• 1.

  SNV Rytieri
  17-4 38
 • 2.

  LEV Patrioti
  14-6 34
 • 3.

  SVT Svit
  11-9 31
 • 4.

  KMR Komárno
  10-10 30
 • 5.

  INT Inter
  10-11 31
 • 6.

  LUC Lučenec
  9-11 29
 • 7.

  PDA Prievidza
  6-15 27
 • 8.

  HAN Handlová
  5-16 26

V stredu nás čaká ďalšie kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy, s poradovým číslom 12. Čo všetko nás v stredajšom kole čaká?

VŠEMvs Karlovka Bratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

ŠH FTVŠ Lafranconi, streda 12.11. Od 18:30

Karlovka sa v sobotňajšom kole postarala o jedno zo štyroch prekvapení, keď si hráči Milana Černického bojovným výkonom vydreli veľmi dôležité víťazstvo na palubovke Svitu. Naopak posilnená Spišská Nová Ves si v sobotu pripísala prehru, ktorá ju bude v boji o play-off ešte mrzieť. Na domácej palubovke si Novovešťania neporadili s Nitrou, ktorej po predĺžení podľahli o dva body. „Veľa času vyrovnať sa s poslednými dvoma  zlými výkonmi sme nemali, no musíme zdvihnúť hlavy a bojovať ďalej. Každý hráč si musí vstúpiť do svedomia, pretože to, čo by nás malo zdobiť – obrana a disciplína, v tom sme zlyhali,“ povedal člen VV Spišskej Novej Vsi, Martin Janikov.

V stredu teda môžeme v športovej hale FTVŠ očakávať bojovný basketbal, v ktorom domáci hráči budú chcieť potvrdiť výhru vo Svite a Spišiaci napraviť prehru s Nitrou. „Súper má v zostave nových hráčov, ktorí sa budú chcieť určite ukázať v dobrom svetle, a po prehratom zápase doma s Nitrou prídu zabojovať o víťazstvo. Pozor si budeme musieť dať najmä na tvorcu hry Gorana Bulatoviča. V zápase budeme chcieť potvrdiť stúpajúcu formu z posledných zápasov, zabojovať o tretie domáce víťazstvo, a vrátiť tak Spišskej prehru z tretieho kola,“ hovorí Peter Ivanovič, asistent tréner Karlovky. O víťazstvo chce však zabojovať aj Spišská Nová Ves. „Do Bratislavy ideme s víťaznými ambíciami, iný cieľ, ako plný bodový zisk nemáme,“ dodáva Martin Janikov.

Karlovka Bratislava – Spišská Nová Ves v sezóne 2014/2015: 69:83 (v)

ŠKP Banská Bystrica – BK Inter Incheba Bratislava

ŠH Dukla na Štiavničkách, streda 12.11. od 18:00

Banskú Bystricu v stredu čaká prvý zápas na domácej palubovke v tejto sezóne. Kvôli rekonštrukcii športovej haly „policajti“ doteraz stále na zápasy cestovali ku svojim súperom. Aj napriek absencii domáceho prostredia si však Banskobystričania dokázali vybojovať niekoľko víťazstiev. Naposledy napríklad v 11. kole v Leviciach, kde zvíťazili o šesť bodov. Po šnúre zápasov vonku ich tak teraz čaká 10 domácich zápasov. Prvý tím, ktorého privítajú bude Inter Bratislava. Majstra však, podobne ako Banskú Bystricu či Levice, trápia zranenia a absencie v tíme. Aj napriek tomu si však v nedeľňajšom šlágri kola Bratislavačnia dokázali poradiť s hráčmi Prievidze a v druhej repríze minuloročného finále si vybojovali 5-bodové víťazstvo, 70:65. Teraz ich čaká premiérový zápas v Banskej Bystrici, kde budú chcieť domáci hráči určite nadviazať na víťazstvo z posledného kola. „V Bystrici nastali určité zmeny a teraz presne neviem, kto tam je, a kto tam už nie je, v porovnaní s tým mužstvom, proti ktorému sme hrali v 2. kole. V Banskej Bystrici sa ale nikdy nehralo ľahko. Musíme sa na to pripraviť. Určite sa budú chcieť ukázať pred domácim publikom, keďže celú prvú časť sezóny odohrali len vonku. Musíme k zápasu pristupovať zodpovedne a hrať si našu hru,“ hovorí Peter Sedmák.

