• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Koncentrácia a dobrá koncovka v štvrtej štvrtine zatiaľ prináša Interu víťazstvá vo finálovej sérii s Komárnom. Tréner "žlto-čiernych" Oliver Vidin si myslí, že jeho zverenci môžu zvíťažiť aj v stredu, ak budú hrať s takým nasadením, ako v predošlých stretnutiach.

 

"Boli sme od začiatku koncentrovaní, počas zápasu tam boli určité výpadky koncentrácie, hlavne v tretej štvrtine. V istých chvíľach sme nerobili veci v útoku najlepšie, boli tam z našej strany hluché minúty. Tridsaťosem minút sme vyhrávali v zápase, kontrolovali sme to tak, ako máme. Spravili sme ďalší krok k titulu, to je náš hlavný cieľ," uviedol Vidin v pozápasovom hodnotení tretieho zápasu finále.

Jeho zverenci konečne zachytili úvod a tentoraz postavili Komárno do pozície, v ktorej muselo doháňať manko. "Celý čas sme držali pod tlakom Komárno, ale musím pochváliť súpera za ich výkon. Nevzdali sa, bojovali a chceli ukázať, že nie sú náhodou vo finále. Aj keď sme ich porazili v tejto sezóne osemkrát, za čo som rád, tak Komárno ukazuje, že bojovnosťou a chcením dokazujú zaslúženú účasť vo finále," povedal kormidelník Interu.

Tretí finálový duel nepriniesol len väčší počet bodov na oboch stranách, ale aj tiež väčšie nasadenie, emócie a agresivitu v obranách. "Vyhovovalo to aj jednému aj druhému tímu. Na strane Komárna sú také typy hráčov, ktorí sú dosť dobre fyzicky na tom, aby zniesli fyzickú hru. Sú však viac unavení, lebo hrali viac zápasov s Levicami, Košicami a tiež v rámci Alpsko-jadranského pohára. Naše zápasy boli o čosi jednoznačnejšie, len jeden zápas s Prievidzou sme prehrali. Mali sme viac času na regeneráciu, čo je hlavný dôvod toho, že v poslednej štvrtine vždy vyhrávame. I keď sa nám nedarí, tak možno väčšou kvalitou a vytrvalosťou si vybojujeme krok po kroku víťazstvo," hovorí Vidin o doterajších faktoroch série. 

V sobotu sa ako kľúčová ukázala úspešnosť streľby, kde mal síce Inter menej pokusov, ale vyťažil z nich väčší počet bodov. "Úspešnosť streľby za tri body bola veľmi dôležitá. My presne vieme, kto je strelcom v tíme Komárna, kto je play off hráč. Tí, čo nedávali voľné strely, tak nedali v posledných troch zápasoch skoro nič. Na druhej strane, my keď sme selektovali našich hráčov, tak sú to strelci. Každý jeden možno okrem Nuhanoviča vie dať za tri body. A preto sme veľmi nebezpečné družstvo," vyhlásil tréner bratislavského tímu.

Inter vyhráva už v sérii 3:0 na zápasy a len jedno víťazstvo ich delí od majstrovského titulu. Podľa Vidina však je potrebné k prípadnému úspechu hrať s takým nasadením ako doteraz: "Myslím si, že posledný krok v play off neexistuje. Ideme do Komárna ako keby bol normálny zápas. S takým nasadením musíme vstúpiť, ak bude, tak nevidím nejaký veľký problém. Keď si budeme však myslieť, že titul sa vyhrá sám, tak sa nevyhrá. Musíme bojovať ako v každom zápase, to platí aj pre stretnutie v Komárne. My musíme ukázať v Komárne, že sme ten tím, čo si zaslúži titul."

Foto: Vladimír Dorňák