• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Po odohratí stredajšieho 12. kola má za sebou SBL už tretinu základnej časti ročníka 2014/15. A tryskom napreduje ďalej.

Udalosť kola

Máme za sebou presne tretinu základnej časti, no Banská Bystrica sa až teraz dočkala premiéry pred vlastným publikom. „Policajti“ totiž hrávajú v hale na Štiavničkách, ktorú spravuje AŠK Dukla. Cez leto sa začala potrebná rekonštrukcia, ktorá ovplyvnila prípravu i začiatok sezóny. Banskobystričania si najprv museli hľadať náhradnú telocvičňu, potom zas mohli trénovať len na jednej polovici. Až teraz je zrekonštruovaná hala naplno k dispozícii a môžu sa v nej hrať zápasy najvyššej basketbalovej súťaže. V tom prvom však domáci podľahli majstrovskému Interu 63:82.

Prekvapenie kola

Neboli sme svedkami výrazného prekvapenia, no dve menšie sme predsa len zaznamenali. Oslabený Svit až príliš ľahko zložil zbrane v Prievidzi a prehral o 38 bodov (48:86). Pravda, pochváliť treba aj defenzívu domáceho BC. No a treba vyzdvihnúť aj výkon mladých Nitranov, ktorí poriadne potrápili rozbehnuté Komárno. Prvý polčas vyhrali 44:33, keď chvíľu viedli aj o vyše 20 bodov. Lenže napokon neudržali nastolené tempo a s favoritom prehrali 77:89.

Strelec kola

Komárňanský Saša Jankovič je síce podkošový hráč, ale za tie roky, čo účinkuje na Slovensku, sme si zvykli, že vie udrieť aj spoza trojkového oblúka. Na víťazstve Komárna v Nitre (89:77) sa podieľal 31 bodmi, z toho 21 dosiahol práve po strelách za tri body.

Osobnosť kola

Podľa indexu efektivity bol najužitočnejší nitriansky Jason Ward, ktorému 27 bodov, 12 doskokov a 2 bloky vynieslo v tomto ukazovateli 31 „bodov“. Mužom kola však pre nás bol T. J. Bannister. Komárňanský rozohrávač nie je zdravotne v poriadku, preto absentoval v základnej zostave stredajšieho duelu na palubovke Nitry. „Lodiari“ prehrávali pod Zoborom uprostred druhej časti už o 21 bodov (17:38 a 19:40). Tréner Miljan Čurovič tak zariskoval a do hry poslal amerického rozohrávača. Práve jeho výborný výkon strhol zvyšok mužstva. Komárno otočilo nepriaznivý stav a nakoniec vyhralo o 12 bodov (89:77). Bannister sa pritom za 25 minút blysol 15 bodmi, 10 asistenciami a 4 získanými loptami.

Výbuch kola

Od Svitu sa v Prievidzu čakalo o čosi viac. A takisto aj od Levíc v Handlovej. Obe tieto mužstvá napokon prehrali priepastným 38-bodovým rozdielom.