• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Basketbalisti Lučenca si opäť zahrajú na záverečnom turnaji Slovenského pohára, vynikajúca a mimoriadne ofenzívna tretia štvrtina ich nasmerovala k celkom hladkému víťazstvu 101:80 nad Svitom.

Prvý polčas bol ako na hojdačke. Lučenec mal dominantný nástup, v 6. minúte už viedol 21:9, ale potom sa dostal k slovu Svit. Bodovým úsekom 16:2 napokon vyhral úvodnú štvrtinu 25:23. V druhej časti to už bolo vyrovnanejšie, na prestávku išli spokojnejší domáci.

„Družstvá sa už poznajú dobre, takže sme vedeli o silných stránkach Svitu, ktoré sme sa snažili eliminovať. Myslím si, že sme zápas zvládli slušne. Začali sme úspešnými strelami za tri body, čo nás pozdvihlo, avšak Svit postavil zónu a istý časový úsek sme sa do nej dosť trápili,“ vyjadril sa hráč Lučenca Róbert Rožánek.

Ako to už býva zvykom, tak v zápasoch Svitu prevládajú ofenzívne chute nad tými defenzívnymi. Inak tomu nebolo ani v Lučenci. Tréner Róbert Ištvánik sa musel vysporiadať s absenciou De'Seana Parsonsa, v prvom polčase ho adekvátne zastúpili spoluhráči.

„V istých úsekoch sme hrali dobre. Skúšali sme rôzne obrany, ale hlavne v úvode sa súper rozstrieľal. Dával nám ľahké body z tranzície. Následne sme zabrali v obrane, z toho sme vybiehali do protiútokov a výsledkom bolo niekoľkých ľahkých košov,“ prezradil svoj pohľad rozohrávač Iskry Daquaise Andrews.

Lc Svit 100

Rozhodujúca z pohľadu konečného výsledku bola tretia 10-minútovka. V nej „pelikáni“ doslova prevalcovali svojho rivala, či už v obrane, ale aj v útoku. Túto časť vyhrali o 14 bodov a vďaka komfortnému vedeniu nepripustili v ďalšom priebehu žiadnu dramatizáciu.

„Zostali sme v zónovej obrane, ale 'zabili' nás trojkami, ktorými otvorili druhý polčas,“ skonštatoval Andrews.

Lučenec bez výraznejších problémov dokráčal k postupu do semifinále Slovenského pohára, tréner Peter Jankovič mohol dať priestor aj všetkým hráčom z lavičky a ako bonus, prekonala sa aj magická stovka. Postaral sa o ňu jeden z najmladších na súpiske – Marko Grenda. Ich semifinálovým súperom na Final Four turnaji bude domáci Inter Bratislava.

„Sme veľmi radi, že sme postúpili a tiež, že sa všetci hráči dostali na palubovku. Treba sa na semifinále pripravovať a najlepšie zopakovať výkon z tohto zápasu,“ dodal na záver Rožánek.

Foto: Branislav Gúgľava