• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Na slovenské palubovky sa vrátil po viac ako dvoch sezónach. Slovinský pivot Salih Nuhanovič chce s Interom naplniť predsezónne ciele a tiež ukázať, že je lepším hráčom ako v sezóne 2013/2014.

V lige zanechal počas dvoch rokov výraznú stopu. Najskôr bojoval s Levicami na dvoch frontoch, aby sa po roku presunul k rivalovi z Nitry. „Strávil som dve pekné sezóny v slovenskej lige. Spomínam na toto obdobie veľmi dobre. Mám tu mnoho priateľov a chcel som sa sem vrátiť. To sú hlavné dôvody, ktoré viedli k tomu, že pokračujem vo svojej kariére tu,“ prezradil Nuhanovič. Ročník začínal v kosovskej Pejy, ale v decembri neodolal ponuke Interu. Klub z Pasienkov už mal pri tom o Slovinca záujem počas jeho predchádzajúceho pôsobenia na Slovensku.

„Hovoril som s Interom, ale vtedy sme nenašli spoločné riešenie. Až teraz to prišlo. Cítim sa tu dobre, je tu dobrá chémia, vedenie klubu je priateľské a profesionálne. Páči sa mi tiež myslenie a práca trénera. Oproti Pejy je to úplne odlišné, tam je ešte potrebné popracovať na organizácii, profesionálnom prístupe. Ako príklad môžem uviesť, že fanúšikovia cez polčasovú prestávku fajčili a potom sme museli dohrávať zápas v hmle,“ povedal humorne pivot Interu.

V tíme patrí ku skúsenejšej časti kádru trénera Olivera Vidina. Nuhanovič sa postupne rozohráva, po dvoch stretnutiach má priemer 7 bodov, 5 doskokov, 2,5 asistencie, 2 bloky a 1 zisk. „Mojou úlohou je hrať čo najlepšie v obrane a v útoku vypomôcť svojimi skúsenosťami. Fanúšikovia môžu odo mňa očakávať, že do každého zápasu dám 120% a pomôžem tímu naplniť predsezónne ciele. Cením si ich podporu. Je dôležité, že pri nás stoja v dobrom i v zlom,“ uviedol slovinský basketbalista.

Ako sa zmenil Salih Nuhanovič za niečo vyše dvoch sezón? „Vyskúšal som si horúce Tunisko, dva roky som hral za Oradeu a tento rok som začínal v divokej Pejy. Všetky tieto skúsenosti zanechali na mne a mojej hre stopu. Som svieži a plný energie. Síce už nie som najmladší, ale stále dokážem blokovať a smečovať. Možno lepšie ako inokedy,“ odpovedá samotný hráč.

Foto: fiba.com