• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Basketbalisti BC Prievidza prehrali vo svojom úvodnom súťažnom zápase nového ročníka, v prvom stretnutí prvého predkola Ligy majstrov nestačili na rumunskú CSM CSU Oradea, ktorej podľahli 64:71.

Prievidza mala lepší vstup do zápasu, rýchlo sa ujala vďaka dobrej obrane vedenia 7:2. Po chvíli sa prebudili aj hráči Oradei, do šiestej minúty zrovnali skóre zápasu na 10:10. Postupne prebrali taktovku domáci, odmenou pre nich bolo vedenie 20:15 po desiatich minútach. V druhej štvrtine sa obraz hry zmenil, zo začiatku ešte hráči Prievidze museli sťahovať, ale potom prestalo rumunskému tímu padať. Tento moment zverenci Miljana Čuroviča využili, manko zmazali a do polčasu sa dokázali dostať do vedenia. Záverečnú štvrtinu prvého polčasu premenil Marek Jašš a Prievidzu tým poslal do vedenia 37:35. Po prestávke pokračovali „baníci“ v dobrej hre, ale potom prišla studená sprcha v podobe šnúry 13:0 na strane domácich. Oradeu tento moment nakopol, ujali sa taktovky duelu, ale Prievidžania dokázali odpovedať, keď do konca tretej štvrtiny stiahli na 52:58. V poslednej 10-minútovke držali hostia nádej na obrat, ale chýbal im povestný záverečný krok. Definitívu domáceho víťazstva spečatil 43 sekúnd pred koncom úspešnou trojkou Martin Zeno. Prievidza prehrala v úvodnom zápase 1. predkola Ligy majstrov s rumunskou Oradeou 64:71. Ak chce postúpiť ďalej, tak musí vo štvrtkovej odvete zvíťaziť o viac ako 8 bodov.

CSM CSU Oradea - BC Prievidza 71:64 (20:15, 15:22, 23:15, 13:12)

Oradea: Pašalič 16, Mirkovič 13, Zeno 9, Barnette 8, Tibirna 3 (Denison 17, Mandache 4, Pasca 1, Petrisor 0)

Prievidza: Dramičanin 18, Batina 13, Jones 11, Jašš 9, Körner 6 (Ihring 3, Caracter a Dowell po 2, Miljanič 0)

TH: 19/10 - 11/7, Fauly: 14 - 23, Trojky: 9 - 5, Rozhodovali: Glišič (Srb.), Maciulaitis (Lit.), Rosso (Fr.)

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): "Pre nás je dôležité, že máme aktívny výsledok. Naši súperi vedia, že sme v minulej sezóne neprehrali ani jeden domáci zápas či už v lige alebo v Alpsko-jadranskom pohári. Verím, že Niké aréna bude plná. Teraz nás čaká dlhá cesta domov, potom zregenerujeme koľko sa bude dať a pripravíme sa na boj zo všetkých síl!"

Richard Körner (hráč Prievidze): "Mohli sme vidieť kvalitný zápas, Oradea ja veľmi silný súper. Myslím si, že sme všetci odviedli dobrú robotu. Tréner nás pripravil dobre aj napriek tomu, že sme spolu len týždeň. Celkom sa nám podarilo to, čo sme chceli a myslím si, že ak takticky rozoberieme zápas a vylepšíme chyby, tak odohráme super stretnutie. Všetkých fanúšikov pozývam na vynikajúci zápas."