• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Blíži sa streda a s ňou aj ďalšie kolo najvyššej mužskej basketbalovej súťaže. 16. kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy nám prinesie viacero zaujímavých zápasov.

 

VŠEMvs Karlovka Bratislava – EUCOS Levickí Patrioti

ŠH FTVŠ Lafranconi, streda 26.11. od 18:30

Basketbalisti Karlovky síce naposledy zvíťazili v 12. kole v predĺžení so Spišskou Novou Vsou, no ďaleko od plného bodového zisku nemali ani v poslednom kole na palubovke Banskej Bystrice. Zverenci Milana Černického podľahli „policajtom“ len o dva body, a keby sa Michalovi Kožárovi podarilo premeniť jeho trojkový pokus v posledných sekundách, z víťazstva by sa tešili Bratislavčania. Levičania zase v sobotňajšom kole doma nestačili na Komárno, ktorému podľahli o desať bodov, 84:94. Čo sa týka vzájomných zápasov Karlovky s Levickými Patriotmi, lepšie sú na tom práve žlto-zelení, ktorí v domácom zápase zdolali nováčika o 12 bodov. „V stredajšom súboji proti Leviciam sa budeme sústrediť najmä na obranu dvojice ich kľúčových hráčov Luku Igrutinoviča a Eddiho Jurjeviča, ktorí nám v prvom vzájomnom stretnutí u súpera robili najväčšie problémy. Trojzápasovú sériu prehier chceme prerušiť víťazstvom na domácej palubovke. Musíme sa vyvarovať veľkému počtu stratených lôpt a naopak využiť každú súperovu chybu a potrestať ju bodmi,“ hovorí pred zápasom asistent trénera Karlovky, Peter Ivanovič.

Pre úplnosť informácií ešte dodávame, že v tíme Karlovky bude v stredajšom zápase chýbať dlhodobo zranený Filip Lehman a Filip Abrhám, ktorého ešte čaká týždenná pauza, no do hry by sa mal vrátiť zotavený Miroslav Žilík.

Karlovka Bratislava – Levice v sezóne 2014/2015: 81:93 (v)

MBK Rieker COM-therm Komárno – BK Inter Incheba Bratislava

ŠH, streda 26.11. od 18:00

Práve tento súboj môže dosť zamiešať tabuľkové poradie. V prípade víťazstva Interu na palubovke Komárna si majster ustráži pozíciu lídra, no ak podľahne, na čelo sa dostane Prievidza. Aj Komárno aj Inter sa pritom vezú na víťaznej vlne, keď domáci „lodiari“ neprehrali v posledných štyroch zápasoch a Inter zase ťahá už päťzápasovú víťaznú šnúru. Komárňanská palubovka ale už raz dobytá bola, a to v 11. kole, keď tam zvíťazila Handlová. „Komárno má výborných fanúšikov. Mám voči ním obrovský rešpekt, lebo vytvárajú neuveriteľnú kulisu a svojmu tímu doma pomáhajú ako šiesty hráč,“ hovorí Martin Rančík.

Interistov tak v stredu určite nečaká jednoduchý zápas a o cenné víťazstvo budú musieť poriadne zabojovať. Druhé víťazstvo na domácej palubovke už však Komárno nebude chcieť dopustiť. „Očakávam ťažký zápas, ale na druhej strane sa na to teším. Viem, že to bude dobrý duel aj na hranie. V takom prostredí sa vždy dobre hrá, vždy to je zaujímavé a takmer vždy sú tie duely vyrovnané. Aj pre hráča je to čosi pozitívne. Predsa len my sme posledné tri – štyri zápasy, ktoré sme vyhrali v podstate jednoducho, takže aj pre nás to bude oživenie,“ dodal Rančík.

