• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Dve víťazstvá za sebou dostali basketbalistov Interu Bratislava do vedenia v semifinálovej sérii s Prievidzou. "Žlto-čierni" konečne využili výhodu domáceho prostredia, keď zdolali úradujúceho majstra 99:94. 

Po dvoch skôr defenzívne ladených zápasoch, sa tímy v treťom stretnutí rozstrieľali. Na Pasienkoch videli diváci takmer 200 bodov. Kontrolu nad zápasom mali po väčšinu času hráči Interu, ktorí sa hneď v úvode utrhli k vedeniu 13:2. "Neviem si vysvetliť náš zlý štart, možno je to v motivácii a tlaku. Musíme toto zlepšiť, pretože v takýchto zápasoch je ťažké stiahnuť 15-bodové manko, hlavne keď hráte vonku. V závere nám potom chýbala energia na dokonanie obratu," vyjadril sa k priebehu hosťujúci pivot Rastko Dramičanin. 

Pre "žlto-čiernych" sa táto fáza duelu ukázala ako napokon kľúčová, pretože v ďalšom priebehu úspešne odrážali útoky súpera a napokon doviedli stretnutie do víťazného konca. "Bol to pre nás mimoriadne dôležitý zápas. S dobrou energiou sme hrali počas celého zápasu. Bol to kolektívny výkon, čo sa ukázalo ako kľúčový faktor súboja. Táto séria je ako tenis - môžete vyhrať set, ale môžete prehrať zápas. Musíme to preto do ďalších zápasov potvrdiť. Mali sme dobrý úvod, ale zápas má 40 minút, preto to nebolo až také rozhodujúce z môjho pohľadu," myslí si rozohrávač Interu Aleksandar Vlahovič. 

Prievidza sa v zápase opierala o výborne individuálne výkony trojice Dramičanin, Körner a Krayem, ale Inter to vyrovnal kolektívnym výkonom. Až pätica hráčov totiž skončila v dvojcifernom počte bodov. "V ofenzíve hrali svoju hru, dali niekoľko ťažkých trojbodových striel. Na konci sme však dobre ubránili, čo nám pomohlo," povedal Vlahovič. Úradujúci majster sa opäť pokúšal o dokonalý comeback, ale viac ako na rozdiel troch bodov to nestačilo. V stredu tak budú v domácom prostredí zverenci Miljana Čuroviča pod tlakom. "Musíme hrať sústredene celých 40 minút, inteligentne a zbaviť sa tlaku," vyhlásil Dramičanin. 

Inter sa po zlom úvode dopracoval k dvom víťazstvám za sebou, ako prvý celok v tejto sérii dokázali vyťažiť triumf pred svojim publikom. Na Hornej Nitre môžu potvrdiť tento trend a vybojovať si dôležitý tretí bod v sérii. "Zápasy vyhráva talent, tvrdá a tímová práca. Len s tým máme väčšiu šancu na zisk titulu. Vyhrávame v sérii, ale neznamená to zatiaľ nič. Musíme zostať pokojní, popracovať na našich chybách a pokúsiť sa v Prievidzi získať víťazstvo," dodal na záver rozohrávač Interu. 

Highlighty zo zápasu Inter - Prievidza: 

Foto: Vladimír Dorňák