• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Ťahákom sobotňajšieho kola Eurovia SBL bolo jarmočné derby medzi BK Levickí Patrioti a MBK Rieker Com-therm Komárno. O svoju neporaziteľnosť prišiel napokon vicemajster, ktorý prehral 69:82.

Dlho to však smerovalo k tomu, že body za víťazstvo si zoberú zverenci trénera Richarda Ďuriša. „Gratulujem Leviciam k víťazstvu, bolo zaslúžené. Náš výkon sa bohužiaľ nepodobal tomu, aký chceme hrať. Takto sa nedajú vyhrávať zápasy. Musíme si do najbližšieho stretnutia vstúpiť trochu do hláv, začať hrať viac tímovo a s lepšou obranou. Musí to byť o 50% lepšie ako proti Leviciam,“ vyjadril po stretnutí hráč Komárna Roman Vido.

Komárno po polčase viedlo 36:30, ale v tretej štvrtine prišlo o svoj tesný náskok. Levičania začali ťažiť z vyššieho počtu faulov na strane hostí, zlepšenej obrany a exekúcie dôležitých striel „Vyhrávali sme po polčase, ale nástup do tretej štvrtiny rovnako ako aj doma proti Lučencu, nám vôbec nevyšiel. Robili sme zbytočné straty a chyby v útoku. Zlou obranou, ľahkými strelami a faulami sme ich nechali vrátiť sa do zápasu. Dostali sa do vedenia a potom sa nám to už nepodarilo zvrátiť,“ pokračoval v hodnotení Vido.

Patrioti hnaní zaplneným publikom dokonal víťazný obrat, ešte pred záverečnou štvrtinou otočili na 56:54 a sériou 10:0 urobili kľúčový krok na ceste za ďalšou výhrou. „Hrali sme veľmi dobre, dodržovali sme pokyny trénera, hlavne v obrane a prechode do útoku. Myslím si, že rozhodla naša zvýšená agresivita v druhom polčase. To sme sa snažili na palubovke dodržiavať a napokon nám to prinieslo výhru. Je to cenné víťazstvo, nechceme sa u neho zastaviť, ale každým dňom sa chceme zlepšovať,“ uviedol levický Jarvis Summers.

Vicemajster nedokázal nájsť adekvátnu odpoveď na hru domácich, preto nakoniec odchádzal z Levíc s porážkou. „Nemôžem povedať, že sme sa zlomili, pretože sme hrali až do konca a chceli sme niečo s výsledkom urobiť, aby to nakoniec nebolo o 30. Psychicky to však určite nepomôže. Treba hrať oveľa, oveľa lepšie. V prvom rade musíme hrať agresívnejšie, či už v obrane alebo v útoku. V útoku musíme hrať viacej tímovo. Takýmto výkonom sa nám nepodarí Inter poraziť, musíme s tým niečo spraviť a viac bojovať,“ uviedol Vido. Summers ocenil tiež skvelú atmosféru duelu, o ktorú sa postarali oba fanúšikovské tábory: „Každý zápas ich potrebujeme, sú našou motiváciou v zápasoch.“

Foto: Lukáš Droppan