Komárno – Inter Bratislava v sezóne 2014/2015: 71:87 (v)

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Iskra Svit

ŠH, streda 26.11. od 18:00

Po sobotňajších dvoch derby zápasoch máme pred sebou ďalšie, a to východniarske. Novovešťania v krátkom čase odohrali až tri zápasy, ktoré sa rozhodli v predĺžení, z toho iba v jednom prípade si dva body pripísali zverenci Ivana Kurillu. Stalo sa tak v zápase 14. kola, keď doma zvíťazili nad Levicami 83:75. V poslednom kole však Spišiaci podľahli Interu, s ktorým dokázali držať krok prvý polčas, a dokonca sa určitý čas udržiavali aj vo vedení. Aj naďalej im však chýba zranený Boris Kovalík, ktorý do hry nezasiahne ani vo východniarskom derby. Svit sa však takisto trápil s absenciou niektorých hráčov, no aj napriek tomu dokázal zvíťaziť v dvoch posledných zápasoch, dokonca aj v Handlovej, kde sa o víťazstvo bojuje veľmi ťažko. Papierovým favoritom tohto zápasu je určite Svit, avšak hrať sa bude v Spišskej Novej Vsi, ktorá tak bude mať výhodu silného domáceho publika. „Verím, že zápas so Svitom bude mať náboj derby tak, ako to vždy medzi týmito rivalmi bolo. Pravý fanúšik vie oceniť ťažký zápas, a tak ako nás vytlieskal proti Leviciam, tak verím, že bude pri nás stáť aj v tomto zápase,“ hovorí tréner Ivan Kurilla.

V prvom tohtoročnom zápase východniarskych rivalov zvíťazili hráči Svitu nad Spišskou Novou Vsou vysoko o 38 bodov. „Dúfam, že to bude úplne iný duel, ako ten, ktorý sme odohrali vo Svite. Hostia majú káder so skúsenosťami a majú svoje ambície. Tou našou ostáva brať silným doma body a tak aj pristúpime k tomuto stretnutiu,“ konštatuje tréner Spišiakov.

Spišská Nová Ves – Svit v sezóne 2014/2015: 55:93 (v)

MBK SPU Nitra – BC Prievidza

ŠH Dolnočermánska ul., streda 26.11. od 18:00

V zápase Nitry s Prievidzou sa očakáva jednoznačné víťazstvo prievidzských „baníkov“, ktorí spolu s Interom patria k najväčším adeptom na titul. „Prievidza je jeden z najsilnejších celkov v súťaži, má najlepšiu obranu, o čom jasne hovoria aj štatistiky. Pre nás to bude veľmi ťažký zápas, my však nemáme čo stratiť, naopak môžeme takýmito stretnutiami iba získať,“ hovorí Pavol Teplan. Nitrania si túto sezónu pripísali zatiaľ len jedno víťazstvo, a to v Spišskej Novej Vsi, kde zvíťazili po predĺžení. Aj napriek nepriaznivej zápasovej bilancii sa mladý tím Ľubomíra Urbana snaží zabojovať o každý jeden bod. „V družstve vládne dobrá atmosféra, ktorú ostáva už len preniesť aj na palubovku. Kľúčom k zápasu bude hrať agresívne, odvážnejšie, fyzickejšie od začiatku do konca. Z posledného vzájomného stretnutia im máme čo vracať, preto verím, že sa nám podarí odohrať dobrý zápas.“

Prievidžania majú za sebou úspešné hornonitrianske derby, v ktorom zdolali Handlovú 21-bodovým rozdielom, preto si nič iné, ako víťazstvo v stredajšom zápase nepripúšťajú. „Ideme hrať to, čo doteraz. Tvrdú kolektívnu obranu a kolektívny útok. Ideme tam vyhrať a verím, že uspejeme,“ povedal prievidzský rozohrávač Jontel Evans.

Nitra – Prievidza v sezóne 2014/2015: 48:107 (v)

ŠKP Banská Bystrica – MBK Handlová

ŠH Dukla na Štiavničkách, streda 26.11. od 18:00

Banskobystričanov čaká piaty z desiatich domácich zápasov v rade. Ich bilancia na domácej palubovke je zatiaľ 2:2, keď dvakrát prehrali a dvakrát zvíťazili. Naposledy však len veľmi tesne, a to o dva body s Karlovkou. Aj s Handlovou ich v stredu očakáva ťažký zápas, v ktorom budú o víťazstvo bojovať obe strany. „Handlovčania majú dobrý tím, ktorý je schopný konkurovať i najlepším družstvám v SBL, čo už neraz v tejto sezóne potvrdili. Základom ich hry je kvalitná obrana a prechody do rýchlych protiútokov,“ opisuje svojho stredajšieho súpera tréner Banskej Bystrice, Martin Blaho.

