• 1.

  LEV Patrioti
  10-3 23
 • 2.

  KMR Komárno
  9-4 22
 • 3.

  HAN Handlová
  9-4 22
 • 4.

  SVT Svit
  8-5 21
 • 5.

  SNV Rytieri
  7-7 21
 • 6.

  INT Inter
  5-8 18
 • 7.

  PDA Prievidza
  5-8 18
 • 8.

  LUC Lučenec
  5-9 19
 • 9.

  NIT Nitra
  2-12 16

Hneď v úvodnom kole nového ročníka sa stretli tradiční rivali z Prievidze a Handlovej. Úradujúci šampión potešil svojich fanúšikov, keď zvíťazil nad 76:68 nad navrátilcom z Handlovej.

Vypredaná Niké aréna videli prekvapujúco kvalitný basketbal v úvode nového ročníka, tímy cítili dôležitosť derby, čo sa odzrkadlilo aj na úrovni basketbalu. „Som šťastný, že sme zvíťazili v úvode nového ročníka. Premenili sme viacero dôležitých útokov, doskakovali sme, v útoku nás veľakrát nedokázali zastaviť. Treba však povedať, že v obrane sa ešte musíme zlepšiť,“ povedal po zápase najlepší strelec zápasu 24-bodový André Jones.

Zverenci trénera Miljana Čuroviča zachytili vstup do zápasu, ich individuálna kvalita držala taktovku v domácich rukách. „Prvá štvrtina dopadla pre nás trošku zle. Zo začiatku sme mali problém s rýchlymi protiútokmi. Ťahalo sa to potom trochu, po polčase sme boli o deväť bodov dole. Doťahovali sme sa na Prievidzu, ale v rozhodujúcich chvíľach sme nedali niektoré strely. Bolo to viac o detailoch a boji,“ uviedol handlovský pivot Peter Sedmák.

Handlovčania skúšali zvrátiť negatívny vývoj stretnutia, ale aj napriek niekoľkým pokusom sa im to napokon nepodarilo. „Mali viacero dobrých šancí na strely, keby nás však dva alebo trikrát zastavili, tak by mali väčšiu šancu v zápase. Som tu od augusta, ako kompletný tím však sme spolu len dva týždne. Zlepšujeme sa a verím tomu, že o mesiac budeme určite výborným tímom,“ myslí si Jones. Hosťom nedopomohla k víťazstvu ani dvojica nových hráčov – Ivan Zejak a Nenad Miloševič. „Pokope sme boli spolu asi mesiac a pol, teraz k nám prišli dvaja noví hráči, preto to potrebujeme dať dokopy,“ vyjadril sa Sedmák.

Aktéri na oboch stranách si veľmi pochvaľovali atmosféru, ktorá v sobotu večer panovala v prievidzskej Niké aréne. „Atmosféra a publikum boli úžasné, za čo by som sa chcel všetkým fanúšikom, ktorí si našli cestu do haly poďakovať. Dodávali nám energiu počas celého stretnutia. Vždy totiž chcete pred domácimi priaznivcami dobre. Na videách z minulej sezóny som si všimol, väčšina domácich zápasov bola zaplnená ľuďmi. Na Slovensku sa hrá dobrý basketbal, nečakal som tak vysokú úroveň,“ uviedol Jones. Prvé derby zažil na vlastnej koži aj skúsený pivot Handlovej: „Ja som to vnímal hlavne tak, že sa všetci na to tešili. Prišlo veľa ľudí, bola skvelá atmosféra, čo je len pozitívne. Dúfam, že bude viac takýchto zápasov.“

Foto: Samuel Alexander Petráš