• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Regionálne derby pred televíznymi kamerami sa stalo korisťou Levíc. Patrioti rýchlo nechali zabudnúť na nezdar pod Tatrami, svojho rivala z Komárna zdolali po výsledku 73:64. V koncovke sa totiž mohli oprieť o produkciu svojho rozohrávača Amina Hota.

Zverenci kouča Michala Madzina podali diametrálny odlišný výkon v porovnaní so sobotou. Ani na jednu sekundu totiž nepustili svojho regionálneho súpera do vedenia. Sami pri tom mali vynikajúci odpich do zápasu, prvú štvrtinu vyhrali 22:10.

„Získali sme sebavedomie, ktoré vychádzalo z dobrej obrany. Následne z toho vieme hrať dobre v útoku. Vo Svite sme dostali v prvom polčase 48 bodov, čo je neakceptovateľné, ak chceme pomýšľať na výhru. Povedali sme si, čo musíme zlepšiť v defenzíve a tuto to bolo lepšie. Musíme pokračovať v nastolenom trende, tvrdo pracovať a zbierať víťazstvá,“ načrtol priebeh zápasu rozohrávač Levíc Amin Hot.

Komárno opäť nastúpilo len so sedmičkou zdravých hráčov, situácia sa však mierne zlepšila príchodom pivota Austina Williamsa. Aj s jeho pomocou sa „obuvníci“ v ďalšom priebehu vrátili do stretnutia, hlavne v druhom polčase dokonca hrali s Levicami vyrovnanú partiu.

„Bol to dobrý a fyzický duel. Chválim Levice, odohrali skvelé stretnutie. Snažili sme sa aj v oklieštenej zostave, vydali sme zo seba všetko. Ja som chorý, hral som tak na 60 percentách svojich možností. Súper začal sebavedomo, my sme museli dlho hľadať spôsob, ako ich zastaviť. Keď sa nám to podarilo, vedeli sme stiahnuť na dvoj-trojbodový rozdiel. Začali sme hrať fyzickejšie, boli síce väčší, ale bolo potrebné tak hrať, aby sme mohli pomýšľať na návrat do zápasu,“ uviedol najlepší strelec zápasu Miles Bowman jr.

DSC 9641

Levičania tentoraz dokázali adekvátne reagovať na nápory súpera, ten mal síce niekoľko šancí na vyrovnanie, respektíve obrat, ale vždy niekto podržal družstvo svojimi bodmi.

„Po prehre proti Svitu sme si v šatni povedali, že musíme urobiť všetko, aby sme v tomto stretnutí vyhrali. Vedeli sme, že Komárno má problémy so zraneniami, ale to máme aj my. Myslím si, že prvý polčas bol v našom podaní dobrý, v druhej polovici sme zápas kontrolovali. Hlavne v poslednej štvrtine sme hrali sebavedomo a múdro. Robili sme správne rozhodnutia v kľúčových okamihoch, preto sme napokon aj vyhrali,“ zamyslel sa Hot.

Diváci napokon videli dramatickú koncovku, štyri minúty pred koncom sa totiž Komárno dotiahlo na rozdiel jedinej trojky (62:65). Tri neúspešné pokusy a štyri straty za sebou však pochovali domáce nádeje na výhru. Zopakoval sa takmer navlas rovnaký scenár ako v Handlovej.

DSC 9500

„Lopty proste nepadli do koša. Mali sme dobré pozície, ale neboli úspešné. Zopakovalo sa to isté, čo v Handlovej. V takejto situácii teraz sme, ale náš čas ešte príde. Nájdeme spôsob, aby sa niečo takéto už nezopakovalo,“ dodal Bowman.

Hostia mali naproti tomu vo svojich radoch Hota, siedmimi bodmi v rade urobil definitívu za výhrou Patriotov. „V koncovke bola kľúčová naša dobrá obrana, špeciálne na palubovkách súperov. Samozrejme, dostali sme nejaké trojky, ale myslím si, že sme robili dobré rozhodnutia v útoku. Niekedy som to ja, niekedy Marko, Šimon alebo Viktor. Najdôležitejšie je, že sme vyhrali. Verím, že budeme pokračovať v tom, aby sme hrali múdro a dobre v obrane. Ostatné už príde,“ uzatvoril Hot.

Highlighty zo zápasu Komárno - Levice:

Foto: Lukáš Droppan