Handlovčania zatiaľ podávajú kolísavé výkony, keď série prehier striedajú s tými víťaznými. Momentálne však majú na svojom konte tri prehry v rade, keď najprv neuspeli na Interi, potom doma podľahli Svitu a ani v derby zápase sa mi nepodarilo zvíťaziť nad Prievidzou. „Po posledných prehratých zápasoch máme veľkú chuť napraviť si reputáciu. Ideme hrať proti nevyspytateľnému súperovi, ktorý bude doma veľmi nebezpečný a tiež riadne  motivovaný. Všetci naši hráči sú zdravotne v poriadku a pripravení hrať. Čaká nás veľmi ťažký zápas, v ktorom môžeme uspieť iba ak podáme bojovný výkon, a ak sa budeme hádzať po loptách a budeme brániť,“ konštatuje Ivan Kartáč, športový riaditeľ „baníkov“.

Banská Bystrica – Handlová v sezóne 2014/2015: 68:87 (v)

Novinky


 • Balogáč: Som veľmi vďačný za možnosť, ktorú som dostal

  Už je to ako obohratá platňa. Slovenských hráčov behá po palubovkách SBL-ky ako šafranu, presvedčiť mladých, ktorí majú pred sebou dilemu, či sa uživia profesionálnym basketbalom, je priam heroický výkon, o ktorom by slovenskí manažéri mohli písať romány. O to vzácnejší je najnovší úlovok Spišských Rytierov. Do ich radov prichádza s predstavou a víziou stať sa profesionálnym basketbalistom 19-ročný odchovanec humenského basketbalu Ján Balogáč. Ten v uplynulom ročníku pôsobil v 1. lige, kde v tíme BK Slovenský Orol Levoča zaujal vedenie Spišiakov 18,3 bodmi a 6,7 doskokmi, ako aj úmyslom a chuťou posunúť sa v kariére o riadny krok ďalej.

  Čítať ďalej...

 • Geleta a Ključik zabojujú v Handlovej o minúty

  Ku kvartetu zazmluvnených slovenských hráčov sa do predsezónnej prípravy zapoja ďalší dvaja mladíci, ktorí si po prvý raz v kariére privoňajú k profesionálnemu basketbalu. O minutáž u trénera Miloševiča sa budú uchádzať Milan Geleta a Vladimir Ključik.

  Čítať ďalej...

 • Prehľad súpisiek pred sezónou 2024/2025

  Leto, to je tradične čas hráčskych a trénerských zmien a vy ste si už mohli zvyknúť, že na jednom mieste nájdete všetky tieto informácie. Inak tomu nebude ani teraz, prehľadne sme pre vás pripravili oficiálne a potvrdené informácie o pohyboch v kádroch účastníkov Niké Slovenskej basketbalovej ligy.

  Čítať ďalej...

 • Levice opäť lovili v Norrköpingu, k Terinsovi sa pridáva Karl Gamble

  Tretím podpísaným legionárom v tíme Patriotov pred novou sezónou je americký pivot Karl Gamble.

  Čítať ďalej...

 • Brandon Norfleet piatou zahraničnou posilou Interu

  Inter už mal „pod zmluvou“ štyroch amerických basketbalistov, no klubový manažment netajil, že hľadá aj piatu zahraničnú posilu, ktorá by vystužila zostavu žlto-čiernych na perimetri. Voľba nakoniec padla na ďalšieho zámorského hráča. Klub z Pasienkov sa totiž dohodol na spolupráci s 31-ročným rozohrávačom Brandonom Norfleetom.

  Čítať ďalej...

 • 14.7.2024

  Tesná prehra so Švajčiarskom po predĺžení, tím do 20 rokov čaká na šampionáte na prvý úspech

  Veľmi blízko k prvému úspechu na B-kategórii majstrovstiev Európy bol reprezentačný tím Slovenska do 20 rokov, napokon však tesne prehral so Švajčiarskom po predĺžení. O premiérové víťazstvo ...

  Čítať ďalej...

  14.7.2024

  Spišiaci vyťahujú do ligy Jána Balogáča

  Do Spišskej prichádza 19-ročný odchovanec humenského basketbalu Ján Balogáč.

