• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Basketbalisti MBK Rieker Com-Therm Komárno podčiarkli aj do tretice fakt, že sú play off tímom. Opäť sa nenechali vyviesť z miery v momente, keď na nich Prievidza zatlačila. „Obuvníci“ totiž udreli v záverečnej 10-minútovke, po výsledku 80:74 si aj v tejto sezóne zahrajú v semifinále.

Aj v treťom meraní síl sa opakovali rovnaké javy ako v predošlých dvoch – výrazná bodová šnúra Prievidze, na ktorú Komárno adekvátne zareagovalo. Poďme však po poriadku, tretí zápas série bol oveľa basketbalovejší, ukázalo sa to už v úvode. Diváci sa totiž dočkali ofenzívnejšieho poňatia hry, hlavne na strane „obuvníkov“. Dobre si posúvali loptu, získavali doskoky a na svojej strane mali aj takmer nezastaviteľného Vuka Djordjeviča. Toto všetko im prinieslo vedenie 20:14 po prvej perióde.

„Odohrali sme veľmi dobrý zápas, so srdcom a hrdosťou. Vedeli sme, že to bude náročné. Po dvoch prehrách totiž nemali čo stratiť. Mohli sme toto stretnutie vyhrať aj skôr, ale v priebehu piatich minút sme dvakrát urobili zlé rozhodnutia. Mali sme však šťastie, nejakým spôsobom sme totiž vyhrali. Každý hovoril, že to bude vyrovnaná séria. My sme však ukázali, že sme v tomto momente asi o čosi lepším tímom. Prievidza bola lepšia v základnej časti, ale play off je úplne niečo iné. Teraz máme sedem dní na to, aby sme sa pripravili na Levice. Ideme krok po kroku. Tešíme sa na nášho odvekého rivala,“ vyjadril sa bezprostredne po zápase Djordjevič.

V druhej štvrtine sa však Komárnu takmer celá snaha rozsypala. Ešte v štvrtej minúte viedli o 14 bodov, ale potom sa ozvala Prievidza. Do konca prvého polčasu už nepustili svojho súpera k žiadnemu bodu, sami pri tom zaznamenali šnúru 16:0. K tomu sa pridali aj problémy na strane podkošových hráčov hostí a pre zranenie musel striedať aj Miles Bowman. „Vo všetkých troch stretnutiach to bolo rovnaké, tri štvrtiny sme si kontrolovali a v poslednej časti našli spôsob, ako sa vrátiť do zápasu. My sme nevedeli nájsť riešenie. V prvej štvrtine sme im dovolili toho až priveľa, v tom momente sa veci pre nich uľahčili,“ uviedol rozohrávač Prievidze Jaytornah Wisseh.

Zverenci trénera Ryana Pannoneho sa vrátili do zápasu, aj v tretej štvrtine mali po väčšinu času o čosi navrch. Pre ďalší vývoj duelu však bol dôležitý moment, keď sa Bowman vrátil na palubovku. Síce zaznamenal napokon len dva body z trestných hodov, ale na svojom konte mal desať doskokov a v rámci plus-mínus bol jasným lídrom svojho tímu s hodnotou +20. „Ak máme byť realistami, tak Miles je jeden z najdôležitejších hráčov v tíme. Chýbal nám na doskoku a tiež absentovala aj jeho bodová produkcia. Vyhral náš prvý zápas, to je našou devízou. V každom zápase môže potiahnuť niekto iný. V niektorých momentoch sme mali oveľa viac faulov ako oni, ale nejakým spôsobom sme tu vyhrali. V Prievidzi sme nevyhrali tri roky (poz. naposledy 16. 05. 2015), preto je to veľmi veľké víťazstvo,“ povedal hráč Komárna.

Rozuzlenie podľa očakávania prišlo v záverečnej štvrtine, Komárno otvorilo túto časť 11:1. Chladnokrvne premieňali takmer všetko, na čo siahli. Opäť si vybudovali dvojciferné vedenie, ale Prievidza nevzdala boj. Trojka Bílika 49 sekúnd pred koncom znamenala skóre 71:72 z pohľadu domácich. Obrat sa nekonal ani na tretí pokus, Djordjevič a Miloševič totiž premenili všetkých osem trestných hodov v závere a pre svoj tím vybojovali semifinálovú miestenku. „Myslím si, že premieňali lepšie ako my v rozhodujúcich chvíľach. To bol hlavný rozdiel, inak to bolo rovnaké. My sme mali nových hráčov, oni tiež. Oni mali skúsených basketbalistov, my tiež,“ uzatvoril hodnotenie zápasu Wisseh.

Čo ukázal zápas: Komárno opäť prestrieľalo svojho súpera za tri body, naopak Prievidza dominovala v streľbe za dva body. Domáci boli jasne lepší v priestore pod košom, menej strácali a tiež efektívnejšie využívali stratené lopty súpera. „Obuvníkom“ zahrala lavička, na svojom konte mala o 29 bodov viac ako prievidzská.

Hráči zápasu: Na domácej strane najviac vyčnieval pivot Ryan Martin, v stretnutí sa prezentoval 27 bodov, 12 doskokov, 2 zisky a 9 plusových faulov. V komárňanskom drese to bola šou Vuka Djordjeviča a jeho 31 bodov a 5 doskokov.

Highlighty zo zápasu Prievidza – Komárno:

Foto: Vladimír Králik