• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Siedme kolo prinieslo okrem kvalitných zápasov aj zaujímavé individuálne výkony. Poďme sa pozrieť na to, ktoré nás zaujali najviac.

Osobnosť kola

V šlágri kola sa zrodil podľa nás aj najlepší výkon siedmeho kola. Našou prvou voľbou sa stal kľúčový muž zápasu medzi Interom a Prievidzou, pivot hostí Svetozar Stamenkovič. Stamenkovič sa podieľal na veľmi cennom víťazstve baníkov 29 bodmi, 10 doskokmi, 2 ziskmi a 1 blokom, to všetko pri efektivite 31. Veľmi zdatným súperom mu bol krídelník Svitu Milič Blagojević, ktorý nadviazal na svoj výkon z utorňajšej predohrávky proti Interu. V podtatranskom derby dopomohol 25 bodmi, 13 doskokmi, 5 ziskmi k víťazstvu Iskry nad Spišskou Novou Vsou. Úspešný test pred dôležitým zápasom proti Minsku má za sebou Komárno, doma si poradilo s Košicami a výraznou mierou bol u toho P. J. Alawoya, autor 14 bodov, 7 doskokov a 2 bloky.

 

Slovenský hráč kola

O zápase na Pasienkoch ostaneme aj pri tejto kategórii, zo Slovákov sa prezentoval v najlepšom svetle reprezentačný krídelník Tomáš Mrviš. Jeho 15 bodov a 4 doskoky síce nestačili na zisk dvoch bodov, ale po individuálnej stránke bol dôležitou súčasťou zápasu. Spišiaci bojovali o premiérové víťazstvo v sezóne vo Svite až do záverečnej štvrtiny aj vďaka Tomášovi Osvaldovi, ktorý si s 15 bodmi, 6 doskokmi, 2 asistenciami zapísal najlepší výkon v doterajšom priebehu sezóny. Nezabúdame tradične ani na levického ťahúňa na rozohrávke - Milana Žiaka. Levice udržali proti Karlovke domácu neporaziteľnosť aj za prispenia 14 bodov, 3 doskokov a 6 asistencií rodáka zo Žiaru nad Hronom.

 

Šiesty hráč kola

Prievidza sa v stretnutí proti žlto-čiernym mohla spoľahnúť na viacero solídnych strelcov, jeden z nich Marko Batina, zaznamenal 16 bodov, 8 doskokov, 2 asistencie a 2 zisky. Vrátime sa aj do Tatier, kde k dôležitým hráčom Iskry patrí Peter Pipíška, autor 13 bodov, 4 doskokov, 2 asistencií a 3 ziskov. Tradične dobrý výkony odvádza v levickom drese George Valentine, proti Karlovke si pripísal na svoje konto 10 bodov, 7 doskokov a 5 ziskov.

 

Strelec kola

Strelcom tohto kola sa stal 29-bodový Svetozar Stamenkovič, o štyri body menej mal v zápase proti Spišskej Novej Vsi Milič Blagojević a tretím do partie je prievidzský rozohrávač Jaytornah Wisseh, autor 22 bodov.

 

Najlepšia päťka kola

Vedenie hry by sme v tomto kole zverili Wissehovi z Prievidzi, na krídla by sa postavil Blagojević a Marić, pod košom by sme šancu dali dvojici Svetozar Stamenković a Rilwan Bakare zo Svitu.