  Čítať ďalej...

  14.7.2024

  Osemnástka má za sebou posledné prípravné zápasy, na záver zdolala Veľkú Britániu

  Reprezentačný tím do 18 rokov má za sebou posledné previerky pred blížiacou sa B-kategóriou majstrovstiev Európy. Zverencom trénera Danila Rakočeviča sa na záver medzinárodného turnaja ...

  Čítať ďalej...

  14.7.2024

  Smith zostáva na Slovensku, jeho ďalším pôsobiskom bude Prievidza

  Náš tím pre nasledujúci ročník je takmer kompletný a tentokrát vám predstavíme hráča, ktorý sa už uviedol na slovenských palubovkách. Daishon Smith bol v predošlej ...

  Čítať ďalej...

  12.7.2024

  Fínsko nad sily slovenského tímu do 20 rokov

  Basketbalisti Slovenska do 20 rokov otvorili účinkovanie na B-kategórii majstrovstiev Európy prehrou s rovesníkmi z Fínska. Šancu získať prvé víťazstvo dostanú v nedeľu 14. júla ...

  Čítať ďalej...

  12.7.2024

  Prvý Jamajčan vo Svite, Iskra angažovala Jordana Kelliera

  Zostava Iskra Svit sa rozšírila o nové meno, do priestoru pod košmi prichádza Jamajčan Jordan Kellier.

  Čítať ďalej...

  12.7.2024

  V interistických farbách zostáva tiež Richard Ondruš

  Priezvisko Ondruš je spojené s Interom už viac ako štvrťstoročie. Môže za to Michal Ondruš, bývalý hráč a kapitán žlto-čiernych, ktorý sa po úspešnej hráčskej ...

  Čítať ďalej...
 • 11.7.2024

  Rožánek: O motiváciu postarané je

  Rušné dni má za sebou kapitán basketbalového klubu Iskra Svit, 28-ročný Róbert Rožánek. Počas uplynulého týždňa sa pripravoval spolu s mužskou reprezentáciou Slovenska v Národnom ...

  Čítať ďalej...

  9.7.2024

  Lott: Očakávania sú vyhrávať zápasy a zároveň sa zlepšovať

  V týchto dňoch intenzívne pracujeme na budovaní kádra pre sezónu 2024/2025. Ako prvého sme našli hráča vhodného na post prvého rozohrávača. S číslom #5 bude ...

  Čítať ďalej...

  9.7.2024

  Páleník: Po sezóne som cítil, že potrebujem zmenu

  Začínal, v dnes už legendárnom slovenskom basketbalovom projekte, „Karlovka“. Následne smerovali jeho kroky k susedom na západ, kde v sezóne 20/21 získal s Opavou striebornú ...

  Čítať ďalej...

  6.7.2024

  Jankovič pokračuje v prievidzskej misii: Momentálne si neviem predstaviť lepší klub pre moje zlepšovanie

  Povestný krst ohňom nemohol pre Sašu Jankoviča dopadnúť lepšie. Prvá sezóna v pozícii hlavného trénera priniesla po piatich rokoch do Prievidze medailu s bronzovým odleskom. Vo svojej ...

  Čítať ďalej...

  5.7.2024

  Malovec si vyskúšal prihlásenie do NBA draftu: Pôjdem opäť o to bojovať

  Aktuálne patrí k najväčším basketbalovým talentom Slovenska a môže sa stať len druhým hráčom, ktorý by si okúsil pôsobenie v NBA. Timotej Malovec vyrástol v Mega Baskete na vyzretého ...

  Čítať ďalej...

  1.7.2024

  Antoni rozhodol o svojej budúcnosti: Môžem sa sústrediť na nové výzvy

  Asi ťažko by ste v kádri Spišských Rytierov hľadali väčšieho lokálpatriota a vernejšieho hráča, ako je Adam Antoni. Veď okrem sezóny 2019/20, ktorú tento 191 ...

  Čítať ďalej...

  26.6.2024

  Prievidza bude mať nového asistenta, Helmecy sa stal šéftrénerom mládežníckeho MBA

  Súčasťou prievidzského basketbalu je Maroš Helmecy už od roku 2017. Na lavičke BC Prievidza stál počas tohto obdobia najmä ako asistent, ale na rok a ...

