sa do rytmu, ktorý sme udali v prvej polovici. Nakoniec sme ale dôležité víťazstvo, aj vďaka istej dávke šťastia postrážili."

 

Spišskí Rytieri - Inter Bratislava 77:75 (27:21, 17:22, 22:18, 11:14)

Rytieri: Dennis 17, Stevanovič 16, Baťka 12, Dressler 9, Lužaič 5 (Gavrilovič 10, Hlivák 5, Krajňák 3)

Inter: Blondin 27, Slavinskas 19, Gandia-Rosa 12, T. Malovec 8, Zubac 7 (M. Koller 2, Borodovčák 0)

TH: 10/6 - 10/6, Fauly: 16 - 18, Trojky: 3 - 11, Rozhodovali: Šarišský, Karniš, Donovalová

Povedali po zápase:

Erich Korfanta, asistent trénera Rytierov: „Možno skóre naznačuje, že to bol skôr obranný duel, no ja som s útočnou fázou spokojný. Ak by sa nám viac darilo zo streľby z perimetra, mohli sme sa vyhnúť dráme. V obrane sme v prvom polčase nehrali dostatočne dôrazne, dovolili sme súperovi veľa doskokov a ten druhé, či dokonca tretie šance využíval. Po polčase sme zlepšili doskok a napokon sme to zvládli. Musím chlapcom poďakovať s akou energiou hrali, myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili.“

Dalibor Hlivák, hráč Rytierov: „Ťažký zápas so šťastným koncom. Opäť sme si vybudovali dosť rýchlo náskok a opäť sme oň ľahko prišli, toho sa musíme vyvarovať. V útoku to bolo okej, no mali sme problém v obrane, kde sme hlavne v prvom polčase horeli v odstavovaní i v hre jeden na jeden. Problémy nám robil hlavne Blondin, v prvom polčase trafil skoro všetko, na čo siahol, v tom druhom sme ho už dokázali eliminovať.“

Oleg Meleščenko, tréner Interu: „Z pohľadu diváka to bol asi pekný basketbal. Nechýbalo v ňom nasadenie, energia. Stále to však nie je ten basketbal, ktorý chcem vidieť od svojich hráčov. Bojovali sme, ale Spišská bola nad naše sily a k víťazstvu im gratulujem. My musíme makať, odstrániť veci, ktoré robíme chybne. Musíme viac zapojiť mladých hráčov a myslím si, že výsledky sa dostavia."

Trevor Blondin, hráč Interu: „Bol to z obidvoch strán dobrý zápas. V druhej polovici sme hrali lepšie v obrane po tom, ako sme dostali veľa bodov v polčase prvom. Tesná prehra, ale musím Spišskú pochváliť za dobrý výkon. Dúfam, že sa z tohto zápasu poučíme a ďalšie takéto tesné stretnutia preklopíme na našu stranu."

 

BKM Lučenec - Patrioti Levice 82:91 (23:20, 25:15, 9:27, 25:29)

Lučenec: Buie 22, Castlin 19, Maričevič 9, Bob 7, Bolek 6 (Zorvan 13, Jackuliak 6)

Patrioti: Lacy a McCallum po 23, Abrhám 13, Krajčovič 10, Bojanovský 9 (Freeman 8, Volárik 3, Bachan 2, Juríček 0)

TH: 12/8 - 11/8, Fauly: 21 - 16, Trojky: 10 - 9, Rozhodovali: Zubák, Ženiš, Perečinský

Povedali po zápase:

Daniel Sokolovsky, tréner Lučenca: "Bol to zápas dvoch jednoznačných polčasov. V prvom sme diktovali tempo, boli sme agresívni, mali sme úspešnú streľbu. Proste, prvú polovicu sme zvládli my a súper robil chyby a v druhej polovici zápasu to bolo presne naopak. Chýbala nám jasná komunikácia, robili sme malé chyby, z ktorých sa teraz môžeme učiť a napredovať. O tom je táto sezóna. Samozrejme, je náročné dokončiť zápas bez jedného pre tím dôležitého hráča, pretože to malo dopad na zvyšný priebeh duelu. Aj napriek tomu, že sme mali v závere ešte príležitosti, nedokázali sme ich využiť. Aj ja som mohol niektoré veci zmanažovať lepšie, hlavne v dvoch posledných štvrtinách. Do polčasu sme inkasovali len 35 bodov, no potom sme to akoby vzdali a v druhej polovici zápasu sme dostali vyše 50 bodov. Tie body získal súper po našich jednoduchých chybách, na ktorých vieme popracovať. Teraz sa potrebujeme pripraviť na zápas proti Interu."

Lukáš Bolek, hráč Lučenca: "V prvom rade gratulujem Leviciam k zaslúženej výhre. Dovolím si povedať, že tento zápas sme si prehrali my sami našimi chybami a našou nedisciplinovanosťou v druhom polčase. Tak, ako sme v prvom polčase hrali ukážkovo v obrane i útoku, to sa nám v druhom polčase vôbec nedarilo. Súper nás vyhodil z rytmu, potom už bolo náročné sa doňho vrátiť, aj keď sme sa o to pokúšali. Bohužiaľ, nestačilo to. Ideme ďalej, bojujeme. V piatok nás čaká ďalší náročný domáci zápas proti Interu. Mrzí nás, že tu nemôže byť toľko fanúšikov, koľko by za iných okolností mohlo byť. Týmto sa však chceme poďakovať všetkým tým, ktorí sem prídu a vytvoria aspoň nejakú atmosféru, pretože to robíme pre nich."

Michal Madzin, tréner Levíc: "Dva úplne rozdielne polčasy, dve úplne rozdielne tváre nášho tímu, ktoré sme ukázali v prvom a druhom polčase. Verím, že sme si ukázali, ktorá tvár nám sedí viac a ktorá nám pomáha k tomu, aby sme boli na ihrisku efektívni, úspešní a hrali taký basketbal, ktorý pre nás bude prínosom. Bol to náročný zápas, Lučenec doňho vbehol s obrovskou energiou, avšak na toto sme mali byť lepšie pripravení. Nabudúce už budeme vedieť, že Lučenec nemôžeme nechať takto sa rozbehnúť, pretože sa nestáva každý deň, aby sme dokázali otočiť zápas proti takémuto súperovi a ešte k tomu na jeho palubovke."

Samuel Volárik, hráč Levíc: "Bol to zápas dvoch úplne odlišných polčasov. Prvý sme hrali pomaly, nedodržiavali sme veci, ktoré sme si povedali v šatni, nehrali sme dostatočne fyzicky. Potom prišiel polčas, keď sme si povedali, že takto to ďalej jednoducho nejde. Vedeli sme, že na to máme, že musíme hrať viac tímovo a viac fyzicky. To sa nám aj podarilo, ako tím sme ukázali charakter a dotiahli zápas do víťazného konca."

 

Aktuálna tabuľka Niké SBL:    
P.   Z V-P Skóre B
1. LEV Patrioti 9 7-2 786:666 16
2. SNV Rytieri 8 5-3 621:629 13
3. KOM Komárno 8 5-3 697:660 13
4. LUC Lučenec 8 5-3 711:669 13
5. HAN Handlová 8 4-4 607:652 12
6. INT Inter 8 3-5 677:663 11
7.  SVT Svit 7 2-5 547:615 9
8. PDA Prievidza 6 0-6 457:549 6

Fofo: Vladimír Dorňák