V stredajšom zápase však majstrovi stále bude chýbať Martin Rančík, Peter Šimek, Petar Babić a Jordan Dykstra. Aj napriek oslabeniu je však Inter aj naďalej veľmi nebezpečným súperom a jeho silu si dobre uvedomuje aj tréner Banskej Bystrice, Martin Blaho. „Inter je tím zložený poväčšine z veľmi skúsených hráčov, ktorí veľmi dobre vedia, ako správne riešiť situácie vyplývajúce z hry, a ešte skúsenejšieho trénera, ktorý je schopný už dlhé roky pripravovať svoje tímy solídne na zápasy po každej stránke, ktorú si úspech vyžaduje.“   

Banská Bystrica – Inter Bratislava v sezóne 2014/2015: 60:95 (v)

MBK SPU Nitra – MBK Rieker COM-therm Komárno

ŠH Dolnočermánska ul., streda 12.11. od 18:00

Nitrania sa konečne dočkali prvej výhry v tohtoročnej sezóne. O najväčšie prekvapenie 11. kola sa postarali svojím víťazstvom v Spišskej Novej Vsi. Výsledok 106:104 si však vybojovali až v predĺžení, pričom až traja zverenci Ľubomíra Urbana v tomto zápase prekonali 20-bodovú hranicu, Martavious Irving, ktorý bol s 36 bodmi najlepším strelcom celého kola, Jakub Novysedlák a Justin Ward. Komárno, naopak, v sobotu utŕžilo prvú domácu porážku, keď nestačilo na basketbalistov Handlovej. Sobotňajšiu prehru však budú môcť Komárňania napraviť v stredu v Nitre. Jednoduché to však určite nebudú mať, nakoľko víťazstvom nakopnutí Nitrania si budú chcieť na svoje konto pripísať ďalšie dva body. „Opäť nás čaká súper z prvej štvorky a tieto stretnutia nie sú pre nás nikdy jednoduché. Komárno od začiatku ročníka podáva solídne výkony. V prvom vzájomnom zápase sme s nimi dokázali 25 minút držať krok. Odvtedy sme však ušli dlhú cestu a máme aj nového rozohrávača. Myslím si, že v stredu môžeme uspieť,“ povedal nitriansky hráč Roman Vido.

 Nitra – Komárno v sezóne 2014/2015: 70:94 (v)

BC Prievidza – BK Iskra Svit

Niké aréna, streda 12.11. od 18:00

Prievidza aj Svit sú tímy, ktoré si v poslednom kole na svoje konto pripísali prehry. Prievidzi sa, ako jedinému družstvu, nepodarilo zvíťaziť u svojho súpera a Svit zase veľmi nečakane doma podľahol Karlovke. V stredu si tak obe družstvá budú chcieť napraviť renomé z posledného kola. Niké aréna však v tejto sezóne ešte nebola dobytá a Prievidžania si dokonca v 3. Kole Eurovia SBL zo Svitu priniesli 14-bodové víťazstvo. Prievidza so Svitom však patria k favorizovaným tímom tohto ročníka a poctivo sa udržiavajú v top štvorke tabuľky, preto by sme šlágrom 12. kola mohli nazvať práve tento duel. „Svit je dobrý tím, ktorý má dobre doskakujúcich hráčov. My sa musíme sústrediť na anšu hru a zlpšiť chyby, ktoré sa vyskytli v zápase s Interom. Musíme hrať kolektívne, agresívne, rýchlo a musíme mať dobrú kontrolu nad oboma košmi, najmä však pod naším,“ povedal pred stredajším zápasom hráč BC Prievidza, Milojko Vasilić.  

Prievidza – Svit v sezóne 2014/2015: 83:69 (v)

MBK Handlová – BK Levickí Patrioti

ŠH, stredu 12.11. od 18:00

V prvom vzájomnom zápase Handlovej s Levicami sa z víťazstva na domácej palubovke tešili hráči Levických Patriotov. Handlovčania sú však po sobote víťazne naladení, keď Komárnu oplatili domácu prehru a z komárňanskej palubovky si odniesli plný bodový zisk. „Po víťazstve v Komárne chceme na perfektný výkon nadviazať aj v domácom zápase proti Levickým Patriotom. Na zápas sa tešíme, naša hra sa pomaličky dostáva na požadovanú úroveň a pevne verím, že keď sa do súpera pustíme od začiatku zápasu a budeme plniť úlohy, ktoré sme si dali zápas zvládneme a zvíťazíme,“ zhodnotil športový riaditeľ Handlovej, Ivan Kratáč.

Levičania si v uplynulom kole pripísali ďalšiu domácu prehru, keď basketbalistom Banskej Bystrice podľahli o 6 bodov, 75:81. Aj v tomto zápase však žlto-zelení hrali s oslabeným kádrom. Zdravotný stav v tíme Ladislava Lutovského sa ani pred zápasom v Handlovej výrazne nezlepšil. „Do hry určite nezasiahne Galata a chrípka, ktorá šarapatila v tíme postihla aj ďalších hráčov. Intenzívne pracujeme na doplnení kádra, do zápasu v Handlovej to však určite nestihneme. Veríme, že napriek tomu podáme bojovnejší a agresívnejší výkon, ako tomu bolo v posledných našich vystúpeniach na palubovkách súperov. Handlová je jasný favorit tohto zápasu, napriek tomu sa však na stretnutie tešíme,“ hovorí manažér Patriotov, Ladislav Garaj.