  Čítať ďalej...
 • 14.7.2024

  Spišiaci vyťahujú do ligy Jána Balogáča

  Do Spišskej prichádza 19-ročný odchovanec humenského basketbalu Ján Balogáč.

  Čítať ďalej...

  14.7.2024

  Smith zostáva na Slovensku, jeho ďalším pôsobiskom bude Prievidza

  Náš tím pre nasledujúci ročník je takmer kompletný a tentokrát vám predstavíme hráča, ktorý sa už uviedol na slovenských palubovkách. Daishon Smith bol v predošlej ...

  Čítať ďalej...

  12.7.2024

  Prvý Jamajčan vo Svite, Iskra angažovala Jordana Kelliera

  Zostava Iskra Svit sa rozšírila o nové meno, do priestoru pod košmi prichádza Jamajčan Jordan Kellier.

  Čítať ďalej...

  12.7.2024

  V interistických farbách zostáva tiež Richard Ondruš

  Priezvisko Ondruš je spojené s Interom už viac ako štvrťstoročie. Môže za to Michal Ondruš, bývalý hráč a kapitán žlto-čiernych, ktorý sa po úspešnej hráčskej ...

  Čítať ďalej...

  9.7.2024

  Armon Harried odštartuje v Komárne profesionálnu kariéru

  Súpiska Diablov sa rozrástla o ďalšie meno, pribudol Armon Harried.

  Čítať ďalej...

  9.7.2024

  Do Lučenca prichádza Michal Vranovič

  Podobne ako pred rokom, tak aj teraz angažoval Lučenec hráča z Get Better Academy. K „pelikánom“ sa pridáva mládežnícky reprezentant Slovenska Michal Vranovič.

  Čítať ďalej...

  8.7.2024

  Minarovjech sa môže v Interi naďalej rozvíjať

  Martin Minarovjech už vo svojej debutovej sezóne naznačil, aký potenciál sa v ňom skrýva. Naskočil do 14 stretnutí Niké SBL, v ktorých si pripísal priemerne ...

  Čítať ďalej...
 • 12.5.2024

  Očami rozhodcu riešilo dôležité momenty play off

  Play off vrcholí a v posledných dňoch sa vo veľkej miere diskutovalo o situáciách zo zápasov v Leviciach a na Spiši. Združenie basketbalových rozhodcov, na čele ...

  Čítať ďalej...

  6.5.2024

  Žilinský príbeh Academicu napísal víťaznú kapitolu, Rožánek venoval prvenstvo dedovi

  Vyvrcholenie Final Four 1. ligy a boj o potenciálne miesto v nasledujúcom ročníku Niké SBL, priniesol všetko. Na oboch stranách bolo mnohých tvárí, ktoré navyše spájala rivalita medzi ...

  Čítať ďalej...

  28.4.2024

  Očami rozhodcu si posvietilo na play off

  K play off patrí intenzita, súboje, emócie, ale aj momenty, ktoré vzbudzujú vášne. Združenie basketbalových rozhodcov, na čele s národným školiteľom Borisom Gabarom, prichádza so siedmou ...

  Čítať ďalej...

  13.4.2024

  Očami rozhodcu je späť so situáciami z marca a apríla

  Záver základnej časti bol dramatický do poslednej sekundy, pri veľkej porcii duelov sa našli momenty, o ktorých sa diskutovalo. Združenie basketbalových rozhodcov, na čele s národným ...

  Čítať ďalej...

  6.4.2024

  Dočkáme sa ďalšieho rozšírenia Niké SBL? V Košiciach a v Žiline o tom uvažujú

  Po náročnom období, kedy basketbalové kluby prevažne prežívali a bojovali o svoju existenciu, sa situácia postupne zlepšuje. Niké SBL by sa tretí rok po sebe mohla dočkať ...

  Čítať ďalej...

  16.3.2024

  Zo života asistenta trénera: Veľa času v hale a cestovania, príprava tréningov, spolupráca s ľuďmi

  Ústrednými postavami na lavičkách tímov sú hlavní tréneri, ale nemenej dôležitou súčasťou sú ich asistenti. Ako vyzerá ich bežný deň, čomu sa venujú, aké sú ...

  Čítať ďalej...

