10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Po dohrávke 14. kole Niké SBL pokračuje víťazná séria Levíc, recept na ich palubovku nenašiel po ďalšej dramatickej koncovke ani Svit.

Niké SBL - 14. kolo:

Patrioti Levice - Iskra Svit 90:89 (16:27, 30:19, 21:19, 23:24)

Patrioti: Krajčovič, McCallum a Wade-Chatman po 15, Abrhám 14, Bojanovský 10 (Juríček 11, Černokojev 7, Danielič 3, Volárik 0)

Svit: Baker 22, Green 21, Parsons 16, Mokráň 12, Horváth 2 (Andrews 10, Baldovský a Turza po 3, Miladinovič 0)

TH: 19/15 - 12/10, Fauly: 19 - 20, Trojky: 13 - 13, Rozhodovali: Fuska, Margala, Uhrin

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Samozrejme, som extrémne rád za víťazstvo. Opäť obrovská dráma. Tak, ako nám padla posledná strela, ktorá bola víťazná, tak sme mali možno predtým ešte voľnejšie strely, ktoré nám nepadli. Svit mal aj s novým hráčom vysokú úspešnosť streľby za tri body, to nám robili naozaj veľký problém. Gratulujem chalanom k tomu, že sme to takto zvládli. Dva takéto ťažké a vyrovnané zápasy zvládnuť za tri dni, klobúk dole pred celou energiou a mentálnym nastavením, pretože sme to dvakrát vyťahovali z negatívneho priebežného stavu.“

David Abrhám, hráč Patriotov: „Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas. Svit hrá veľmi neortodoxný basketbal, je veľmi ťažké proti ním hrať, pretože nikdy neviete, čo môžete od nich očakávať. Každý môže skórovať, čo sa v tomto zápase aj potvrdilo. Mali sme veľmi vlažný vstup do zápasu, nebránili sme tak, ako by sme mali. Dávali strely, ktoré sme im nechali otvorené. V útoku sme mali problém nájsť sa prihrávkami, mali sme veľa strát a nepadalo nám. Bojovnosťou a rozumnejšou hrou sme sa vrátili do stretnutia. V štvrtej štvrtine to bolo opäť ako na hojdačke, tak ako sme boli hore, tak sme boli aj dole. Dôležité je, že sme ukázali charakter a nevzdali sa. Tak, ako proti Lučencu, sme bojovali do konca, ale našťastie to nemuselo ísť do predĺženia.“

Róbert Ištvánik, tréner Svitu: „Myslím si, že pre nezainteresovaných divákov to bol celkom pohľadný zápas. V prvej štvrtine sme začali veľmi dobre. Potom sa nám nakopili fauly a mali sme s tým trochu problém. V druhej časti to Levice rozbalili, aj napriek tomu sme šli do šatní za vyrovnaného stavu. V druhom polčase sa to miestami prelievalo, ale potom mali lepší moment Levice. V záverečnej časti sme sa zo 7-bodového manka vrátili do zápasu, trojky zaznamenal Baker. Celkom nám vychádzalo to, čo sme chceli robiť. Maximálne nás mrzí a hnevá to, ako sme spackali záver stretnutia. Hoci sme si povedali, že to nebude žiadna trojbodová strela a máme možnosť urobiť faul, tak to nanešťastie neprišlo. Inkasovali sme trojku a v závere sme opäť neurobili to, čo sme mali pripravené. Prehra nás extrémne mrzí. Verím tomu, že po dvoch tesných prehrách z troch zápasov, sa konečne z toho dokážeme poučiť a všetci sa nad tým zamyslíme. Toto sa v budúcnosti nesmie opakovať.“

Robert Baker, hráč Svitu: „Dobrý zápas. Vložili sme do toho veľkú energiu a bojovali sme zo všetkých síl. Myslím si, že nám nepomohla druhá štvrtina, ktorá nás vyviedla z rytmu. Som však hrdý na to, ako sme bojovali.“