Handlová – Levice v sezóne 2014/2015: 76:93 (v)

Novinky


 • Rytieri s 9. výhrou za sebou, Komárno so štvrtou a Svit s tretím víťazstvom po sebe

  V 21. kole Niké SBL domáce tímy nezaváhali. Najtesnejší zápas odohral Svit s Interom Bratislava, Iskra uspela v treťom zápase po sebe. Rytieri si zdramatizovali súboj s Lučencom, napokon však zaznamenali 9. výhru v rade. Komárno pokračuje v dobrej forme, s Handlovou nemalo výraznejšie problémy.

  Čítať ďalej...

 • Majster s výhrou a účasťou vo Final Four, Prievidza nevyužila možnosť odskočiť Handlovej

  Predohrávka 21. kola Niké SBL a zároveň štvrťfinále Slovenského pohára priniesol dlho vyrovnaný boj medzi Levicami a Prievidzou. Dvojnásobnú radosť mal napokon úradujúci majster, celok z hornej Nitry tak nevyužil možnosť odskočiť od Handlovej a zahrať si na Final Four.

  Čítať ďalej...

 • Priblíži sa Svit alebo Inter najlepšej dvojici? Zdvihne sa Lučenec a Handlová?

  21. kolom sa uzatvorí tretia štvrtina základnej časti Niké SBL. Ťahákom je súboj Svitu s Interom o tretie miesto v tabuľke a priblíženie sa najlepšej dvojici súťaže. Spišskí Rytieri majú šancu na 9. víťazstvo v rade, ale Lučenec by sa po 2 prehrách rád vrátil k získavaniu väčšieho počtu bodov. Handlová už vyše mesiaca neuspela, dokáže to zlomiť proti rozbehnutému Komárnu?

  Čítať ďalej...

 • Levice a Prievidza si okrem ligy zahrajú aj o semifinále Slovenského pohára

  Program 21. kola Niké SBL sa otvára netradične už v piatok a to hneď dvojzápasom. Levice a Prievidza si okrem ligového súboja zahrajú aj o miesto na Final Four Slovenského pohára. Kto si pripíše úspech s dvojnásobnou hodnotou?

  Čítať ďalej...

 • 10 minút, ktoré zobrali šancu na dobrý výsledok. Karhu schladilo akékoľvek nádeje Patriotov

  Pred domácim publikom mali Levičania veľkú túžbu konečne získať premiérové víťazstvo v druhej fáze Európskeho pohára FIBA a zároveň si tak pomôcť v tabuľke. Lenže Karhu malo odlišné plány a potvrdilo, prečo patrí k najlepším tímom aktuálneho ročníka v tejto súťaži. Stačila jedna štvrtina, aby zrušili akékoľvek domáce ambície na úspech. Výsledkom bola podobne krutá prehra, ako tomu bolo vo Fínsku.

  Čítať ďalej...

 • 25.1.2023

  Zlý druhý polčas stál Patriotov nádej na úspech proti Karhu

  Basketbalisti Patriotov Levice čakajú aj naďalej v J-skupine Európskeho pohára FIBA na prvé víťazstvo, vo štvrtom vystúpení prehrali doma s fínskym Karhu Kauhajoki 55:86. V ...

  Čítať ďalej...

  25.1.2023

  Komárno a Spišskí Rytieri na úvod play off Alpsko-jadranského pohára s prehrami

  Slovenským tímom sa v úvodných štvrťfinálových zápasoch Alpsko-jadranského pohára nedarilo. Spišskí Rytieri majú pred odvetou ťažkú úlohu, z Pardubíc odchádzali so 14-bodovou prehrou. Komárno je pred domácim ...

  Čítať ďalej...

  24.1.2023

  Štartuje play off Alpsko-jadranského pohára, Komárno a Spišskí Rytieri začínajú u súperov

  Niké SBL má krátku prestávku, ale voľnú stredu vyplnia pohárové povinnosti viacerých klubov. Komárno a Spišskí Rytieri vstupujú do štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára, v oboch prípadoch začínajú na ...

  Čítať ďalej...

  24.1.2023

  Prievidza si poistila Lukáča do roku 2025

  Patrik Lukáč predĺžil kontrakt s klubom BC Prievidza. Stále iba 20-ročný krídelník podpísal zmluvu do konca sezóny 2024/25 s opciou aj na nasledujúce dva ročníky. ...

  Čítať ďalej...

  24.1.2023

  V rovnakej situácii a opäť zápas o všetko, Patrioti by radi opäť zlomili Karhu

  Basketbalisti Patriotov Levice vstupujú do odvetnej fázy J-skupiny Európskeho pohára FIBA v rovnakej pozícii, ako tomu bolo v prvej fáze tejto súťaže. Aj v tomto prípade má úradujúci ...