  8.3.2024

  Špeciálna anketa hráčov Niké SBL: Najväčší trashtalker, najlepší fanúšikovia, najhoršia hala, najmenej želaný tréner a slabiny súťaže

  Je tu záverečný diel špeciálnej hráčskej ankety, v ktorej sa dozviete zaujímavé fakty a názory od samotných basketbalistov pôsobiacich v Niké SBL. V treťom vydaní sme si ponechali viaceré ...

  Čítať ďalej...
 • 22.5.2024

  Patrioti oslavujú zlatý hetrik, svoju misiu skompletizovali na Spiši

  Basketbalisti Patriotov Levice sa tretí rok po sebe stali víťazom Niké Slovenskej basketbalovej ligy (Niké SBL). Finálovú sériu v sezóne 2023/2024 ukončili na palubovke Spišských Rytierov, ...

  Čítať ďalej...

  21.5.2024

  Spišiaci opäť o všetko, Patrioti s ďalšou šancou na ukončenie finále

  Víťaza Niké SBL sme ešte nespoznali, finálová séria medzi Spišskými Rytiermi a Patriotmi Levice má pred sebou zápas č. 4. Domácim pôjde opäť o všetko, ...

  Čítať ďalej...

  17.5.2024

  Finálová séria nekončí, Rytieri pripravili Patriotom prvú domácu prehru v play off

  Finálová séria o víťaza Niké Slovenskej basketbalovej ligy v sezóne 2023/2024 sa ešte neskončila, Spišskí Rytieri odvrátili prvý majstrovský mečbal Levíc, keď na ich palubovke zvíťazili 75:72 ...

  Čítať ďalej...

  16.5.2024

  Levice pred posledným krokom, Spišiaci o predĺženie finálovej série

  Finálová séria o víťaza Niké SBL v tejto sezóne má možno pred sebou poslednú bitku. Aspoň tak si to želajú Levice, aby mohli v domácom ...

  Čítať ďalej...

  14.5.2024

  Patrioti už len krok od obhajoby, zo Spiši sa vezú finálový mečbal

  Basketbalistov Patriotov Levice delí už len jedno víťazstvo od obhajoby majstrovského titulu v Niké Slovenskej basketbalovej lige. V druhom finálovom stretnutí uspeli na palubovke Spišských Rytierov výsledkom ...

  Čítať ďalej...

  13.5.2024

  Rytieri chcú udržať domácu víťaznú sériu v play off, Patrioti môžu vybojovať mečbal

  V rýchlom slede je tu druhé dejstvo finálovej série. Spišskí Rytieri si pred svojim publikom chcú udržať úspešnú sériu, ktorá ich sprevádza v play off. ...

  Čítať ďalej...

  11.5.2024

  Prvý finálový úspech pre Levice

  Basketbalisti Patriotov Levice otvorili finálovú sériu Niké Slovenskej basketbalovej ligy domácim víťazstvom 91:75 nad Spišskými Rytiermi. V sérii hranej na tri víťazstvá sa tak ujali vedenia ...

  Čítať ďalej...
 • 10.7.2024

  Prievidza pozná cestu do Európskeho pohára FIBA, Levice s takmer istým miestom v skupine

  Okrem Ligy majstrov a Európskej severskej basketbalovej ligy (ENBL) je isté, že na jeseň sa dočkajú fanúšikovia opäť aj Európskeho pohára FIBA. Prievidza spoznala potenciálnych súperov ...

  Čítať ďalej...

  2.7.2024

  ENBL s dvojitou slovenskou účasťou, k Interu sa pridali Spišskí Rytieri

  Po zisku strieborných medailí čaká Rytierov špecifická, v istom ohľade „oslavná“ sezóna. Spišiaci ju marketingovo nazvali 75/20. 75 preto, lebo organizovane sa hrá basketbal na ...

  Čítať ďalej...

  26.6.2024

  Levice vyzvú v kvalifikácii Ligy majstrov najskôr gruzínske Kutaisi

  Aktuálny šampión Slovenskej basketbalovej ligy Patrioti Levice už vie, kto mu bude stáť v ceste pri tretej účasti v kvalifikácii Ligy majstrov. Vo štvrťfinále to bude gruzínsky ...

  Čítať ďalej...

