• 1.

  PDA Prievidza
  2-0 4
 • 2.

  KMR Komárno
  3-0 6
 • 3.

  LEV Patrioti
  1-0 2
 • 4.

  HAN Handlová
  1-0 2
 • 5.

  SVT Svit
  2-1 5
 • 6.

  INT Inter
  1-1 3
 • 7.

  LUC Lučenec
  0-2 2
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-3 3
 • 9.

  NIT Nitra
  0-3 3

Súboje medzi basketbalistami Komárna a Interu patria už niekoľko rokov k výborným duelom so skvelou atmosférou. Bolo tomu tak aj v prvom tohtosezónnom meraní síl, v ktorom vicemajster zdolal majstra 89:82.

Repríza tohtoročného finále priniesla podľa očakávania kvalitný duel, nechýbali emócie, nasadenie a tiež dobrá zápletka. „Obuvníci“ zatiaľ potvrdzujú svoju silu hlavne pred domácim publikom a bolo tomu tak aj v štvrtom kole Eurovia SBL. V prvých piatich minútach premenili všetky pokusy a zaslúžene sa ujali dvojciferného vedenia. Čerešničkou na torte v prvej časti bol úspešný Adamsov trojkový pokus s klaksónom, upravoval ním na 28:18 z pohľadu domácich. „Hrali sme veľmi dobre a tvrdo v defenzíve aj ofenzíve. Myslím si, že hlavne v obrane to bolo dobré, čo dopomohlo k tomu, aby sme zvíťazili,“ zamyslel sa nad duelom pivot Komárna Miše Diminič.

Jeho spoluhráčom sa nevyhli zaváhania, v druhej štvrtine pustili dokonca na malý moment Inter do vedenia, ale potom sa opäť vrátili ku svojej hre. S vysokou úspešnosťou streľby za tri body mali zápas hlavne v tretej štvrtine pod kontrolou. „V predchádzajúcej sezóne sme tu hrali finále, preto každý prirodzene očakával tesný súboj. Myslím si, že sme nemali svoj deň. Musím však povedať, že sme bojovali, nevzdávali sme sa. Bol to jeden náročný duel. Myslím si, že sme urobili chyby v obrane. Súperovi sa podarilo premeniť niekoľko šialených striel, hlavne za tri body. Tieto faktory podľa mňa rozhodli o výsledku stretnutia. Nič to však neznamená, je to naša prvá prehra. Poučíme sa z našich chýb a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie. Musíme si zo zápasu zobrať pozitívne, ale aj negatívne veci. Je to ešte len začiatok sezóny, je pred nami množstvo zápasov,“ povedal rozohrávač Interu Aleksandar Vlahovič.

Pred poslednou štvrtinou vyhrávalo Komárno rozdielom štrnástich bodov (76:62) a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa mohla odohrať dráma. „Žlto-čierni“ však vykročili do tejto časti duelu šnúrou 10:0 a razom sa ocitli späť v zápase. „Inter nás vyviedol trochu z tempa, my sme začali robiť chyby. Najdôležitejšie však bolo, že sme sa dokázali vrátiť k našej hre. Tento triumf sme si zaslúžili a má pre nás veľkú hodnotu,“ vyhlásil DIminič. Zverenci trénera Olivera Vidina sa dostali dokonca na rozdiel jediného koša (76:78), lenže Komárno sa strelecky prebudilo v správnom momente a doviedlo stretnutie do víťazného konca. „V štvrtej štvrtine sa nám podarilo vrátiť späť do boja o víťazstvo. Niekedy si však šťastie treba zaslúžiť, proste to nebol prípad tohto zápasu. Všetko začína od defenzívy, ale tri-štyri trojky sme dostali aj cez ruky, v posledných sekundách útoku. Takmer celý zápas sme prehrávali, ale vrátili sme sa späť, nevzdali sme sa. Toto treba vnímať pozitívne. Dúfam, že sa nám to vráti počas sezóny,“ uviedol hráč Interu.

Vicemajster pripravil majstrovi prvú prehru v sezóne, po štvrtom kole Eurovia SBL tak má každé družstvo na konte minimálne jednu prehru. Komárno je zatiaľ v tejto sezóne domácim tímom, pred svojim publikom vždy zvíťazili, naopak vonku ešte ani raz neuspeli. „Všetko je to o tom, že pracujeme na sebe ako tím. Sme nové družstvo, preto musíme ešte viac zabrať. Verím, že čoskoro triumfujeme aj na palubovke súpera,“ vyjadril sa na túto tému Diminič.

Túto bilanciu môžu „obuvníci“ zmeniť už v stredu, keď cestujú do Svitu. Inter sa prvýkrát v sezóne predstaví doma, ich súperom bude Handlová.

Čo ukázal zápas: Predovšetkým opäť raz skvelú streľbu Komárna za tri body, z 18 pokusov bolo úspešných jedenásť. Inter mal naproti tomu len 21-percentnú úspešnosť (5/23). „Obuvníci“ mali paradoxne dvakrát vyšší počet stratených lôpt oproti súperovi, horší boli aj pod košom a v bodoch po druhých šanciach, ale ich lavička zaznamenala o štrnásť bodov viac.

Highlighty zo zápasu Komárno – Inter:

Foto: Karol Scholtz