  Čítať ďalej...

  22.1.2023

  Pomohli výmeny legionárov a návrat Djordjeviča. Jovanovič: Dokážeme hrať stabilne 40 minút

  Po fantastickej nováčikovskej sezóne, korunovanej ziskom bronzu, prišlo v Komárne k tvrdšiemu vytriezveniu. Nevýrazné výsledky, početné zmeny na súpiske, experimenty so zostavou, to všetko patrilo najmä k prvej ...

  Čítať ďalej...

  22.1.2023

  Goncalves katom Lučenca, Svitu pomohol k jubilejnej výhre a tretiemu miestu

  Vyjadrenia, že vo Svite sa pracuje krok po kroku, od zápasu k zápasu, sa postupne ukazujú. Po možno nevýraznom začiatku, sa Iskra zlepšuje a január ju zastihol ...

  Čítať ďalej...
 • 22.1.2023

  Pomohli výmeny legionárov a návrat Djordjeviča. Jovanovič: Dokážeme hrať stabilne 40 minút

  Po fantastickej nováčikovskej sezóne, korunovanej ziskom bronzu, prišlo v Komárne k tvrdšiemu vytriezveniu. Nevýrazné výsledky, početné zmeny na súpiske, experimenty so zostavou, to všetko patrilo najmä k prvej ...

  Čítať ďalej...

  5.1.2023

  Djordjevič: Máme pred sebou veľa roboty, aby sme prinavrátili víťaznú mentalitu

  Do Komárna sa prednedávnom vrátila jedna z výrazných postáv úspechu z predošlej sezóny. Nielen Vuk Djordjevič, ale aj jeho spoluhráči musia teraz zabrať, aby dostali družstvo z aktuálneho ...

  Čítať ďalej...

  2.1.2023

  Walker si zvyká pri svojom návrate do Prievidze na novú rolu: Musím mať trpezlivosť

  Pre fanúšikov Prievidze to bol pred vianočnými sviatkami nečakaný a príjemný darček. Jedna z ústredných postáv minulej sezóny na hornej Nitre, Alonzo Walker, sa vrátil do tímu. ...

  Čítať ďalej...

  31.12.2022

  Je v armáde, rozpráva plynule po slovensky a je dôležitým hráčom tímu. Ben Kovac je spokojný, že sa rozhodol hrať za Patriotov

  Je síce reprezentantom Luxemburska, ale mnohých prekvapí, ako plynule po slovensky rozpráva. Ben Kovac si pochvaľuje príchod na Slovensko a do Levíc, hrá európsku súťaž a je ...

  Čítať ďalej...

  31.12.2022

  „Nie je to herná, ale výsledková kríza,“ hovorí Rakočevič o aktuálnej forme Interu

  Mesačné čakanie, 6 prehier za sebou a prepad z prvého na piate miesto. To sú fakty, ktoré sa aktuálne týkajú Interu Bratislava. Tréner Danilo Rakočevič v rozhovore prezradil, ...

  Čítať ďalej...

  30.12.2022

  Lopez čakal na správnu ponuku z Európy, na Spiš ho prilákala aj priateľka

  Bol to nečakaný príchod, ktorý vzbudil v basketbalových kruhoch veľký ohlas. Lautaro Lopez sa vrátil na Slovensko, nie do hlavného mesta, ale kývol na ponuku od ...

  Čítať ďalej...

  16.12.2022

  Patrí k najlepším v doskokoch a blokoch, Koval rozvíja pod Tatrami aj svoj strelecký potenciál

  Pre mnohých hráčov je Niké SBL prvou zastávkou v ich profesionálnych kariérach. Z dlhodobého hľadiska máva dobrú ruku najmä vedenie Svitu, v tejto sezóne vládne pod jeho košmi ...

  Čítať ďalej...
 • 24.1.2023

  Prievidza si poistila Lukáča do roku 2025

  Patrik Lukáč predĺžil kontrakt s klubom BC Prievidza. Stále iba 20-ročný krídelník podpísal zmluvu do konca sezóny 2024/25 s opciou aj na nasledujúce dva ročníky. ...

  Čítať ďalej...

  20.1.2023

  Dejiskom tohtoročného Final Four Slovenského pohára bude Lučenec

  Lučenec bude obhajovať Slovenský pohár v domácom prostredí. Final Four turnaj sa 17. a 19. februára uskutoční v tamojšej Športovej hale ARENA.

  Čítať ďalej...

  19.1.2023

  Sila Rytierov ešte porastie, klub angažoval Aarona Thomasa

  Spišiakov však trápia mnohé nečakané výpadky v zostave a úzku rotáciu sa rozhodol manažment riešiť angažovaním amerického univerzála, 196 cm vysokého Aarona Thomasa.