  18.6.2024

  Patrioti do tretice súčasťou FIBA súťaží, opäť si zahrajú kvalifikáciu Ligy majstrov

  Najprestížnejšia súťaž pod hlavičkou FIBA bude mať opäť účastníka z Niké SBL. Patrioti Levice si v pozícii aktuálneho majstra Slovenska do tretice vyskúšajú kvalifikáciu Ligy majstrov.

  Čítať ďalej...

  8.2.2024

  Hojč po vystúpení Rytierov v Alpsko-jadranskom pohári: Mali sme aj veľké výhry

  Pre Spišských Rytierov sa účinkovanie v Alpsko-jadranskom pohári skončilo už v skupinovej fáze, účastník Niké SBL tak nepridal tretíkrát za sebou účasť vo Final Four. O výsledkoch v skupine, ...

  Čítať ďalej...

  7.2.2024

  Spišiaci s tesnou prehrou v poslednom vystúpení v Alpsko-jadranskom pohári

  Účinkovanie v Alpsko-jadranskom pohári ukončili Spišskí Rytieri prehrou, jediný slovenský zástupca v tohtoročnej edícii súťaže tesne nestačil pred domácim publikom proti Dinamu Záhreb.

  Čítať ďalej...

  6.2.2024

  Rozlúčka s Alpsko-jadranským pohárom, Rytieri na záver privítajú doma Dinamo Záhreb

  Na postup do Final Four Alpsko-jadranského pohára to síce Spišským Rytierom v tomto ročníku nestačilo, ale so súťažou sa chcú rozlúčiť víťazne. V domácom prostredí ...

  Čítať ďalej...
 • 23.5.2024

  Ocenenia za play off a finále majú svojich majiteľov – Bballtown.sk trénerom roka Madzin, Peak MVP finále Wheeler

  Sezóna 2023/2024 Niké Slovenskej basketbalovej ligy je definitívne uzatvorenou kapitolou. Konečné poradie je známe, teraz je čas oznámiť, kto a prečo sa po poslednom finálovom zápase ...

  Čítať ďalej...

  18.5.2024

  Mužom 3. finálového zápasu bol Cory Reeves

  Finálová séria priniesla prvý a pre mnohých nečakaný zvrat. Rytieri prekazili dokonale naplánovaný večer Patriotov Levice, ktorý už mali v pláne ukončiť aktuálny ročník Niké SBL a odštartovať ...

  Čítať ďalej...

  15.5.2024

  Mužom 2. finálového zápasu bol Draško Kneževič

  Súboje o víťaza Niké SBL hovoria zatiaľ jasne v prospech Levíc. Potvrdilo sa to aj v druhom finálovom meraní síl, v ktorom sa opäť osvedčil ťah zaradenia Draška Kneževiča ...

  Čítať ďalej...

  12.5.2024

  Mužom 1. finálového zápasu bol Ben Kováč

  Úvodné dejstvo finálovej série bolo v réžii Patriotov. Proti Rytierom sa mohli oprieť o produkciu z trojbodovej vzdialenosti a lavičky, v oboch ukazovateľoch vyčnieval Ben ...

  Čítať ďalej...

  8.5.2024

  Istota na rozohrávke a kľúčové zastúpenie - to najlepšie zo 4. zápasov semifinále

  Jednu semifinálovú sériu rozhodol možno pre niektorých nečakaný hrdina, v tej druhej sa dočkáme ešte jedného dejstva. Ako to vyzeralo v utorok večer na palubovkách ...

  Čítať ďalej...

  5.5.2024

  Presná streľba, keď to bolo najviac treba - to najlepšie z 3. zápasov semifinále

  Tretie semifinálové zápasy mali v oboch prípadoch približne rovnaký scenár. Prvé polčasy patrili hlavne hosťujúcim tímom, ale po prestávke dominovali domáce družstvá, ktoré napokon vzišli ...

  Čítať ďalej...

  2.5.2024

  Bodová šou jedného chlapíka a najlepší výkon od návratu - to najlepšie z 2. zápasov semifinále

  Jeden by očakával, že s blížiacim sa koncom sezóny, budú ubúdať kvalitné individuálne výkony. Kto však sledoval druhé semifinálové zápasy, tak toho dianie na palubovke ...

