• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Štvrťfinálové série odštartovali prvými stretnutiami. Kto si nachystal na úvod najlepšiu formu a komu patrí miestenka v našom tradičnom výbere?

Osobnosť kola

Prievidzský center Mike Rostampour dokázal po vyše mesiaci v stretnutí proti Nitre podať takmer navlas rovnaký výkon. Po pomalšom streleckom rozbehu sa odpichol k 17 bodom, ku ktorým po druhýkrát v sezóne pridal rekordných 22 doskokov a tiež aj 2 zisky. Jediný doskok delil rozohrávača Komárna T.J.-a Bannistera od veľmi vzácneho "triple-double". Minuloročný MVP potiahol na ceste za domácou výhrou 16 bodmi, 9 doskokmi, 10 asistenciami a 6 získanými faulami. Inter si bez najmenších starostí poradil so svojim mestským rivalom a z rady zaujímavých výkonov sme vybrali Ronnieho Taylora, autora 10 bodov, 3 doskokov, 9 asistencií a 2 ziskov.

 

Slovenský hráč kola

Najlepší výkon spomedzi domácich hráčov predviedol najužitočnejší hráč základnej časti Radoslav Rančík. "Double-double" síce tentoraz z toho nebolo, ale ani 25 bodov, 9 doskokov a a 4 asistencie ho mrzieť rozhodne nemuseli. V správny čas sa rozbieha aj levický odchovanec a skúsený krídelník Martin Sýkora. Lenže ani 16 bodov a 2 doskočené lopty neboli dostačujúce na úspech v stretnutí s Košicami. Po otrase mozgu je späť aj Marek Jašš, proti svojmu bývalému klubu zaznamenal 11 bodov, 4 doskoky a 2 asistencie.

 

Šiesty hráč kola

Jeho príchod na palubovku bol x-faktorom stretnutia Komárna a Svitu. Päť úspešných pokusov za tri body, celkovo 20 bodov, 3 doskoky a rovnaký počet ziskov priniesli Filipovi Haladovi ocenenie šiesteho hráča kola. Skvelý výkon predviedol v drese Interu Nikola Cvetinovič. Len 17 minút mu stačilo na to, aby si zapísal do štatistík 20 bodov, 9 doskokov a 4 zisky. Košice až prekvapivo ľahko vyhrali na palubovke Levíc, za čo môžu vďačiť aj reprezentačnému pivotovi Michalovi Baťka. Odchovanec Košíc zaznamenal 12 bodov, ku ktorým dodal aj 10 doskokov a 2 bloky.

 

Strelec kola

Na úvod štvrťfinálových sérií to zo streleckého pohľadu najviac vychádzalo Radoslavovi Rančíkovi, autorovi 25 bodov.

 

Najlepšia päťka kola

Z prvého štvrťfinále sme si na rozohrávačskú pozíciu vybrali T.J.-a Bannistera, na krídle by ho doplnil jeho spoluhráč Filip Halada a Ronnie Taylor, pod košom by miesto patrilo Radoslavovi Rančíkovi a Mikeovi Rostampourovi.

FOTO: PETER PENIAŠKO