  Čítať ďalej...

  13.1.2023

  Svit má nového hráča, dieru po Avramovičovi zaplátal Xavier Smith

  Jedno voľné miesto pre legionára nezostalo pod Tatrami dlho voľné. Iskra Svit sa rozhodla angažovať 23-ročného amerického rozohrávača Xaviera Smitha.

  Čítať ďalej...

  12.1.2023

  Skvašik sa sťahuje z Komárna späť do Handlovej

  Tesne po tom, ako handlovskí "baníci" ohlásili zmenu na trénerskej stoličke, prišlo na ich súpiske k doplneniu hráčskeho kádra. Na hornú Nitru sa vracia 26-ročný ...

  Čítať ďalej...

  11.1.2023

  Radiča vyradili zdravotné problémy, na pozíciu hlavného trénera Handlovej sa posúva Kučera

  Na handlovskej lavičke došlo k ďalšej zmene. S tímom sa definitívne rozlúčil 55-ročný lodivod Toni Radič. Dôvodom ukončenia kontraktu s Baníkom sú pretrvávajúce zdravotné problémy.

  Čítať ďalej...

  4.1.2023

  Podkošové hľadanie Levíc sa skončilo angažovaním Jamesa Padgetta

  Miesto po Deshawnovi Freemanovi sa vedeniu Levíc konečne podarilo zaplniť. Dres Patriotov si oblečie 31-ročný Američan James Padgett.

  Čítať ďalej...
 • 1.1.2023

  Hornonitrianske derby píše svoje kapitoly už od roku 1969

  Každý kolektívny šport má svoje špecifické zápasy, ktoré sú okorenené vzájomnou dlhoročnou rivalitou. Medzi takéto zápasy určite patrí aj tradičné hornonitrianske derby medzi Prievidzou a ...

  Čítať ďalej...

  23.11.2022

  Tímy z najvyššej súťaže v osemfinále Slovenského pohára nezaváhali, najviac musela bojovať Handlová

  Do štvrťfinále Slovenského pohára sa podľa očakávania dostali všetky tímy z najvyššej súťaže. Najviac sa na postup museli nadrieť hráči Handlovej proti Považskej Bystrici. Zaujímavá bola ...

  Čítať ďalej...

  20.10.2022

  Prievidza oslavovala 75. výročie založenia mužského basketbalového klubu

  Zatiaľ čo v sobotu boli pred úvodným rozskokom ocenení jubilanti a prví prievidzskí majstri z roku 1989, ešte v piatok 14. októbra sa uskutočnila oslava ...

  Čítať ďalej...

  23.9.2022

  Prípravné zápasy pred sezónou 2022/2023

  Tak ako každé leto, tak aj v tomto nesmie chýbať program prípravných zápasov pred sezónou 2022/2023. Kedy a proti komu nastúpi váš obľúbený tím? Na ...

  Čítať ďalej...

  23.9.2022

  Prehľad súpisiek pred sezónou 2022/2023

  Sezóna 2021/2022 je už niekoľko dní minulosťou, jednotlivé kluby však už rozmýšľajú nad ďalším ročníkom. Na našom webe sa už stalo tradíciou, že na jednom ...

  Čítať ďalej...

  15.9.2022

  Obháji Federálny pohár Opava alebo sa dočká niekto zo slovenských tímov?

  Sú pred nami dva nabité dni, počas ktorých vyvrcholia česko-slovenské súboje Federálneho pohára. Bude víťazom opäť Opava alebo sa bude radovať niekto z Niké SBL? Prinášame ...

  Čítať ďalej...

  12.9.2022

  Federálny pohár vyvrcholí v Leviciach, v Spišskej Novej Vsi čisto slovenské zastúpenie

  Prvé turnaje Federálneho pohára sú za nami, tri dni zápasov rozdelili tímy do skupín o umiestnenie. Vyvrcholenie česko-slovenskej konfrontácie bude v Leviciach, o trofej pre víťaza zabojujú 16. ...

  Čítať ďalej...
 • 21.1.2023

  Komárno a Svit s cennými úspechmi u súperov, Spišskí Rytieri udržali svoju sériu po ťažkom boji

  Komárno v januári ide výsledkovo a herne hore, v 20. kole to potvrdilo víťazstvom na palubovke Interu Bratislava. To isté platí aj o Svite, triumf si zaknihovali v Lučenci. Spišským ...

  Čítať ďalej...

  20.1.2023

  V Lučenci o 4. miesto, na hornú Nitru pricestujú tímy z čela tabuľky

  Čo prináša 20. kolo? Súboj o 4. miesto medzi Lučencom a Svitom. Na hornej Nitre hrá Prievidza so Spišskými Rytiermi, Handlová s Levicami. V hlavnom ...