  Čítať ďalej...
 • 14.7.2024

  Osemnástka má za sebou posledné prípravné zápasy, na záver zdolala Veľkú Britániu

  Reprezentačný tím do 18 rokov má za sebou posledné previerky pred blížiacou sa B-kategóriou majstrovstiev Európy. Zverencom trénera Danila Rakočeviča sa na záver medzinárodného turnaja ...

  Čítať ďalej...

  12.7.2024

  Fínsko nad sily slovenského tímu do 20 rokov

  Basketbalisti Slovenska do 20 rokov otvorili účinkovanie na B-kategórii majstrovstiev Európy prehrou s rovesníkmi z Fínska. Šancu získať prvé víťazstvo dostanú v nedeľu 14. júla ...

  Čítať ďalej...

  12.7.2024

  Reprezentačné družstvo do 20 rokov začína na Európe, Miloševič: Verím, že budeme mať dobrý turnaj

  Boje o vysnívaný postup medzi európsku elitu štartujú pre mládežnícke reprezentácie Slovenska, šampionátový turnaj v Rumunsku sa začína pre družstvo do 20 rokov. Pred úvodným duelom vám ...

  Čítať ďalej...

  7.7.2024

  Prehra proti Rakúsku v prvom prípravnom zápase tímu do 18 rokov

  Do kolobehu prípravných zápasov naskočil reprezentačný tím Slovenska do 18 rokov, v prvom meraní síl nestačil na rovesníkov z Rakúska. Budúci týždeň sa predstavia zverenci trénera Danila ...

  Čítať ďalej...

  6.7.2024

  Reprezentačná dvadsiatka s výhrou a tesnou prehrou proti výberu Baskicka

  Slovenská reprezentácia do 20 rokov má za sebou záverečné previerky pred B-kategóriou majstrovstiev Európy. Proti výberu Baskicka zaznamenal v piatok výhru a v sobotu prehru najtesnejším možným rozdielom.

  Čítať ďalej...

  6.7.2024

  Domáca reprezentačná šanca mladíkov. Balogh, Láštic, Novák, Páleník a Zelizňák boli radi za ponúknutú možnosť

  Máté Balogh, Juraj Láštic, Dávid Novák, Juraj Páleník a Maroš Zelizňák. Táto pätica hráčov zatiaľ hrala za reprezentáciu Slovenska len minimálne, respektíve za mužov ešte nemala ...

  Čítať ďalej...

  6.7.2024

  Naglič bol spokojný s letnou prípravou: Niektorí hráči urobili krok dopredu

  Netradične kratší, s mnohými novými tvárami. Taký bol letný blok prípravy reprezentácie Slovenska, ktorý vyvrcholil dvojzápasom s Portugalskom. Tréner Aramis Naglič bol jeho konci spokojný s prístupom a nasadením ...

  Čítať ďalej...

  wheeler mvp finale 24

Play-off


štvrťfinále
LEV Levice 3
LUC Lučenec 0

PDA Prievidza 3
INT Inter 2

SVT Svit 1
SNV Rytieri 3

KMR Komárno 3
HAN Handlová 1

semifinále
LEV Levice 3
KMR Komárno 2

PDA Prievidza 1
SNV Rytieri 3

finále
LEV Levice 3
SNV Rytieri 1

Bleskovky


16.7.2024 -

HAN MBK Baník Handlová pridala na svoju súpisku dvojicu mladíkov - Milana Geletu a Vladimira Ključika. 

15.7.2024 -

Treťou zahraničnou posilou LEV Patrioti Levice sa stal americký pivot Karl Gamble. 

15.7.2024 -

Piatou zahraničnou posilou INT Interu Bratislava sa stal americký rozohrávač Brandon Norfleet. 

14.7.2024 -

SNV Spišskí Rytieri získali do svojho tímu Jána Balogáča. 

14.7.2024 -

Daishon Smith sa sťahuje v rámci ligy z Interu Bratislava do PDA smallBC Prievidza.

12.7.2024 -

Druhou zahraničnou posilou SVT Iskry Svit sa stal Jamajčan Jordan Kellier. 

Partneri

RTVS Šport
Joj Šport
Wilson
Peak Sport
Slovenska basketbalova asociacia