• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0
 • 3.

  ZIL Žilina
  0-0 0
 • 4.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 5.

  INT Inter
  0-0 0
 • 6.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 8.

  KOM Komárno
  0-0 0
 • 9.

  LEV Levice
  0-0 0

Máme za sebou dohrávku 12. kola, čím sme uzatvorili aj ďalšiu sadu stretnutí. Kto patril tentoraz k najlepším hráčom tohto kola?

Osobnosť kola

O kvalitách Rada Rančíka všetci basketbaloví fanúšikovia vedia, preto prejdeme rovno k faktom. Pivot Interu opäť raz herne exceloval, tentoraz bolo z toho na palubovke Komárna 35 bodov, 12 doskokov, 4 asistencie, 7 získaných faulov a herná efektivita 41. Žlto-čiernym sa hlavne vďaka nemu podarilo pripraviť lodiarom prvú domácu porážku v aktuálnej sezóne. V defenzívnom ladenom stretnutí Košíc a Levíc herne vyčnieval nad ostatnými Reggie Keely, autor 15 bodov, 12 doskokov, 2 asistencií a 5 ziskov. Cenné víťazstvo si zapísali hráči Nitry, o víťazstvo spolu s klaksónom rozhodol Filip Pejovic, ktorý v zápase zaznamenal celkovo 15 bodov, 10 doskokov a 3 asistencie.

 

Slovenský hráč kola

V kategórii Slovenský hráč kola bolo z čoho vyberať, našou voľbou sa stal hráč Karlovky Michal Kožár. "Koži" sa predviedol proti svojmu bývalému klubu, Spišskej Novej Vsi dal 17 bodov, doskočil dve lopty, pridal 4 asistencie a získal až 7 lôpt. Na hosťujúcej stráne je už tradične ťahúňom mladého tímu Spišiakov Vlado Hovaňák, na Karlovke z toho bolo 18 bodov, 5 doskokov, 3 asistencie a 4 zisky. Na východe exceloval aj Michal Baťka, na víťazstve mal rukopis v podobe 15 bodov, 9 doskokov a 2 asistencií.

 

Šiesty hráč kola

Ani najlepší výkon Jana Kratochvíla v tejto sezóne nestačil v konečnom meraní na Inter, ale 23 bodov a 4 doskoky počas 26 minút na palubovke stojí určite za pozornosť. V drese Karlovky sa vytiahol Juraj Hašan, za 21 minút stihol pridať na svoje konto 20 bodov a 4 doskoky. Darilo sa aj rozohrávačovi Svitu Juevolovi Mylesovi, ktorý pod Zoborom dal 14 bodov, 6 doskokov a 4 zisky.

 

Strelec kola

Najlepšiu ruku mal jednoznačne Rado Rančík, autor 35 bodov. Najbližšie k nemu mal 23-bodový Jan Kratochvíl.

 

Najlepšia päťka kola

Do nášho výberu sa tentoraz premiérovo prebojoval Michal Kožár z Karlovky, ďalšími menami je Vlado Hovaňák, Jan Kratochvíl, Rado Rančík a Reggie Keely.

FOTO: KAROL SCHOLTZ