  Čítať ďalej...

  18.1.2023

  Rytieri v šlágri proti majstrovi úspešní, výhrami si pomohli Svit, Inter a Komárno

  Domáce tímy v 19. kole Niké SBL boli úspešné. Televízny zápas sa stal jasnou záležitosťou Spišských Rytierov, keď zdolali majstrovské Levice. Na dobrej ceste je Komárno, ...

  Čítať ďalej...

  17.1.2023

  Momentálne dva najlepšie tímy súťaže v televíznom zápase, dôležité súboje tiež v strede tabuľky

  Highlightom programu 19. kola je televízny duel momentálne dvoch najlepších tímov Niké SBL - Spišských Rytierov a Levíc. Okrem toho sa hrajú aj celkom podstatné ...

  Čítať ďalej...

  14.1.2023

  Komárno sa konečne dočkalo úspechu, Lučenec, Levice a Spišskí Rytieri nezaváhali

  Sériu prehier ukončilo Komárno v 18. kole na palubovke Prievidze. Lučenec v televíznom zápase uspel proti Interu Bratislava, Spišskí Rytieri bez problémov triumfovali v Handlovej a Levice urobili so ...

  Čítať ďalej...

  13.1.2023

  Prvý s posledným, druhý so štvrtým a tiež súboje o 3. a 6. miesto

  Program 18. kola prináša zaujímavé súboje o umiestnenie. Prievidza hrá s Komárnom o 6. miesto. Na diaľku bude o 7. priečku bojovať Handlová, v ceste ...

  Čítať ďalej...

  11.1.2023

  Obhajca trofeje v semifinále Slovenského pohára, ďalej idú aj Spišskí Rytieri

  Final Four Slovenského pohára má prvých účastníkov. Medzi najlepším kvartetom nebude chýbať obhajca trofeje z Lučenca, v krátkom čase opäť zdolal doma Handlovú. Podobne ako pred rokom, ...

  Čítať ďalej...
 • 25.1.2023

  Zlý druhý polčas stál Patriotov nádej na úspech proti Karhu

  Basketbalisti Patriotov Levice čakajú aj naďalej v J-skupine Európskeho pohára FIBA na prvé víťazstvo, vo štvrtom vystúpení prehrali doma s fínskym Karhu Kauhajoki 55:86. V ...

  Čítať ďalej...

  25.1.2023

  Komárno a Spišskí Rytieri na úvod play off Alpsko-jadranského pohára s prehrami

  Slovenským tímom sa v úvodných štvrťfinálových zápasoch Alpsko-jadranského pohára nedarilo. Spišskí Rytieri majú pred odvetou ťažkú úlohu, z Pardubíc odchádzali so 14-bodovou prehrou. Komárno je pred domácim ...

  Čítať ďalej...

  24.1.2023

  Štartuje play off Alpsko-jadranského pohára, Komárno a Spišskí Rytieri začínajú u súperov

  Niké SBL má krátku prestávku, ale voľnú stredu vyplnia pohárové povinnosti viacerých klubov. Komárno a Spišskí Rytieri vstupujú do štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára, v oboch prípadoch začínajú na ...

  Čítať ďalej...

  24.1.2023

  V rovnakej situácii a opäť zápas o všetko, Patrioti by radi opäť zlomili Karhu

  Basketbalisti Patriotov Levice vstupujú do odvetnej fázy J-skupiny Európskeho pohára FIBA v rovnakej pozícii, ako tomu bolo v prvej fáze tejto súťaže. Aj v tomto prípade má úradujúci ...

  Čítať ďalej...

  12.1.2023

  Opäť jeden moment a mohlo byť všetko inak, Madzin: Škoda, že sa všetkým nevrátila odmena v podobe víťazstva

  Pre Patriotov Levice sa druhýkrát po sebe v Európskom pohári FIBA zopakoval scenár s koncom, ktorý si asi nik v zaplnenej hale neprial. Vytúžený prvý triumf v J-skupine bol ...

  Čítať ďalej...

  11.1.2023

  Ďalšia tesná prehra Levíc, s Kyjevom mali možnosť vyhrať v závere

  Basketbalisti Patriotov Levice neuspeli ani vo svojom treťom zápase J-skupiny Európskeho pohára FIBA, doma prehrali s ukrajinským BC Budiveľnik Kyjev 76:77. V tabuľke tak zostáva slovenský zástupca ...

  Čítať ďalej...

  10.1.2023

  O prvé víťazstvo a šancu, Levice idú do zápasu s Kyjevom odhodlané uspieť

  Basketbalistov Patriotov Levice čaká v J-skupine Európskeho pohára FIBA tretie stretnutie a zároveň tretia šanca zabojovať o prvé víťazstvo v tejto fáze súťaže. Ich súperom na domácej palubovke bude ...

