• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Basketbalisti Interu Bratislava sa odrazili od nevýrazného domáceho výkonu proti Svitu, v Niké aréne naplno preukázali, prečo sú víťazom základnej časti a zároveň prečo majú momentálne najlepšiu formu. Prievidza dúfala v domáci triumf, ale napokon bola z toho hladká prehra 64:84 a priťaženie v boji o tretie miesto.

„Žlto-čierni“ zareagovali na pozápasové vyjadrenia svojho trénera Aramisa Nagliča najlepším možným spôsobom. Do stretnutia 34. kola vstúpili sebavedomo, strieľali s vysokou úspešnosťou streľby a poľahky odhaľovali pootvorené dvierka v prievidzskej obrane. V 5. minúte dokonca viedli už 21:8. Potom prišlo z ich strany mierne poľavenie, ale rýchlym tempom si udržiavali dvojciferný náskok.

„Myslím si, že sme mali motiváciu dokázať, že sme najlepším tímom v lige. Hrali sme oveľa agresívnejšie v obrane a boli sme rozumní v útoku. Do zápasu sme vstúpili dobre, dobre sme bránili a z toho sme sa dostávali do protiútokov. Rozumne sme si podávali loptu a robili aj dobré rozhodnutia. Celkovo si myslím, že sme odohrali solídne stretnutie proti kvalitnému tímu. Bolo to z našej strany sústredené a s energiou, o ktorej vieme, že ju máme. Tá nám chýbala proti Svitu. Prišli sme do play off prostredia, bolo tu skvelé publikum a energia. Bol to skvelý zápas, aby sme našli rytmus pred zápasmi play off,“ povedal po stretnutí hráč Interu Lee Skinner.

Americké trio Lee Skinner, James Kinney a Arik Smith bolo najväčšou starosťou pre domácu obranu. Vďaka ich súhre získavali ďalší spoluhráči voľné pozície, ktoré vo väčšine prípadov premieňali. Prievidza sa prebudila až v druhej štvrtine, pomohla jej k tomu streľba za tri body a prínos Jahmala Jonesa. V jednom momente to bolo o jednom koši, ale ďalšie ponúknuté šance už BC nevyužila. Z ich strany opäť prišli chyby, Inter to využil na šnúru 15:2 a opäť bolo všetko po starom.

„Veľmi náročný zápas proti silnému Interu. Nebol to z našej strany najlepší výkon. Nezačali sme koncentrovane, umožnili sme im dať ľahké koše. Dvakrát sme sa dokázali vrátiť do zápasu, ale nehrali sme dobre. Nevyužili sme možnosť faulov tak, ako sme mali,“ zamyslel sa rozohrávač Prievidze Boris Bakič.

Takmer identický scenár sa zopakoval po polčasovej prestávke, Inter výraznejšie poľavil zo svojej hry a Prievidza tohto faktu využila. Tentoraz k tomu pomohla dvojica hráčov z druhého sledu – Marek Jašš a Ján Zorvan. Domáci stiahli na rozdiel jedinej trojky, ale opäť Inter nekompromisne trestal nevyužité šance. „Basketbal o bodových šnúrach. Vedeli sme, že majú schopných hráčov, ale tiež vieme, kto sme my. Veríme si,“ vyhlásil Skinner.

Hostia rozhodli na začiatku záverečnej 10-minútovky, vrátili sa k dobrej obrane, z ktorej pramenila následne úspešnosť v útoku. Za takmer štyri minúty zaznamenali šnúru 9:0, na čo už Prievidza nenašla odpoveď. „Stratili sme veľa energie a Inter to využil tým správnym spôsobom,“ uviedol prievidzský rozohrávač. Domácim už došla para, bratislavský celok však nepoľavil až do samotného záveru. Napokon z toho bolo víťazstvo o 20 bodov a celkovo jedenásty triumf v rade. „Odohrali sme solídnych 40 minút. Hrali sme tak, ako chceme hrať, ak chceme byť úspešní v play off,“ dodal k zápasu hráč Interu.

Zverenci trénera Aramisa Nagliča už majú isté prvenstvo po základnej časti a tiež poznajú meno štvrťfinálového súpera. Je ním Spišská Nová Ves. Čo sú teda ciele do zostávajúcich stretnutí základnej časti? „Bol to dobrý test pred play off. Musíme rešpektovať našich súperov, ale našim hlavným cieľom do zostávajúcej časti sezóny je, aby sme sa zlepšovali vždy, keď budeme hrať,“ prezentoval Skinner svoj názor.

Prievidza naproti tomu má ešte o čo hrať, ich prehru totiž využil Svit a opäť má v boji o tretie miesto mierny náskok. Všetko tak rozhodne stredajší vzájomný zápas v Niké aréne. BC ho potrebuje vyhrať a ak chce preskočiť Iskru, tak to musí byť o 16 bodov a viac. „Bude to ťažký zápas, ktorý rozhodne o tom, kto bude na treťom mieste po základnej časti. Verím, že budeme pripravení a odohráme taký zápas, ako sa nám podarilo proti Leviciam. Dúfam, že do play off pôjdeme my z tretej pozície,“ zakončil Bakič.