• 1.

  LUC Lučenec
  4-1 9
 • 2.

  LEV Patrioti
  4-1 9
 • 3.

  HAN Handlová
  3-2 8
 • 4.

  SNV Rytieri
  3-2 8
 • 5.

  SVT Svit
  2-3 7
 • 6.

  INT Inter
  2-3 7
 • 7.

  KMR Komárno
  2-3 7
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-5 5

Ani tretí finálový zápas Interu s Komárnom nevyšiel zo zabehnutých koľají. Diváci boli svedkami dramatického duelu, v ktorom sa opäť raz rozhodovalo až v samotnom závere. "Žlto-čierni" to však zvládli aj do tretice lepšie, po výsledku 79:73 ich delí od majstrovského titulu už len jedna výhra.

 

Tentoraz sa karty v priebehu stretnutia obrátili, od úvodu sa totiž držali vo vedení hráči Interu. Oba celky pridali oproti predošlým dvom duelom na intenzite, nasadení a aj agresivite. Domáci basketbalisti pracovali výborne pod súperovým košom, naopak pod svojim dovolili súperovi až priveľa útočných doskokov a ľahkých bodov. "Zodpovedný zápas. To, že sa robia chyby a nedaria sa nám niektoré veci, to je normálne. Dôležité je, aký je výsledok na tabuli na konci stretnutia. Opäť to bolo v náš prospech, preto vedieme 3:0. Ešte stále máme jeden krok, ten je vždy najťažší. My sa budeme musieť skoncentrovať. Netreba vymýšľať nejaké veľké veci. Hrať tak, ako sme hrali doteraz," myslí si pivot Interu Radoslav Rančík. 

"Žlto-čierni" sa bodovo utrhli v druhej štvrtine, v jednom momente viedli aj rozdielom dvanástich bodov. Komárno však zabralo strelecky, hlavne Djordjevič sa pred polčasovou prestávkou postaral o to, že jeho tím prehrával len rozdielom piatich bodov - 39:44. "Myslím si, že to bol aj pre nás ťažký zápas. Každý zápas je iný, inak sa vyvíja. Som však šťastný, že sme vyhrali. Nebolo to pre nás jednoduché víťazstvo, boli sme totiž miestami nervózni. Veľmi sme chceli, ale vtedy to ide najmenej. Komárno sa stále nevzdávalo. V prvom polčase sme hrali miestami dobre, ale stratami sme ich vracali do zápasu. Komárno má neskutočné útočné doskoky, zase nás v prvom polčase preskákali. Na konci to bol aj zápas plný emócií, ale takéto je finále. Myslím si, že rozhodlo srdce," povedal domáci basketbalista Tomáš Mrviš. 

Tretia štvrtina býva obvykle pre Komárno najslabší momentom stretnutia, v sobotu však v tejto fáze duelu zabrali a výsledkom bolo vyrovnané skóre. V poslednej 10-minútovke však na to nedokázali nadviazať. "Myslím si, že to bol podobný zápas ako tie predchádzajúce. Nehrali sme zle, bojovali sme, ale opäť to nestačilo. Všetky tri zápasy boli vyrovnané, no Inter lepšie zvláda závery zápasov," uviedol hráč Komárna Roman Vido. 

Inter totiž ukázal svoju doteraz najsilnejšiu zbraň vo finále play off - premieňanie striel v kľúčových fázach zápasov. Zverenci trénera Olivera Vidina ustáli tlaky Komárna, sami sa nenechali dostať pod tlak. "Myslím si, že máme dosť skúsené družstvo na to, aby sme takéto stretnutia uhrávali. Keď sa pozriete ako naša lavička žije, tak je to niečo neskutočné. Ak dáte trojku a pozriete sa na lavičku, tak vás to posúva ešte dopredu," vyhlásil Mrviš. 

Záverečný výsledok 79:73 vyznel napokon lepšie pre Inter, čo znamená, že od štvrtého majstrovského titulu v ére samostatnosti ich delí už len jedno víťazstvo. Na palubovke súpera to však nebudú mať ľahké. "Tento zápas bol veľmi dôležitý pre nás, aby sme v ňom zvíťazili. V Komárne to bude ešte ťažké, ale ja pevne verím, že spravíme všetko pre to, aby to skončilo 4:0," dodal k hodnoteniu krídelník Interu. Na strane Komárna môže pred štvrtým zápasom opadnúť tlak a ťarcha zodpovednosti, ktorá môže mať na tím Richarda Ďuriša pozitívny efekt. "Môže to byť náš posledný domáci zápas sezóny pred skvelým publikom. Myslím si, že ani my a ani naši fanúšikovia si nezaslúžia, aby sme sa so sezónou rozlúčili domácou prehrou. Necítime teraz žiaden tlak, musíme si zápas užiť a ukázať našim fanúšikom a celému Slovensku, že sme sa do finále nedostali náhodou," myslí si Vido.

Čo ukázal zápas: V prvom rade rozhodla o výsledku zápasu úspešnosť streľby. Inter mal síce o päť percent lepšiu efektivitu v streľbe, ale oproti Komárnu spotreboval o štrnásť pokusov menej. "Obuvníci" boli paradoxne lepší vo veľkej väčšine štatistických ukazovateľov - straty, body spod koša, body po druhých šanciach, body po stratách a body z lavičky, ale trojková streľba im nevychádzala podľa predstáv. 

Highlighty zo zápasu Inter - Komárno:

Foto: Vladimír Dorňák