  Čítať ďalej...
 • 19.1.2023

  Top hráči 19. kola: Stuckey, Atwood, Granič, Zdanavičius

  19. kolo patrilo domácim tímom, hosťom nedovolili pomýšľať na úspechy. Kto v týchto stretnutiach najviac prevyšoval ostatných?

  Čítať ďalej...

  15.1.2023

  Top hráči 18. kola: Armstrong, McGlynn, Padgett, Stuckey

  Vo väčšine prípadov prinieslo 18. kolo Niké SBL vyrovnané zápasy, ktoré sa rozhodovali na konci. Kto v nich kraľoval, to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

  Čítať ďalej...

  12.1.2023

  Top hráči 8. kola: Brown, Armstrong, Zdanavičius, King

  8. kolo Niké SBL sa podarilo uzatvoriť až po takmer dvoch mesiacoch. Komu to najlepšie išlo v našom tradičnom vyhodnotení po odohraní zápasov?

  Čítať ďalej...

  8.1.2023

  Top hráči 17. kola: Moorman, Armstrong, McCallum, Lopez

  V 17. kole Niké SBL nebola núdza o vyrovnané a zaujímavé zápasy, ktoré sa rozhodovali v závere. Kto sa dostal do našej tradičnej hodnotiacej rubriky?

  Čítať ďalej...

  5.1.2023

  Top hráči 16. kola: Scott, Lapornik, Anderson, Lopez

  16. kolo bolo rozťahané do viacerých dní, dokonca týždňov, ale už je definitívne uzatvorenou kapitolou. Kto sa na prelome rokov individuálne najviac vytiahol?

  Čítať ďalej...

  2.1.2023

  Isaiah Washington zo Spišských Rytierov je Peak hráčom mesiaca december

  Decembrový zápasový kolotoč priniesol mnoho zaujímavého, vrátane niekoľkých rekordov. „Peak hráčom mesiaca“ sa za toto obdobie stal Isaiah Washington zo Spišských Rytierov.

  Čítať ďalej...

  29.12.2022

  Top hráči 15. kola: McGlynn, Atwood, Armstrong, Taylor

  Po vianočných sviatkoch sme mali kompletné kolo a veru, bolo na čo pozerať. Komu patrilo dianie na palubovkách v 15. kole?

  Čítať ďalej...
 • 14.11.2022

  Stopercentný november udržal Slovákov v hre, Naglič: Toto pomôže chlapcom k zlepšeniu atmosféry

  Pred novembrovým reprezentačným oknom boli slovenské vyhliadky na postup z predkvalifikácie ME 2025 nie práve najlepšie. Zverenci trénera Aramisa Nagliča ale zvládli dvojzápas so severskými tímami, ...

  Čítať ďalej...

  13.11.2022

  Skvelý november v podaní reprezentácie, po Dánsku zvíťazili aj nad Nórskom

  Basketbalisti Slovenska získali v D-skupine predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2025 v krátkom čase ďalšie víťazstvo. Po domácom úspechu s Dánskom, dokázali uspieť aj v Nórsku, kde ...

  Čítať ďalej...

  12.11.2022

  Slováci idú do Nórska s cieľom víťazne zakončiť novembrové okno

  Vrátiť prehru z augusta a získať druhý úspech v predkvalifikácii ME 2025. Reprezentácia Slovenska sa v nedeľu večer predstaví v Nórsku, kde si opäť môže pomôcť v boji o postup. Čo ...

  Čítať ďalej...

  11.11.2022

  Malovec si buduje pevné miesto v reprezentácii, Naglič s ním môže počítať aj v Nórsku

  Do konca štvrtkového stretnutia Slovensko – Dánsko zostávalo menej ako desať sekúnd, keď sa Jonas Zohore Bergstedt rozhodol, že smečom priblíži hostí, ktorí ešte osemdesiat ...

  Čítať ďalej...

  11.11.2022

  Naglič pochválil prínos hráčov na víťazstve, podľa Ihringa to môže namotivovať a dodať sebavedomie

  Bolo to nielen prvé víťazstvo Slovenska v predkvalifikácii majstrovstiev Európy 2025, ale aj premiérový triumf Aramisa Nagliča na lavičke reprezentačného tímu. S Dánskom to bola síce možno ...

  Čítať ďalej...

  10.11.2022

  Slováci vybojovali proti Dánsku prvú výhru v predkvalifikácii ME 2025

  Slovenská mužská basketbalová reprezentácia sa dočkala prvého úspechu v D-skupine predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2025, vo svojom treťom vystúpení zdolala Dánsko 74:70. Za premiérovou výhrou potiahol náš ...

  Čítať ďalej...

