• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Dva náročné zápasy v priebehu 48 hodín, konečný výsledok – štyri body do tabuľky. Komárno najskôr pred svojim publikom pokorilo úradujúceho majstra z Levíc, aby v predohrávke 22. kola ukončilo tohtosezónnu domácu neporaziteľnosť Interu Bratislava. „Obuvníci“ zvíťazili po zaujímavom priebehu 69:63.

Pri stretnutiach Interu s Komárnom nezohráva tabuľkové postavenie rolu, čo sa opäť potvrdilo aj na Pasienkoch. Už od úvodných minút sa duel vyvíjal zaujímavo, na oboch stranách bola badateľná nervozita a chyby. „Obuvníci“ vyhrávali rýchlo 10:2, respektíve 14:3, ale potom zavelil k útoku Tomáš Mrviš. Najskôr zaznamenal v siedmej minúte prvé interistické body z poľa, celkovo 9-bodovou šnúrou zrovnal stav duelu. Komárno však opäť mierne odskočilo, rovnaký scenár sa opakoval po väčšinu duelu.

„Myslím si, že sme si asi nezaslúžili vyhrať. Celý zápas sme ťahali za kratší koniec. Keď už sme si mysleli, že sme sa konečne odtrhli a máme to vyhraté, tak Komárno sa stále držalo. Celý zápas hrali veľmi dobre, urobili menej chýb. My sme už mali za polčas deväť strát, s takým počtom nemôžeme my proti Komárnu hrať a vyhrať. Treba sa poučiť z takéhoto zápasu, možno tá prehra musela prísť, aby sme sa trochu spamätali. Verím, že sa otrasieme a pôjdeme opäť na víťaznú vlnu,“ povedal sebakriticky domáci krídelník Tomáš Mrviš.

Komárno podobne ako v stredu, tak aj v piatok malo taktovku po väčšinu času vo svojich rukách. Rýchlo sa ujalo vedenia a po väčšinu času boli lepším tímom na palubovke. Opäť ich nesklamala streľba za tri body, respektíve dobrá obrana. Aj vďaka nej nedovolili „žlto-čiernym“ sa dlho dostať do svojho tempa a hry. „Som toho názoru, že sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu. Hrali sme rýchlo, premieňali sme svoje pokusy a na začiatku sme vyhrávali 13:2. Toto nás zdvihlo, verili sme, že aj keď je Inter na prvom mieste tabuľky a doma ešte neprehral, tak sme necítili veľký rozdiel medzi nimi a nami. Aj keď sme vyhrávali počas celého zápasu, tak na začiatku štvrtej štvrtiny to Inter otočil. Aj keď každý očakával, že sa zlomíme, tak my sme ukázali tímový charakter. Hlavným oporám sa síce nedarilo strelecky, ale vždy to potiahli hráči z lavičky, respektíve Brooks. Myslím si, že sme úplne zaslúžene vyhrali. Takto musíme pokračovať ďalej,“ vyhlásil hosťujúci Saša Jankovič.

Pred zápasom sme naznačovali, že nevýhodou „obuvníkov“ môže byť fakt, že mali ťažší zápas v nohách, ale proti lídrovi tabuľky sa namotivovali k podobne dobrému výkonu, aký priniesol úspech proti úradujúcemu majstrovi. „Možno sme hrali trochu ľahšie zápasy, vyhrali sme s Handlovou a Lučencom. Mysleli sme si, že aj toto stretnutie pôjde ľahko. Komárno je však družstvo iného kalibru. Bol to taký play off duel. Viem, aké je to hrať proti silnejším tímom. Viete sa lepšie namotivovať. Nie je to výhovorka, ale viem, aké to je. Komárno sem prišlo namotivované, nič nedajú zadarmo. My sme si ten zápas mali zobrať, ale nestalo sa tak,“ zamyslel sa Mrviš.

 

Svoj pohľad priniesol na túto tému aj Jankovič: „Boli sme veľmi dobre pripravení po kondičnej stránke. Dosť makáme s novým trénerom Čurovičom. Možno každý očakával, že po ťažkom zápase s Levicami, to budeme mať my náročnejšie. Lepšie je však hrať najskôr doma a o dva dni cestovať, ako dva dni predtým cestovať dlho a potom hrať doma. Možno Inter trochu podcenil, že budeme unavení, to sa však vôbec neukázalo na palubovke..“

Späť k zápasu, ktorý dostal grády na konci tretej štvrtiny. Inter totiž zvýšil nasadenie a do záverečnej časti vstupoval za stavu 47:49 zo svojho pohľadu. Na prelome tretej a štvrtej 10-minútovky zaznamenali zverenci trénera Olivera Vidina šnúru 15:0 a vyzeralo to tak, že momentum je na ich strane a húževnatý súper je zlomený. „Hlavný bol charakter a srdce. Veľakrát v sezóne sa nám už stalo, že súper urobil bodovú šnúru a my sme sa vzdávali. Teraz sme sa nevzdali, otočili sme. Vyhrala tímová energia a chémia,“ uviedol krídelník Komárna.

„Obuvníci“ to však nezabalili ani za stavu 52:60 v ich neprospech, v závere sa nadýchli k vynikajúcemu obratu. Rečou čísel, duel uzatvorili šnúrou 17:3. „Chyby, straty. Nemôžeme strácať lopty, boli to naivné straty,“ vyjadril sa Mrviš k záverečným minútam. Inter pustili v tejto fáze za niečo vyše šiestich minút len k jedinému košu z hry. „Inter hral so štvoricou menších hráčov, tak sme sa im prispôsobili. Aj keď sme hrali v takom zložení, na ktoré sme zvyknutí, tak sme ukázali, že máme viac možností. S tým sme asi prekvapili Inter na konci,“ dodal Jankovič.

Zverenci trénera Miljana Čuroviča tak začali nový rok vo veľkom štýle. Najskôr ukončili víťazné ťaženie Levíc, aby hneď na to pripravili Interu prvú domácu prehru v sezóne. „Výhra doma nad Levicami nás povzbudila, keďže boli majstrami. Inter je hlavným ašpirantom na titul. My však musíme zostať pokorní, ísť krok po kroku. Možno tie výhry teraz moc neznamenajú, ale keď príde play off, tak si môžeme veriť ešte viac a že sa to zopakuje,“ zakončil hodnotenie duelu hráč Komárna.

Highlighty zo zápasu Inter – Komárno:

Foto: Vladimír Dorňák