• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Vo svojej prvej trénerskej sezóne mimo rodného Slovinska si levický kormidelník Teo Hojč získal srdcia nielen levických fanúšikov, ale aj rešpekt v radoch ostatných tímov. Ako sa on pozerá na svoju sezónu v tíme Patriotov?

- Prešlo pár dní od posledného štvrťfinálového zápasu s Košicami, ako hodnotíte tento duel?

„Naša obrana bola problémom vo všetkých štyroch zápasoch s Košicami. Nie sme tím, ktorý sa môže spoľahnúť na ofenzívny potenciál vedúci k víťazstvu. Určite nie v sérii s Košicami, ktoré mali väčší ofenzívny potenciál ako my. Väčšina našich víťazstiev v sezóne prišla po dobrej obrane a tímovom basketbale v útoku. Ak mám byť úprimný, tak to sme v play-off nepredvádzali.“

- Postúpili Košice zaslúžene, boli v sérii lepším tímom?

„Košice sa dobre ujali pozície favorita. Vedeli čo chcú, boli na to pripravení. Trojtýždňová prestávka pred play-off im pomohla, využili ju účelne. Mali sme takých hráčov, ktorých sme my nemali a využili ich tak, ako mali.“

- Bolo podľa vás kľúčom k sérii, že ste prehrali prvé dva zápasy, v ktorých ste neboli na lavičke?

„Určite nie. Ak tím nehral dobre, len preto, že som nebol na lavičke, tak potom som nerobil svoju prácu dobre. Mali sme smolu so zraneniami a zdravotnými problémami v najhoršom možno čase sezóny. Pred play-off sme hrali priveľa zápasov, to sú dôležité veci, ktoré mali na to dopad. Granger a Stojadinovič, obaja dôležití hráči nášho tímu, hrali s horúčkou a Granger so zranením počas celej série, preto nám aj ich podiel chýbal. Miljkovič sa zranil v treťom zápase. Bez ich bežného príspevku, nám chýbala kvalita a proti tímu, akým boli Košice, to bol veľký problém.“

- Po dvoch náročných sezónach ste priniesli opäť fanúšikom radosť. Je to najpozitívnejší poznatok tejto sezóny?

„Treba si ujasniť jednu vec. Väčšinou času hral tento tím nad hranicu svojich možností. Za toto si zaslúžia hráči rešpekt. Fanúšikovia si to všimli, žili s tímom a len ťažko sa dá opísať ten moment, keď nastúpite pred fanúšikmi. Levice si zaslúžia dobrý basketbalový tím, ľudia v Leviciach si to zaslúžia. Ich nadšenie, fandenie a láska pre toto mesto, klub, tento tím a tento šport je niečo, čo ma nadchlo a každý hráč si to zapamätá do konca života. Ak náš tím prinášal radosť, tak to je najviac, čo sme mohli dokázať. Verím, že sa nám to podarilo.“

- Takmer každý hráč vášho tímu bol dobrou voľbou. Bol rozšírený skauting kľúčom k selekcii hráčov?

„Hodiny a hodiny som strávil pri skautingu hráčov, v snahe priniesť najlepších do tohto tímu s rozpočtom aký sme mali. Verte mi, je veľmi náročné nájsť dobrých hráčov, s dobrým charakterom, ktorý sa zmestia do rozpočtu. Nie som si istý, či je možné mať tak šťastnú ruku aj v ďalšej sezóne. Väčšina hráčov mala sezónu predtým nejaké problémy alebo starosti. Niektorí mali veľmi zlú sezónu a potrebovali, chceli hrať niekde inde. Niektorí boli dlhodobejšie zranení, ako Granger, ktorého v Grécku zrazilo auto a nehral rok a pol. Preto asi akceptovali, čo sme im mohli ponúknuť. Bol to risk z našej strany, ale vydaril sa.“

- Chýbalo niečo tímu? Možno lepší Slováci?

„Ak skončíte tri víťazstva za víťazom základnej časti, tak je vtipné hovoriť o tom, čo tímu chýbalo. Nie je to o tom mať najlepších hráčov, ale mať správnych hráčov, ktorí sú ochotní obetovať sa pre tím.“

- Bola to prvá vážnejšia trénerská zastávka mimo Slovinska, čo vám táto sezóna dala?

„Veľkú skúsenosť. Dali mi niekoľko skvelých momentov a spomienok. Užil som si ju. Nie vždy to bolo jednoduché, ale mal som šťastie, že som mal okolo seba skvelých ľudí. Bez nich by som bol nič.“

- Takmer každý povzbudzoval nielen tím, ale aj vás. Čo pre vás táto podpora znamenala?

„Veľmi cením podpory od fanúšikov, že ma akceptovali, podporovali a vďaka nim som sa cítil ako doma. Ak sa vrátim alebo nevrátim do Levíc aj ďalšiu sezónu, tak na Levice nikdy nezabudnem a budú mať v mojom srdci špeciálne miesto.“

FOTO: LUKÁŠ DROPPAN