  9.11.2022

  Mokráň si chce preniesť do reprezentácie klubovú formu, Brodziansky sledoval zápasy aj na diaľku

  Okrem ospravedlneniek mal tréner reprezentácie Slovenska Aramis Naglič aj dobré správy. Po zranení je späť najmä aktuálny víťaz ankety Basketbalista roka Vladimír Brodziansky, na dobrú ...

  Čítať ďalej...

  Isaiah Washington - Hráč mesiaca december

Tabuľka


 • Poz. Z V-P Skóre B %
  1. SNV Rytieri 21 17-4 1880:1765 38 81 %
  2. LEV Patrioti 20 14-6 1749:1531 34 70 %
  3. SVT Svit 20 11-9 1668:1621 31 55 %
  4. KMR Komárno 20 10-10 1567:1506 30 50 %
  5. INT Inter 21 10-11 1604:1633 31 48 %
  6. LUC Lučenec 20 9-11 1644:1672 29 45 %
  7. PDA Prievidza 21 6-15 1453:1592 27 29 %
  8. HAN Handlová 21 5-16 1645:1890 26 24 %
 • A-skupina
  Poz. Z V-P Skóre B
  1. CZ PAR Pardubice 6 5-1 512:435 11
  2. PL GOR Górnicza  6 4-2 462:435 10
  3. AT OBE Oberwart 6 2-4 439:485 8
  4. HR FUR Furnir 6 1-5 436:494 7
  B-skupina
  Poz. Z V-P Skóre B
  1. AT VIE Viedeň 6 5-1 499:429 11
  2. HR SIB Šibenka 6 3-3 443:460 9
  3. SI ILI Ilirija 6 3-3 461:475 9
  4. CZ OLO Olomoucko 6 2-4 454:493 8
  C-skupina
  Poz. Z V-P Skóre B
  1. KMR Komárno 6 5-1 473:418 11
  2. CZ BCK Kolín 6 5-1 472:441 11
  3. HR SKR Škrljevo 6 1-5 454:477 7
  4. AT KAP Kapfenberg 6 1-5 429:492 7
  D-skupina
  Poz. Z V-P Skóre B
  1. RO TEM Temešvár 6 5-1 576:466 11
  2. SNV Rytieri 6 4-2 518:523 10
  3. SI ROG Rogaška 6 2-4 507:527 8
  4. HR ZAB Zabok 6 1-5 437:522 7
 • D-skupina
  Poz. Z V-P Skóre B
  1. mk S. Macedónsko 4 4-0 284:252 8
  2. no Nórsko 4 2-2 278:269 6
  3. sk Slovensko 4 2-2 285:292 6
  4. da Dánsko 4 0-4 286:320 4

   

   

 • D-skupina
  Poz. Z V-P Skóre B
  1. CY KER Keravnos 6 3-3 478:456 9
  2. LEV Patrioti 6 3-3 474:470 9
  3. CZ OPA Opava 6 3-3 463:475 9
  4. BG BOT Balkan 6 3-3 447:461 9
  J-skupina
  Poz. Z V-P Skóre B
  1. FI KAR Karhu 4 4-0 329:250 8
  2. IL HAI Haifa 4 2-2 312:309 6
  3. UA KYJ Kyjev 4 2-2 294:308 6
  4. LEV Patrioti 4 0-4 293:361 4

   

   

Bleskovky


27.1.2023 - V utorok 31. januára o 19.30 h odvysiela joj sport 50x50 JOJ Šport priamy prenos z Európskeho pohára FIBA, LEV Patrioti Levice sa predstavia na palubovke izraelského IL HAI Hapoel B-Cure Laser Haifa.

25.1.2023 -

V piatok 27. januára o 19.00 h je na programe predohrávka 21. kola Niké SBL medzi LEV Patrioti Levice a PDA BC Prievidza. Toto stretnutie je zároveň rátané aj ako štvrťfinálový duel Slovenského pohára. 

21.1.2023 -

V stredu 25. januára sú na programe prvé štvrťfinálové zápasy Alpsko-jadranského pohára. SNV Spišskí Rytieri hrajú o 17.30 h na palubovke CZ PAR BK KVIS Pardubice, KMR BC Komárno sa predstaví o 18.00 h na palubovke HR SIB GKK Šibenka.

21.1.2023 -

joj sport 50x50 JOJ Šport odvysiela v stredu 21. decembra o 19.00 h štvrté vystúpenie LEV Patrioti Levice v J-skupine Európskeho pohára FIBA, doma privítajú FI KAR Karhu Kauhajoki. 

19.1.2023 - Hráč Aaron Thomas prišiel do tímu SNV Spišskí Rytieri

14.1.2023 -

sport 300x300 RTVS: Šport odvysiela v stredu 18. januára o 18.00 h duel 19. kola Niké SBL medzi SNV Spišskí Rytieri a LEV Patrioti Levice.

Partneri

Niké je tipovanie
huste.tv
RTVS Šport
Joj Šport
Peak Sport
SBA