• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Dvadsaťjedenročný krídelník Lukáš Bolek bol jeden z mála hráčov, ktorý si aj po náhlom odstúpení Karlovky dokázal nájsť v rámci SBL nové pôsobisko. Mládežnícky reprezentant si pochvaľuje účinkovanie v Komárne, kde sa opäť stretol s viacerými známymi tvárami.

Bolek začínal s basketbalom v Pezinku, neskôr sa presunul do Interu a predchádzajúce dve sezóny bol súčasťou Karlovky. Práve u „vysokoškolákov“ mal v aktuálnom ročníku dostať výraznejší priestor, keďže tím opustila dvojica Dalibor Hlivák a David Abrhám. Všetko však zmenilo nečakané odstúpenie klubu zo súťaže. „Úprimne, zaskočilo ma to veľmi, pretože som to absolútne nečakal. Už tým, že sme sa prihlásili do ligy, som si myslel, že je všetko v poriadku. Žiaľ, stáva sa aj také. Som vďačný, že to napokon skončilo takto. Myslím si, že všetko je tak, ako má byť,“ spomína hráč Komárna na náročné leto.

Šanca od „obuvníkov“ prišla napokon na konci augusta, na základe dobrých referencií prišiel k najúspešnejšiemu klubu posledných rokov na skúšku, kde napokon aj uspel. „Zavolal mi pán Paulik, riešil som to potom ešte cez Neša Miloševiča. Bol som tu na trojdňovej skúške, potom prišlo k dohode. Bol väčší tlak, ale snažil som sa ho nepripúšťať a robiť to, čo viem. Bojovať v obrane, pomáhať tímu v útoku, tým chcem pomáhať družstvu a zlepšovať sa,“ uviedol Bolek.

V prípravných stretnutiach teda zaujal, čo znamenalo jeho zaradenie na súpisku. Rodák z Bratislavy sa momentálne postupne čoraz častejšie dostáva na palubovku, priemerne odohrá takmer 11 minút, počas ktorých dosahuje 4,5 bodu a 1,0 doskoku. „Som za to veľmi vďačný, pretože som cez leto veľa trénoval a snažil som sa pripravovať na sezónu. Vedel som, že v Karlovke po odchode Dalibora Hliváka a Davida Abrháma sa mala moja úloha zväčšiť. Som veľmi rád, že môžem zostať v SBL-ke a v takomto tíme, ako je Komárno, ktoré vždy bojuje o najvyššie priečky,“ vyjadril sa Bolek k možnosti pokračovať v najvyššej súťaži.

Lukáš je známy svojim vzorným tréningovým prístupom, už dlhšiu dobu sa pripravuje aj pod dohľadom známeho kondičného trénera Mareka Mikletiča. Jeho nasadenie v tréningoch sa vždy prejavuje aj v ligových dueloch, kde nevzdáva boj o žiadnu loptu. „Som jeden z tých, ktorý ide naplno. Pred tréningom som tu skôr, posilňovňa, snažím sa odstrieľať nejaké strely. To isté aj po tréningu, ak sa dá. Mám rád basketbal, milujem ho. Nepríde mi to tak, že robím niečo navyše, ale robím to, čo mám rád a chcem byť najlepší. Viem, že som mladý hráč a viem, že potrebujem veľa trénovať,“ zamyslel sa krídelník Komárna.

V jeho novom pôsobisku prišlo nedávno k zmene na trénerskej stoličke, čo mu môže pomôcť v basketbalovom napredovaní a v kombinácii so staršími spoluhráčmi. „Budem sa posúvať ako hráč. Je tu veľa skúsených hráčov ako Saša Jankovič, Nešo Miloševič a Nenad Delič. Teraz prišiel veľmi skúsený a dobrý tréner. Snažím sa od neho na každom tréningu čo najviac naučiť. Na trénerovi je vidno, že je veľmi dobrý. Počúvam tie rady a každý deň sa snažím zlepšovať,“ vyhlásil Bolek svoje ciele v aktuálnej sezóne.

Komárno nemá zatiaľ ideálny vstup do sezóny, po prvej štvrtine základnej časti je na šiestom mieste s bilanciou troch víťazstiev a piatich prehier. Trénerská zmena však priniesla čerstvý vietor, „obuvníkom“ môže pomôcť aj relatívne ľahší žreb v úvode druhej štvrtiny základnej časti. Čakajú ich totiž dva zápasy doma, najskôr s nováčikom z Lučenca a následne so Svitom.

Foto: Daniel Faix, Oliver Búza