• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Úvodným zápasom proti Iskre Svit odštartuje v sobotu o osemnástej hodine (nenechajte sa pomýliť časom uvedeným na bilboardoch v meste) v Angels aréne atraktívna štvrťfinálová východniarska séria.

„Obe strany sa veľmi dobre poznajú a derby sľubuje veľmi zaujímavú sériu,“ teší sa na štart play-off pivot Peter Sedmák. „V základnej časti sa nám proti nim celkom darilo, aj keď vieme, že v poslednom čase sa dali zdravotne do poriadku a hrajú lepšie. Našim cieľom je však rozhodne postup do semifinále.“

Do vyraďovacej časti vykročia „býci“ zo štvrtej pozície. Pôvodné ciele boli určite vyššie, no vlani vyhrali Košice základnú časť a vo vyraďovacej časti vyhoreli. Skúsený „Sedmo“ preto vie, že štartovú pozíci netreba preceňovať.

„Ja som už raz takto zo štvrtého miesta šiel a napokon sme boli majstri. Verím teda, že sa nám to podarí aj teraz. Čaká nás dlhá cesta, ale v hlavách sme nastavení tak, aby sme to zvládli,“ avizuje 32-ročný Popradčan, ktorý získal majstrovský titul v roku 2013 s Interom Bratislava.

Štvrtá pozícia je tak v konečnom dôsledku v poriadku. Podstatné je, že štvrťfinále odštartujú Košičania s výhodou domácej palubovky.

„Východisková pozícia nevyzerá najlepšie, ale nemáme dôvod na sklamanie. Napokon to vyšlo tak, že nás čaká veľmi atraktívna séria proti Svitu a v porovnaní s Karlovkou či Komárnom nás nečaká taká dlhá cesta. Tým nechcem povedať, že by nás nemrzelo celkové štvrté miesto v základnej časti. Nemyslím si, že sme sa takto umiestnili kvôli prehre v poslednom kole. Viaceré zbytočné body sme postrácali už predtým,“ zamyslel sa Sedmák.

Súčasťou jeho imidžu je tradične aj briadka a tá predstavuje jeden zo symbolov play-off. „Brada ešte pôjde pred play-off dole a potom si ju nechám až do posledného zápasu. Verím teda, že bude veľmi dlhá,“ dodal s úsmevom Peter Sedmák.

Autor a foto: Peter Jesenský, Zdroj: kbkosice.sk