• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

V sezóne odohral za Inter väčšinu zápasov, ale finále už sleduje len z lavičky. Rozohrávača Gorana Bulatoviča stále trápia následky otrasu mozgu, ktoré ho vyradili počas základnej časti na dlhšiu dobu z hry. V rozhovore nám tiež prezradil, ako vníma doterajší priebeh finálovej série s Komárnom.

Čiernohorský basketbalista zasiahol celkovo do 27 zápasov, v play off už však jeho vyťaženosť klesala. Zlom prišiel v semifinálovej sérii s Prievidzou, od tretieho zápasu už totiž nezasiahol do diania na palubovke. "V januári som mal otras mozgu, celkovo išlo už o môj štvrtý v kariére. Pauzoval som, potom som sa vrátil na ihrisko, aby som pomohol svojim spoluhráčom, ale nebol som pripravený. Stále mám problémy, preto sme sa rozhodli, že nebudeme riskovať horšie následky. V lete si oddýchnem a pripravím sa na novú sezónu," ozrejmil svoju absenciu Bulatovič. 

Na zápasoch však hráč Interu nechýba, z lavičky sa snaží motivovať aspoň svojich kamarátov a spoluhráčov. "Je ťažké sledovať zápasy z lavičky. Tak rád by som bol na palubovke a pomáhal spoluhráčom. Keď som na nej bol, tak som sa len sústredil na hru a na nič iné som nemyslel. Som z toho nervózny, keďže nemôžem pomôcť, ale spoluhráči mi pomáhajú tým, že hrajú dobré zápasy," uviedol Bulatovič. 

Aj napriek svojej zápasovej absencii sa snaží 29-ročný basketbalista pomáhať tímu či už na tréningoch alebo na samotných zápasoch. Čiernohorec sa snaží o podporu, komunikáciu s tímovými kolegami a občas vypomáha aj trénerovi s prípravou na duel. Všetky tieto faktory doviedli Inter až do finále, kde bojuje o zisk štvrtého majstrovského titulu v ére samostatnosti. "Myslím si, že naša obrana nám pomáha k tomu, aby sme vyhrávali zápasy. Skúsenosti zohrávajú dôležitú úlohu v kľúčových okamihoch a veľkým plusom je aj dobrá tímová chémia," vymenoval Bulatovič dôvody postupu do finále. 

Pre zverencov trénera Olivera Vidina sa zatiaľ finále vyvíja podľa predstáv. Nad Komárnom vyhrávajú už 3:0 na zápasy a v stredu môžu celú sériu uzavrieť na palubovke svojho súpera. "Je to moje tretie finále s Interom, ale cítim sa zle, že v ňom nemôžem tímu pomôcť. Každý, kto hrá basketbal, tak sníva o tom, že si zahrá v takýchto stretnutiach a vo finále. Zranenia sú však súčasťou kariéry každého hráča, musíme s nimi žiť a vrátiť sa po nich ešte silnejší. Vyhrávame teraz 3:0, sme jeden krok od titulu, ale nebude to jednoduché. Musíme hrať dobre v obrane, snažiť sa ukontrolovať ich útočné doskoky a využiť našu výhodu v ofenzíve. Komárno sa však podobne ako v každom zápase nevzdá ľahko. Určite to bude dobrý duel, ako tie predošlé," dodal na záver hráč Interu.

Foto: Vladimír Dorňák