• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Pod Zoborom videli diváci v zápase Nitry s Lučencom ofenzívny koncert na oboch stranách. Celkovo padlo 204 bodov, ale dva body si odnášali po výsledku 111:93 zverenci trénera Ivana Kurillu.

 

Lučenčania potvrdili stúpajúcu formu, proti Nitre si zapísali tretiu výhru v rade a aktuálne majú pozitívnu bilanciu v kolónke víťazstiev a prehier. „Museli sme zvíťaziť. Keby sme prehrali, tak by sa vynuloval náš úspech v zápase s Komárnom.  Touto výhrou sme to potvrdili,“ prezentoval po zápase svoj názor Milič Blagojevič. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko, Nitrania v oklieštenej zostave vzdorovali počas troch štvrtín, v ktorých po väčšinu času nad svojim súperom viedli. „Trošku nám trvalo, pokiaľ sme si zvykli na prostredie v Nitre. Počas zápasu sme sa však dostali do toho a napokon sme vzišli zo stretnutia ako víťazi. Myslím si, že problémová bola naša obrana a doskakovanie. Neskôr sme však začali tvrdšie, získavali sme doskoky, všetko bolo lepšie,“ zamyslel sa hráč Lučenca.

„Corgoni“ ešte držali v 27. minúte vyrovnaný stav 69:69, ale o minútu neskôr už prehrávali rozdielom desiatich bodov. „Problém je v tom, že nechápem prečo sa to deje. My nerobíme veci, ktoré by normálny basketbalový hráč mal robiť. Nerozprávam o skúsenostiach alebo neskúsenosti. Niektoré veci u našich hráčov sú jednosmerné – buď hrajú obranu alebo hrajú útok. Sami ste to mohli vidieť, za krátky moment sa dostali do dvojciferného vedenia a bolo po stretnutí. Všetci dobre trénujú, snažia sa, ale keď príde zápas, tak nevedia predpovedať situáciu. Na tom musíme pracovať, aby sme v ďalších zápasoch boli lepší,“ vyjadril sa nitriansky tréner Dragan Ristanovič.

V ďalšom priebehu si Lučenčania už skúsene kontrolovali priebeh duelu, v ktorom nemali obrany hlavné slovo. Tréner Nitry však aj napriek prehredokázal nájsť pozitíva vo výkone svojich zverencov, svoje tohtosezónne strelecká maximá predviedol 25-bodový Goran Ostojič a 22-bodový Nikola Otovič. „Sú to určite pozitíva. Ukázali sme, že máme potenciál, ale dobré zápasy nám zatiaľ nevychádzajú. Dúfam, že sa posunieme aj k nejakému víťazstvu,“ uviedol Ristanovič.

Foto: Miroslav Slávik