• 1.

  SNV Spišská N.V.
  9-2 20
 • 2.

  LEV Levice
  8-4 20
 • 3.

  LUC Lučenec
  8-4 20
 • 4.

  SVT Svit
  4-6 14
 • 5.

  PDA Prievidza
  3-7 13
 • 6.

  HAN Handlová
  3-7 13
 • 7.

  INT Inter
  3-8 14

Basketbalisti KB Košice zvíťazili v dôležitom treťom semifinálovom súboji na palubovke bratislavského Interu 90:81 a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa ujali vedenia 2:1.

„Boli sme sústredení a hrali sme hru, ktorú sme chceli predviesť. Som rád, že sme aj napriek výpadku v tretej štvrtine ukázali charakter a v poslednej desaťminútovke sme ukázali svoju hru a s prehľadom vyhrali,“ vracia sa k sobotňajšiemu cennému triumfu tréner Miljan Čurovič.

Košičania si v Hant aréne vybudovali v druhom polčase až štrnásťbodový náskok, no potom prišla silná pasáž domáceho Jermonta Hortona, ktorý naštartoval majstra sériou úspešných trojbodových pokusov a Inter sa dokonca na okamih dostal do vedenia.

„Áno, ten výpadok ma mrzel, ale klobúk dole pred Hortonom. Premieňal tam aj také divoké, šialené strely. Našťastie sme však nespanikárili a dokázali sme pokračovať vo svojej hre,“ pokračuje srbský tréner, na ktorého nadviazal jeho krajan Pedja Stamenkovič: „V tých chvíľach mal Horton „horúcu ruku“, ale našťastie sme ho dokázali vo štvrtej štvrtine spomaliť a odstaviť od lopty. To, že sme ho dokázali v poslednej desaťminútovke kontrolovať, predstavovalo jeden z kľúčov k tomuto víťazstvu. Hlavné však bolo, že sme strácali menej lôpt a diktovali tempo zápasu.“

Práve Pedja Stamenkovič bol jednou z kľúčových postáv triumfu v Hant aréne. V deň svojich 30. narodenín pomohol tímu trinástimi bodmi, siedmimi asistenciami a šiestimi doskokmi.

„Pedja zahral veľmi dobrý zápas a priznám sa, že som sa o jeho narodeninách dozvedel až po ňom. V každom prípade verím, že mu takáto forma vydrží aj do ďalších stretnutí,“ zaželal si M. Čurovič.

Vzhľadom na hektický program sa však zatiaľ žiadna oslava okrúhlej tridsiatky nekonala. „Menšia nás čaká po dnešnom tréningu, ale teraz sa v prvom rade sústredíme na semifinálovú sériu. Toto víťazstvo však bolo pre mňa rozhodne najkrajším možným darčekom,“ usmieva sa Pedja.

Srbského rozohrávača potešila okrem víťazstva aj hra, ktorú Košičania v hlavnom meste predviedli.

„Bol to podľa mňa lepší zápas ako prvé dva. Tentoraz to bolo menej o rozhodcoch a viac o basketbale. Padlo aj viac bodov a myslím si, že takto to bolo pre divákov krajšie. Teraz sa už však tešíme na domáci zápas. Verím, že v ňom podáme minimálne taký výkon, ako v poslednom stretnutí.“

Karty sú teraz rozdané jasne. Košičania si víťazstvom vonku pritiahli výhodu domácej palubovky na svoju stranu a ak by v stredu uspeli, dostali by majstra a víťaza základnej časti pod poriadny tlak.

„Dopredu nekalkulujeme,“ zdôraznil Miljan Čurovič. „Vedieme 2:1 a tešíme sa na našich fanúšikov. Naposledy nám tu vytvorili skvelú atmosféru, ktorá pripomenula finále Slovenského pohára. Podporu z tribún potrebujeme, pretože nás čaká ďalší mimoriadne náročný zápas. Našou úlohou je teraz pripraviť sa naň s plnou zodpovednosťou a rešpektom.“

Štvrtý zápas série je na programe v stredu o osemnástej hodine v Angels aréne.

Autor a foto: Peter Jesenský, zdroj: kbkosice.sk